Товкун Лідія Павлівна

Товкун Л.П. (1)

Товкун
Лідія Павлівна 

кандидат історичних наук, доцент, завідуюча навчально-методичною лабораторією діагностики здоров’я та профілактики захворювань

ГРАФІК ПРИЙОМУ:

кабінет № 406
(корпус № 1, поверх № 4)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

tovkynlidiya@ukr.net

Біографічні відомості. Народилася 17. 12. 1972 р. в м. Переяславі-Хмельницькому на Київщині.

 

Навчання. У 1990 р. закінчила Переяслав-Хмельницьку ЗОШ І-ІІІ ст. № 2. У 1994 р. з відзнакою закінчила педагогічний факультет Переяслав-Хмельницького державного педагогічного інституту за спеціальністю «Педагогіка та психологія (дошкільна)».

У 2004 р. з відзнакою закінчила факультет післядипломної освіти Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди та отримала диплом спеціаліста про перепідготовку за напрямом 7.010103. ПМСО. Біологія.

Упродовж 2006–2009 рр. Л. П. Товкун навчалася в аспірантурі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за спеціальністю 07.00.07 – історія науки й техніки.

Під керівництвом к.і.н., професора Н. І. Коцур у вересні 2010 р. Л.П. Товкун захистила дисертацію на тему: «Академік О. В. Корчак-Чепурківський: наукова, організаційна робота та педагогічна діяльність в 1883–1947 рр.». Робота присвячена комплексному дослідженню діяльності видатного українського гігієніста й епідеміолога О. В. Корчака-Чепурківського.

За рішенням президії Вищої атестаційної комісії України у грудні 2010 р. Л. П. Товкун присуджено науковий ступінь кандидата історичних наук.

 

Робота. Впродовж 1994-2004 рр. Л. П. Товкун працювала старшим лаборантом кафедри природничих дисциплін Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Із серпня 2004 р. розпочала науково-педагогічну діяльність на кафедрі валеології, анатомії та фізіології на посаді викладача, забезпечуючи викладання практичних курсів із «Валеології», «Шкільної гігієни», «Психогігієни», «Основ медичних знань».

Після закінчення аспірантури працювала на кафедрі медико-біологічних дисциплін і валеології старшим викладачем.

У результаті вдосконалення фахового рівня у січні 2014 р. рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту присвоєно вчене звання доцента кафедри медико-біологічних дисциплін і валеології.

Впродовж вересня 2012 р. – серпня 2023 рр. обіймала посади доцента і заступника завідуючої кафедри медико-біологічних дисциплін і валеології з навчально-методичної роботи.

Із вересня 2023 р. і по цей час працює доцентом і заступником завідуючої кафедри здоров’я і безпеки життєдіяльності з навчально-методичної роботи.

Одночасно з науковою та навчально-методичною роботою доцент Л. П. Товкун займалася науково-дослідною роботою – працювала над виконанням держбюджетної науково-дослідної теми «Безпека життєдіяльності і охорона здоров’я дітей і молоді: психолого-педагогічні та медичні аспекти», затвердженої Міністерством освіти і науки України на посаді старшого наукового співробітника (2015–2016 рр.).

Із метою вдосконалення теоретичних і практичних знань медико-біологічних і психолого-педагогічних аспектів підготовки майбутніх педагогів із проблем здоров’язбереження дітей і підлітків доцент Л. П. Товкун пройшла стажування в лабораторії соціальних детермінант здоров’я дітей ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» (2015 р.), в Національному педагогічному університеті ім. О.М. Драгоманова на кафедрі медико-біологічних і валеологічних основ охорони життя та здоров’я (2021 р.).

У лютому 2023 р. пройшла підвищення кваліфікації «Збереження здоров’я та життя учасників освітнього процесу в мирний та воєнний час» при Черкаській медичній академії (домедична допомога на догоспітальному етапі цивільними особами; домедична допомога на догоспітальному етапі цивільними особами за базової серцево-легеневої реанімації; дії за масових уражень).

У вересні-жовтні 2023 р. пройшла Міжнародні підвищення кваліфікації (вебінари) на теми: «Трансфер освітніх технологій в країнах Європейського союзу та Україні», «Інтерактивні технології змішаного навчання при підготовці здобувачів освіти гуманітарних спеціальностей в країнах Європейського союзу та Україні», «Академічна доброчесність та тайм-менеджмент при підготовці наукових робіт: зарубіжний та вітчизняний досвід» м. Люблін (Республіка Польща).

Суспільно-громадська діяльність. Із 2015 р. і по цей час доцент Л. П. Товкун очолює навчально-методичну лабораторію діагностики здоров’я та профілактики захворювань, надає навчально-методичну, інформаційну та консультаційну допомогу з питань профілактики захворювань, популяризації здорового способу життя, формування, збереження і зміцнення здоров’я.

Впродовж 2011-2019 рр. була відповідальним секретарем наукового фахового видання України зі спеціальності «Історичні науки» «Переяславський літопис».

Із 2022 р. і по цей час – відповідальний секретар наукового фахового видання України категорії «Б» (011 освітні, педагогічні науки) «Scientia et societus».

Упродовж вересня 2017 – серпня 2023 рр. була членом Ради факультету фізичної культури, спорту і здоров’я. Із вересня 2023 р і по цей час – член Ради факультету природничої освіти.

У 2015-2017 рр. Л. П. Товкун залучалася до роботи у Київській обласній Малій академії наук учнівської молоді (секція «Валеологія»), як рецензент заочного оцінювання науково-дослідницьких робіт учнів, член і голова журі ІІ туру.

Із 2014 р. і по цей час є членом загону першої допомоги Товариства Червоного Хреста України в Переяславі.

Впродовж 2015-2020 рр. була членом Європейської асоціації наук із безпеки (Краків, Польща). При якій пройшла курси підвищення кваліфікації з безпеки у вересні 2016 р. і 2017 р.

На даний час доцент Л. П. Товкун є членом Національної спілки краєзнавців України (із 2019 р.), Центру українсько-європейського наукового співробітництва (із 2021 р.), Громадської організації «Міжнародна фундація науковців та освітян» (із 2023 р.).

Коло наукових інтересів. Л. П. Товкун притаманна широта наукових інтересів і пошуків – 198 наукових і навчально-методичних праць присвячені питанням: історії науки й техніки, фізичному здоров’ю, психічному здоров’ю, репродуктивному здоров’ю учнівської та студентської молоді, статевому вихованню школярів, здоровому способу життя та дослідженням біологічного віку студентів, харчуванню студентів, здоров’язбережувальному супроводу навчального процесу, валеологічній освіті школярів, оздоровчим технологіям у формуванні в дітей і підлітків основ здорового способу життя, попередження дитячого травматизму в школі, питанням долікарської допомоги в надзвичайних ситуаціях, комп’ютерній залежності сучасних школярів. Має низку зарубіжних публікацій. Результати досліджень представлені на Міжнародних і Всеукраїнських науково-практичних конференціях, а також вдало використовуються під час передачі знань здобувачам вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерських) рівнів.

Наукове керівництво. Доцент Л. П. Товкун здійснює керівництво у написанні наукових статей і дипломних робіт здобувачами вищої освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю «014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)». Наукова робота здобувачів вищої освіти проводиться у тісній співпраці з провідними науковими установами України – ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України» та з кафедрою комунальної гігієни та екології людини Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця з проблем фізіолого-гігієнічного супроводу навчального процесу.

Доцент Л. П. Товкун є методистом із валеології та шкільної гігієни під час проходження студентами психолого-педагогічної практики (032 Середня освіта. Історія та археологія), виробничої практики (014 Середня освіта (Образотворче мистецтво), 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) і навчально-виробничої практики (014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини).

Основні наукові праці. Доцент Л. П. Товкун є співавтором 20-ти монографій, у тому числі зарубіжних; 3-х підручників («Валеологія» (2011 р.), «Психогігієна» (2018р.), «Валеологія» (у 2-х частинах) (2019); 2-х навчальних посібників: «Валеологія: Навчальний посібник для студентів спеціальності 014.11 Середня освіта (фізична культура)» (2020 р.), «Шкільна гігієна» (2020 р.); 14-ти навчально-методичних посібників («Валеологія» (2009 р.), («Валеологія» (2010 р.), «Шкільна гігієна» (2010 р.), «Анатомія та фізіологія дитячого організму. Валеологія. Основи медичних знань. Шкільна гігієна» (2014 р.), «Основи медичних знань. Анатомія та фізіологія дитячого організму. Вікова фізіологія і шкільна гігієна. Валеологія» (2014 р.), «Анатомія та фізіологія дитячого організму. Основи медичних знань. Валеологія» (2014 р.), «Основи безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах» (2016 р.), «Основи здоров’я учнів основної школи» (2016 р.), «Основи безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах» (2016 р.), Безпека життєдіяльності: словник-довідник» (2016 р.), «Гігієна : навч.-метод. посіб. для студентів вищ. навч. закл. спец. «Фізичне виховання» (2017 р.), «Основи валеології» (2021 р.), «Основи медичних знань» (2021 р.), «Долікарська медична допомога з основами тактичної медицини» (2023 р.).

Навчальні дисципліни. На даний час доцент Л. П. Товкун забезпечує викладання лекційних і практичних курсів для студентів різних спеціальностей університету із таких освітніх компонентів, як: «Валеологія», «Основи медичних знань», «Долікарська медична допомога», «Долікарська медична допомога з основами тактичної медицини». Розроблено електронні лекції та презентації до них, тестові завдання та робочі програми таких освітніх компонентів, як «Валеологія», «Основи медичних знань», «Долікарська медична допомога», «Долікарська медична допомога з основами тактичної медицини» для студентів спеціальностей: «012 Дошкільна освіта», «231 Соціальна робота», «053 Психологія», «013 Початкова освіта», «014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво)», «014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)», «053 Практична психологія», «073 Менеджмент», «014.11 Середня освіта (Фізична культура)», «015 Професійна освіта (Товарознавство)».

Відзнаки. Доцент Л. П. Товкун нагороджена:

  • подякою Міністерства освіти і науки України (2022 р.)
  • подякою Національної спілки краєзнавців України (2019 р.)
  • подякою ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти» (2021 р.)
  • грамотами Університету (2003 р., 2010 р., 2011 р., 2012 р., 2019 р., 2021 р., 2022 р., 2023 р.)
  • грамотою міського голови м. Переяслава-Хмельницького (2015 р.)
  • дипломом Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки УААН (2006 р.)
  • 2-ма дипломами Академії безпеки та основ здоров’я (2011 р.)
Перейти до вмісту