Ніколаєв Леонід Олегович

Ніколаєв Л.О.

Ніколаєв
Леонід Олегович 

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології
Заступник завідувача кафедри з інформаційної та профорієнтаційної роботи
Завідувач навчально-методичної лабораторії психології групової роботи
Член Громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих»
Засновник Міжнародної школи тренінгу і супервізії «TrainingBOX»

 

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

П’ятниця: 900-1100
кабінет № 320
(корпус № 1, поверх № 3)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (063) 479-45-75
leonid.nikolaiev@gmail.com

Facebook 

НАУКОВИЙ ПРОФІЛЬ:

Google Scholar

ORCID ID

Біографічні відомості. Народився 28 березня 1979 року у місті Горлівка, Донецької області.

Навчання. 1986-1996 – загальноосвітня школа № 10, міста Горлівки, Микитівського району, Донецької області.

1996-1999 рр. – Донецький інститут соціальної освіти (ДІСО), спеціальність «Психологія»

1999-2001 рр. – Гуманітарний інститут «Артек» Міжнародного дитячого центру «Артек» (м. Ялта, АР Крим) де здобув вищу освіту за напрямом «Практична психологія».

2007-2010 рр. – аспірантура ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

У 2016 році під керівництвом кандидата психологічних наук, професора Хомич Галини Олексіївни захистив кандидатську дисертацію на тему «Розвиток асертивності підлітків у різних умовах соціалізації» в Київському університеті імені Бориса Грінченка.

Робота. З 1999 року розпочав педагогічну діяльність на посаді педагога організатора в МДЦ «Артек», а з 2001 року працював викладачем кафедри психології Гуманітарного інститут «Артек». В 2004 році Леонід Олегович переїжджає у місто Київ працювати начальником відділу соціально-психологічних досліджень видавництва «Шкільний світ», а з жовтня 2005 року – викладачем кафедри загальної та практичної психології ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди». З 2012 року старший викладач кафедри психології, а з 2017 року і по теперішній час працює на посаді доцента кафедри психології факультету історичної і соціально-психологічної освіти.

З 2022 р. гарант освітньо-професійної програми «Психологія. Тренінгова діяльність психолога» спеціальності 053 Психологія, першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Викладав за сумісництвом в провідних ЗВО країни психологічні дисципліни: Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, Національний таврійський університет імені В.І. Вернадського, Київська муніципальна академія естрадного і циркового мистецтв.

Стажування та підвищення кваліфікації.

2003 р. – Формування безпечної поведінки серед підлітків та молоді, БФ «Перше вересня», представництво UNICEF в Україні.

2008 р. – Основи глибинної психокорекції, Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України.

2008 р. – Формування життєвих навичок з профілактики ВІЛ та формування безпечної поведінки серед підлітків, Благодійний фонд молодіжної участі, представництво UNICEF в Україні, Державний інститут розвитку сім’ї та молоді.

2010 р. – Активізація соціального оточення дитини та її сім’ї (теорія і практики використання методики «Мережа соціальних контактів»), Представництво БО «Кожній дитині в Україні».

2010 р. – Тренінг для тренерів: базовий курс, Центр тренінгових технологій «Круг».

2010 р. – Тренінг для тренерів: творчі методи в тренінгу, Центр тренінгових технологій «Круг».

2010 р. – Психіатрична пропедевтика, Центр психологічної освіти і підвищення кваліфікації НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

2011 р. – Лідерство та управління у громадських організаціях, МГО «Міжнародний центр лідерства та розвитку».

2011 р. – Методика індивідуальних планів роботи з дитиною і сім’єю, Центр захисту дітей «Наші діти» в Україні.

2013 р. – Тренінг для тренерів «Розвиток тренерської майстерності», МГО «Міжнародний центр лідерства та розвитку».

2014 р. – Казкотерапія у роботі з травмою, Психологічний центр «Доктор Казка».

2016 р. – Соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, Державний інститут сімейної та молодіжної політики.

2016 р. – Комплексне зцілення травм, МБО «БФ «СОС Дитяче Містечко».

2016 р. – Ведучий тренінгових програм on-line, Тренінговий центр «Основа».

2017 р. – Програма підготовки бізнес-коучів, Європейська федерація коучингу (м. Рига, Латвія).

2018 р. – Ораторське мистецтво – базовий курс, ГО «Східноукраїнська асоціація арт-терапії».

2020 р. – Інструменти фасилітації для проведення ефективних навчальних заходів в онлайн-форматі, Центрально Європейська Академія Навчань та Сертифікації.

2021 р. – Коучингові технології в освіті: сучасний стан і перспективи розвитку, Європейська академія освіти (м. Лейден, Нідерланди).

2022 р. – Написання проектів. Інструменти швидкого реагування, Центрально Європейська Академія Навчань та Сертифікації.

2022 р. – Міжнародна школа тренера, Університет суспільних наук (м. Лодзь, Польща), Центрально Європейська Академія Навчань та Сертифікації.

2022 р. – Курс «Сучасні світові тенденції розвитку науки та інформаційних технологій» Університет менеджменту у Варні, Болгарія

2023 р. – Психологічна допомога постраждалим під час війни, Курси підвищення кваліфікації психологів «Перспектива».

2023 р. – Курс «Сучасні методи та технології навчання у вищих навчальних закладах ЄС» Університет менеджменту у Варні, Болгарія

Суспільно-громадська діяльність. У шкільні та студентські роки брав активну участь у діяльності Регіонального центру екологічної освіти «ЕкоДонбас», та Горлівської молодіжної екологічної ліги де реалізовував суспільно корисні проекти з впровадження екологічної просвіти серед населення.

З 1999 року брав активну участь у діяльності Асоціації дитячих таборів України «Лелека». А у 2002 році отримав перемогу в номінації «Практичний психолог дитячого оздоровчого табору України».

Упродовж 2006-2009 рр. працював заступником декана факультету педагогіки і психології з виховної роботи ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди».

З 2010-2017 рр. працював в Міжнародній благодійній організації «СОС Дитячі Містечка Україна». Обіймав посади соціального працівника, координатора проекту укріплення сім’ї, практичний психолог, керівник психолого-педагогічної служби.

У 2014 році заснував Міжнародну школу тренінгу і супервізії «TrainingBOX» метою якого є підвищення кваліфікації спеціалістів у тренінговій діяльності. В 2019 році школа отримала акредитацію Європейської федерації коучингу (ECF).

На теперішній час Леонід Олегович бере участь у Всеукраїнських і Міжнародних проєктах:

  • Психолог-консультант, супервізор МБО БФ «СОС Дитячі Містечка Україна»;
  • Тренер, супервізор у проєкті «СПІЛЬНО. Соціальні послуги для сімей у громаді» за підтримки UNICEF Україна;
  • Тренер, експерт Всеукраїнської асоціації ЦНАПів в межах проекту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні»;
  • Тренер проєкту «Єдина громада» Некомерційної організації «IREX»;
  • Тренер з Soft Skills у Програмі «U-LEAD з Європою»;
  • Тренер з підготовки тренерів у рамках проєкту «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни» МБО «Партнерство «Кожній дитині» на замовлення UNICEF Україна.

Коло наукових інтересів. Наукові інтереси Леоніда Олеговича зорієнтовані на питаннях підготовки тренерів, професійна супервізія та коучинг. Також важливий та перспективний напрямок який не залишає без уваги – це Soft Skills (мʼякі навички). Другим пластом наукової і практичної роботи є дослідження впливу простору дитячого оздоровчого закладу на соціалізацію і розвиток особистості підлітків.

Наукове керівництво. Ніколаєв Л.О. здійснює керівництво науковою роботою студентів, магістрів, згідно вимог навчальної програми. Ініціює участь студентів у наукових заходах різного рівня: ноуково-практичні конференції, семінари, тренінги. Керує дисертаційними дослідженнями аспірантів (Романенко Н.В., Гранде К.Л., Скляренко С.Р., Сабадаш А.М.) в галузі асертивності.

Основні наукові праці. Автор понад 70 наукових праць, зокрема 5 навчально-методичних посібників у співавторстві:

  1. Зростаємо разом. Програма раннього розвитку дітей та підвищення батьківського потенціалу (2017).
  2. Тренінгові вправи для початківців і професіоналів (2023).
  3. Тренінгова діяльність психолога (2023).
  4. Технології тренінгу: улюблений «складний» учасник (2023).
  5. Травматичний досвід: техніки по роботі з цивільним населенням (2023).

Навчальні дисципліни: «Технології тренінгової діяльності», «Супервізійна діяльність психолога», «Андрагогіка», «Коучингові технології в психології».

Нагороди:

2003 р. – Подяка ради міністрів АР Крим (м. Ялта, АР Крим)

2012 р. – Грамота Подільської районної адміністрації в місті Києві

2014 р. – Почесне звання «Майстер соціальної роботи» (Київський міський ЦСССДМ)

2022 р. – Грамота Міністерства освіти і науки України

Перейти до вмісту