Зленко Алла Миколаївна

photo_Зленко_А.М (1)

Зленко
Алла Миколаївна

завідувач кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності, Вчений секретар університету, кандидат історичних наук, професор

ГРАФІК ПРИЙОМУ:

понеділок: 1000-1300

кабінет № 312
(корпус № 1, поверх № 3)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

zlenko.am@ukr.net

Біографічні відомостіНародилася 18 листопада 1978 року в м. Богуславі Київської області.

НавчанняУ 1995 р. закінчила загальноосвітню школу № 2 міста Богуслава Київської області. У 1995 р. вступила на історичний факультет Переяслав-Хмельницького державного педагогічного інституту імені Григорія Сковороди, який з відзнакою закінчила у 2000 р. за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Історія та народознавство», кваліфікація ‒ вчитель історії та народознавства. (Диплом спеціаліста з відзнакою КХ № 13937028 від 30.06.2000 р.).

У грудні 2010 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Діяльність молодіжних організацій УСРР в 1920-х рр.: історіографія». Кандидат історичних наук з 2011 р., спеціальність 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни (ДК № 065985,  2011 р.).

У 2011 р. закінчила ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та отримала диплом спеціаліста за спеціальністю «Економіка підприємства», кваліфікація – спеціаліст з економіки підприємства.  (Диплом спеціаліста 12 ДСК № 209862 від 27.01.2011 р.)

Звання доцента кафедри професійної освіти отримала у 2013 р. (Атестат 12ДЦ № 036707, 2013 р.).

Підвищення кваліфікації пройшла 2016 р. у Кіровоградському національному технічному університеті на кафедрі суспільних наук, інформаційної та архівної справи.

У 2018 році отримала диплом магістра з відзнакою закінчивши ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», за спеціальністю «Професійна освіта (Документознавство)», здобувши кваліфікацію «Викладач ВНЗ з професійної освіти (Документознавство), документознавець» (диплом М18 № 020309 від 31.01.2018 р.).

У жовтні 2018 року пройшла міжнародне стажування на базі Економічного університету у Вроцлаві, при кафедрі Економічної політики і європейських регіональних студій за темою «Сучасний університет: міжнародне співробітництво та академічна мобільність».

У червні 2020 року успішно пройшла курси «Наукова комунікація в цифрову епоху» та «Цифрові комунікації в глобальному просторі» на платформі Prometheus. У січні 2021 року підвищення кваліфікації пройшла у Центрі галузевого консалтингу та підвищення кваліфікації Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства (УНДІАСД).

У 2022 році закінчила  Центральноукраїнський національний технічний університет, за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»  та отримала кваліфікацію: «Магістр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи» (диплом з відзнакою М22 №107699 від 31 грудня 2022 р.).

З грудня 2023 року професор кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності (АП № 005687, 20 грудня 2023 р.).

Робота. З жовтня 2008 р. по 2015 р. – доцент кафедри професійної освіти,  фінансово-гуманітарного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»;

з 2015 р. – доцент кафедри документознавства, фінансово-гуманітарного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»;

з 2020 р. – завідувач кафедри документознавства та методики навчання, а з 2022 р. завідувач кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності, факультету гуманітарно-природничої освіти та соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Гарант освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Документознавство)» першого (бакалаврського) рівня, спеціальності 015 «Професійна освіта (Документознавство)».

Участь в атестації кадрів вищої кваліфікації:

з 2013 р. по теперішній час – Вчений секретар Університету Григорія Сковороди в Переяславі;

з 2017 р. по 2019 р. – вчений секретар Спеціалізованої вченої ради К 27.053.02 з захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Суспільно-громадська діяльність. Активно займається науковою, навчально-методичною, виховною, профорієнтаційною роботою, підтримує студентські ініціативи та наукові проекти. Координує по кафедрі соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності ряд проектів і угод міжнародної співпраці, яка здійснюється на засадах партнерства, запровадження європейського виміру освіти, визначення європейських ідеалів і цілей, активізації інтеграційних процесів у освітній сфері, академічної мобільності, розвитку європейських програм і проектів.

У рамках стратегії інтернаціоналізації, співробітництва та розвитку академічної мобільності є ініціатором укладення міжнародних угод про співпрацю між Університетом Григорія Сковороди в Переяславі та:

  • Wroclaw University of Economics and Business (Poland),
  • University of National and World Economy (Sofia, Bulgaria),
  • Humanitas University in Sosnowiec (Poland),
  • Daugavpils University (Latvia),
  • Baltic International Academy (Latvia).

У травні 2018 року перебуваючи з робочим візитом в Wroclaw University of Economics and Business (Poland) стала учасником міжнародної наукової конференції Wroclaw Annual International Conference on Health and Lifestyle (WAICHL-2018), Вроцлав (24-25 травня, Польща).

6-8 липня 2018 року взяла очну участь у міжнародній науковій конференції, присвяченій 95-річчю з дня народження професора Георгія Папави «Сучасні тенденції розвитку економіки та економічної науки», що проводилася Інститутом економіки імені П. Гугушвілі ТГУ.

19 червня 2018 року підписано додаткову «Угоду про академічний обмін» з Wroclaw University of Economics and Business (Poland) спрямовану на розвиток співробітництва у сфері науки та освіти, а також на укріплення взаєморозуміння та обмін освітнім досвідом. Результатом підписання угоди стає тижневе стажування з 21 по 27 жовтня 2018 року на базі Wroclaw University of Economics and Business (Poland), кафедрі Економічної політики і європейських регіональних студій за темою «Сучасний університет: міжнародне співробітництво та академічна мобільність».

У ході стажування, 24 жовтня, Алла Зленко взяла участь у дискусії в рамках циклу «З поглядом на Європу», яка була організована Управлінням Європейського парламенту у Вроцлаві, Регіональним представництвом Європейської Комісії, Регіональним центром міжнародних дебатів у Вроцлаві та проходила у Домі Європи у Вроцлаві.

У рамках підписаного договору про співпрацю між University of National and World Economy (Sofia, Bulgaria) та ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» протягом 3-7 квітня 2019 р. перебувала з робочим візитом у болгарському виші разом з доцентами кафедри документознавства (Оленою Ісайкіною та Інною Демуз).

Алла Зленко разом із викладачами фінансово-гуманітарного факультету взяла очну участь у VIII Міжнародній науковій конференції: «Соціально-економічні проблеми в епоху глобалізації – теорія і практика»», організованій 22 травня 2019 року Nicolaus Copernicus University in Toruń (Poland).

Спільними зусиллями Університету Миколи Коперника в Торуні, Статистичного офісу в Бидгощі та ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» 23-24 травня 2019 року було організовано та проведено спільну ІІ Польсько-українську економічну конференцію «Іноземці на ринку праці держав і регіонів Центральної і Східної Європи». В рамках конференції відбулося пленарне засідання та студійний візит на підприємство PESA Bydgoszcz SA.

Учасник та член програмного комітету міжнародної наукової конференції «30 років: перехід, уроки і перспективи», яку було проведено 27 листопада 2019 року, на базі кафедри маркетингу та стратегічного планування Університету національного та світового господарства (Софія, Болгарія).

Член редакційної колегії, відповідальний секретар фахового збірника наукових праць «Society. Document. Communication. Соціум. Документ. Комунікація», серія «Історичні науки» (зареєстровано як наукове видання з історичних наук категорії «Б» Наказ МОН України № 886 від 02.07.2020 р.), серія «Соціальні комунікації» (зареєстровано як наукове видання з соціальних комунікацій категорії «Б» Наказом МОН України  № 894 від 10.10.2022 р.).

Керівник ініціативної теми кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності «Документно-інформаційні комунікації в умовах глобалізації: стан, проблеми та перспективи» 0120U104570. (термін реалізації – жовтень 2020 – жовтень 2025 рр.). 

Член Національної спілки краєзнавців України (членський квиток №2876).

Участь у проєктах. 16 лютого та 21 вересня 2019 р. брала участь у ІІ та ІІІ конференціях Uni-Biz Bridge, в ході яких було запропоновано цікаві теми для обговорення та ідеї для співпраці між університетами та бізнесом.

З жовтня 2019 року стала учасником міжнародного проекту Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконувався у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси за підтримки посольств Великої Британії та США, спрямованого на впровадження інноваційних методик викладання з формування навичок інфо-медійної грамотності. В рамках даного проєкту учасник тренінгів: 7-9 жовтня 2019 року «Роль освіти в епоху дезінформації та технологічного прогресу»; 20-21 листопада 2019 року «Діалогові комунікації в освіті та методи інтеграції інфомедійної грамотності до навчальних програм».

27-31 січня 2020 року «Зимова школа» проекту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», який виконувався Радою міжнародних досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США та Великої Британії.

У листопаді 2022 року прийняла участь в академічній мобільності в рамках Erasmus+ Teaching Mobility STA/2022/2023  у Wroclaw University of economics and business.

Коло наукових інтересів. До кола наукових інтересів Зленко А.М. входить документно-інформаційні комунікації в умовах глобалізації, комунікативний менеджмент, управління персоналом, корпоративна культура та етикет, зв’язки з громадськістю, цифрові технології в освіті, інтернаціоналізація вищої освіти.

Основні наукові праціМає понад 70 публікацій наукового та навчально-методичного характеру.

  1. Зленко А.М., Ісайкіна О.Д. (2017). Інформатизація українського суспільства. Національні економіки країн: нові реалії та глобалізаційні виклики: монографія / за ред. Т.М. Боголіб. К.,  955 с. (Розділ 6.1, С. 583-597).(Колективна монографія).
  2. Зленко А.М., Ісайкіна О.Д. (2017). Засоби комунікацій. Національні економіки країн: нові реалії та глобалізаційні виклики: монографія/ за ред. Т.М.Боголіб. К.,  955 с. (Розділ 6.5, С. 620-631). (Колективна монографія).
  3. Зленко А.М., Ісайкіна О.Д. (2019). Медіакомунікації в сучасному інформаційному просторі.  Лексика українських масмедіа: монографія/ за ред. Марини Навальної. Переяслав-Хмельницький: «КСВ»,  (Розділ 1.1. С.6-27). (Колективна монографія).
  4. Зленко А.М., Ісайкіна О.Д. (2019). Інформаційна безпека як інструмент захисту національного медіа простору. Соціум. Документ. Комунікація: зб. наук статей. Вип. 8. Переяслав-Хмельницький, С.134-155. (Фахове видання).
  5. Зленко А.М., Ісайкіна О.Д. (2019). Соціокомунікативні аспекти розвитку студентського самоврядування українських вишів. Соціум. Документ. Комунікація: зб. наук статей.Вип. 7. Переяслав-Хмельницький, С. 137-160. (Фахове видання).
  6. Демуз І., Зленко А., Ісайкіна О. (2019). Перспективи вивчення інтелектуального співтовариства у руслі нових методологічних концептів. Український історичний журнал. № 6. С. 172-187. (Видання, що включене до наукометричної бази Web of Science).
  7. Зленко А.М., Ісайкіна О.Д. (2020). Особливості корпоративної соціальної відповідальності бізнесу в Україні. Економічний вісник університету. Випуск 46. Переяслав, С.115-127. (Фахове видання, категорія «Б»).
  8. Зленко А. М., Ісайкіна О. Д. (2020). Тімбілдинг як управлінський інструмент для побудови професійної команди. Економічний вісник університету. Збірник наукових праць учених та аспірантів. Випуск 47. С.52-60. (Фахове видання, категорія «Б»).
  9. Зленко А.М., Ісайкіна О.Д. (2020). Соціокомунікативні та інформаційні аспекти підготовки документознавців в умовах дистанційного навчання. Соціум. Документ. Комунікація:зб. наук статей. Вип. 10. Переяслав-Хмельницький, С.281-310. (Фахове видання, категорія «Б»).
  10. Зленко А.М., Ісайкіна О.Д. (2020). Особливості комунікативної активності в мережевому суспільстві. Соціум. Документ. Комунікація: зб. наук статей. Вип. 9. Переяслав-Хмельницький, С.99-112. (Фахове видання, категорія «Б»).
  11. Зленко А.М., Іващенко А.В. (2021). Підготовка фахівців сфери документаційного забезпечення управління та інформаційної діяльності: історичні передумови та перспективи. Соціум. Документ. Комунікація: зб. наук статей. Вип. 12. Переяслав, С.145-170. (Фахове видання, категорія «Б»).
  12. Зленко А.М., Ісайкіна О.Д. (2021). Студентське самоврядування як середовище формування соціокультурної активності молоді: історичний дискурс. Соціум. Документ. Комунікація: зб. наук. статей. Вип. 11. Переяслав. С.285-315. (Фахове видання, категорія «Б»).
  13. Зленко, А., Мірошніченко, Д. (2022). Розвиток комунікативної компетентності у фахівців з документознавства та інформаційної діяльності як запорука успішної кар’єри. Соціум. Документ. Комунікація1(13), 291-310.  (Фахове видання, категорія «Б»).
  14. Isaikina, O., Zlenko, А., Berezanska, I., Pluzhnyk, O., Krasnozhon, N., Levchenko I. (2022). Coaching communication as an effective tool for improving the professional competencies of specialists in the field of documentation and information management. AD ALTA: Journal Of Interdisciplinary Research,(12/01-XXV), 279-286 (Видання, що включене до наукометричної бази Web of Science).
  15. Січкаренко Г., Зленко А., Стоян Т., Кучера Т., Євтушенко Н. (2021). Інформаційна нерівність як передумова соціально-економічної диференціації суспільства. Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії і практики. № 5 (40). С.446-453. (Видання, що включене до наукометричної бази Web of Science).
  16. Borodiyenko O., Zlenko A., Malykhina Y., Kim K., Diachkova N. (2022). Socio-Economic prerequisites of strategic development of educational institutions. Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії і практики. № 1 (42). С. 464-473. (Видання, що включене до наукометричної бази Web of Science).
  17. Січкаренко Г., Зленко А. (2022). Публікація документальних джерел в Україні у добу незалежності. Східноєвропейський історичний вісник / [головний редактор В. Ільницький]. Дрогобич: Видавничий дім «Гельветика», Випуск 24. С.227-238. (Видання, що включене до наукометричної бази Webof Science).
  18. Шимченко, Л., Зленко, А., & Плужник, О. (2022). Інформаційна епоха – суспільство знань як вимога нового підходу до освітнього процесу. Document. Communication. Соціум. Документ. Комунікація, (17), С.199-226. (Фахове видання, категорія «Б»).
  19. Nataliia Yevtushenko, Аlla Zlenko, Oksana Perchuk, Vitalina Malyshko. (2023). Problems of personnel management and labour resources in the agricultural sector of Ukraine: Ways to ensure the well-being of society. Rivista di studi sulla sostenibilita. 2022/2. P. 397-413. (Видання, що включене до наукометричної бази  Scopus).
  20. Зленко, А., Перчук, О., & Луцик, О. (2023). Формування сучасної екосистеми управління персоналом: соціальні виклики, комунікаційні тренди, інноваційні підходи. Document. Communication. Соціум. Документ. Комунікація, (19), С.103-131. (Фахове видання, категорія «Б»).
  21. Перчук, О., Зленко, А., & Вовченко Р. С. (2023).Talant-management як конкурентна перевага організації. Економічний вісник університету. Збірник наукових праць учених та аспірантів. Випуск 58. 2023. С.39-46. (Фахове видання, категорія «Б»).

Навчальні дисципліни«Управління персоналом», «Сучасні PR-технології», «Організація сучасної ділової комунікації», «Ділова кореспонденція», «Документно-інформаційні комунікації», «Корпоративна культура та етикет» та ін.

Почесна Грамота Міністерства освіти і науки України (2024)

Грамота Міністерства освіти і науки України (2022)

Грамота Університету Григорія Сковороди в Переяславі (2022)

Подяка Міністерства освіти і науки України (2021)

Подяка Університету Григорія Сковороди в Переяславі (2021)

Сертифікат підвищення кваліфікації «Документно-інформаційні ресурси для продукування наукового знання» (2021)

Сертифікат Наукова комунікація в цифрову епоху (2020)

Сертифікат Цифрові комунікації в глобальному просторі (2020)

Certificate Alla Zlenko

Certificate Alla Zlenko (I)

Грамота за підготовку студентів-переможців у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт (2020)

Подяка за підготовку студента-переможця к Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт (2020)

Подяка Київської обласної ради (2020)

Сертифікат доповідача круглого столу «Формування лідерського потенціалу сучасний ЗВО в умовах інтернаціоналізації освітнього процесу» (2020)

Сертифікат учасника вебінару «Методика використання цифрових технологій в освітньому процесі» (2020)

Диплом за активну участь у семінарах виставки  «Освіта та кар’єра – 2019» (2019)

Диплом за активну участь у семінарах виставки  «Освіта та кар’єра – День студента 2019» (2019)

Подяка міської ради м. Переяслав-Хмельницького (2018)

Грамота ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (2014)

Медаль «За збереження національних традицій» (2016)

Грамота ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (2008)

Грамота Київської обласної державної адміністрації

Подяка міської ради

Сертифікат за участь у роботі другого конгресу Stem-освіти (2020)

Сертифікат стажування (2018)

Сертифікат учасника конференції зі співпраці бізнесу та університетів «Uni-biz bridge 4» (2020)

Сертифікат доповідача круглого столу (2019)

Сертифікат стажування (2018)

Сертифікат участі у форумі «Лідер змін в освіті: цінності, виклики, можливості» (2019)

Сертифікат доповідача Круглого столу «Міжнародна співпраця як невід’ємна складова інноваційного розвитку освіти та науки в умовах глобалізації» (2018)

Сертифікат (2018)

Сертифікат навчання в Зимовій школі

Сертифікат участі в освітньому симпозіумі «Роль освіти в епоху дезінформації та технологічного прогресу»

Сертифікат стажування (2019)

Сертифікат (2021)

Диплом ІІІ ступеня за перемогу у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт

Перейти до вмісту