Мізін
Костянтин Іванович
доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання
Мізін
Костянтин Іванович
доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання
ГРАФІК ПРИЙОМУ:
четвер: 1200-1400
каб. № 309
(Переяславський ліцей імені Володимира Мономаха Переяславської міської ради)
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
+ 38 (04567) 7-19-99
kmizin@i.ua
Біографічні відомості. Народився 1-го жовтня 1972 року в селі Кам’яні Потоки, Кременчуцького району, Полтавської області.
Навчання. Після успішного закінчення Кам’янопотоківської середньої школи поступив на навчання до Київського державного педагогічного інституту іноземних мов (нині КНЛУ), який закінчив у 1995 р. за спеціальністю іноземні мови (дві мови) та кваліфікацією вчителя німецької і англійської мов.
За результатами співбесіди був прийнятий на роботу викладачем кафедри іноземних мов Полтавського державного педагогічного інституту ім. В.Г. Короленка, на якій працював до 2000 р. У 1999 р. перебував з метою підвищення кваліфікації у Німеччині (стипендіат Ґете-інституту). У 2000 р. вступив до аспірантури Київського національного лінгвістичного університету на кафедру німецької філології, яку успішно закінчив у 2003 р. Після закінчення аспірантури повернувся працювати до Полтавського державного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка викладачем кафедри романо-германської філології. У 2004 р. переведений на посаду старшого викладача цієї кафедри, а у 2005 р. на посаду доцента. У 2005 р. звільнився з ПДПУ ім. В.Г. Короленка за власним бажанням і був прийнятий на посаду доцента кафедри перекладу Кременчуцького державного політехнічного університету.
У 2006 р. отримав атестат доцента кафедри перекладу.
У 2008 р. вступив до докторантури в Київський національний лінгвістичний університет, яку успішно закінчив у 2011 році. Після закінчення докторантури і по 2016 рік працював на посаді доцента, професора та завідувача кафедри перекладу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.
Із 01.09.2016 р. і понині працює завідувачем кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання у Переяславському державному педуніверситеті імені Григорія Сковороди.
У 2004 р. захистив кандидатську дисертацію з теми “Компаративні фразеологічні одиниці сучасної німецької мови: шляхи утворення та ідеографія” у спецраді Київського національного лінгвістичного університету.
У 2012 р. захистив докторську дисертацію з теми “Усталені порівняння англійської, німецької, української та російської мов в аспекті зіставної лінгвокультурології” у цій же спецраді.
Коло наукових інтересів: когнітивна лінгвістика (емоційні концепти), корпусна лінгвістика, зіставна лінгвокультурологія, контрастивна лінгвістика, фразеологія.
Навчальні дисципліни:
Забезпечує читання лекційних та практичних курсів із Лінгвокультурології, Новітніх досягнень мовознавства, Вступу до перекладознавства, Німецької мови.
Здійснює наукове керівництво студентським дослідництвом.
Приймає активну участь у науковій роботі факультету, вишу. Займається науковою та навчально-методичною роботою: має більше 250 праць, серед яких три монографії, чотири навчальних посібники з грифом МОН України. Є співавтором ще чотирьох навчальних посібників («Лінгвокультурологія» (2017), «Вступ до перекладознавства» (2019) та ін.).
Є членом редакційного складу наукових журналів і збірників (“Психолінгвістика”, “Лінгвістичні студії”, “Мовознавство”).
Координує міжнародну співпрацю між філологічним факультетом Університету Григорія Сковороди в Переяславі та Західночеським університетом у м. Пльзень, Чеська Республіка.
Читає лекції як запрошений професор у Західночеському університеті у м. Пльзень, Чеська Республіка.
Бере участь у німецько-українському проєкті „Brüche und Kontinuitäten – Fachübergreifende Perspektiven auf die Situation der Germanistik und angrenzender Fachbereiche in der Ukraine“, який фінансується VW-Stiftung.
Голова оргкомітету, співорганізатор і учасник численних міжнародних науково-практичних конференцій. Автор і співавтор численних наукових публікацій у фахових і зарубіжних виданнях, а також виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus і WoS.
Бере участь у роботі PhD-рад (Волинський національний університет імені Лесі Українки, Донецький національний університет імені Василя Стуса, Київський університет імені Бориса Грінченка та ін.).
Керує аспірантами (одна робота захищена у 2017 р.).
Основні наукові праці – GoogleScholar.