Козубенко
Леонід Миколайович
заступник завідувача кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання з профорієнтаційної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент
Козубенко
Леонід Миколайович
заступник завідувача кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання з профорієнтаційної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент
ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:
вівторок: 1200-1400
кабінет № 308
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
+ 38 (04567) 7-19-99
leonidkozubenko@gmail.com
ID НАУКОВЦЯ:
Біографічні відомості.
Навчання. Спеціальність за базовою освітою – вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури. З 01.09.1993 р. по 01.09.1995 р. при кафедрі методики викладання української мови і літератури ДПУ імені М.П. Драгоманова проходив стажування, результатом якого 18 жовтня 1995 р. став захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю – 13.00.02. – Методика викладання української літератури.
Робота. Педагогічний стаж у середній школі – 5 років, вищій школі – 35 років, у тому числі в нашому університеті – 35 років.
Коло наукових інтересів. Еволюція загальнолюдських гуманістичних цінностей в українській та зарубіжній літературі різних епох. Цікавлять Козубенка Л.М. також проблеми зарубіжної літературної критики. Не байдужий до філософських та моральних проблем у творчості українських та зарубіжних письменників. Має більше 100 наукових публікацій. Він є автором навчального посібника з грифом МОН «Зарубіжна літературна критика: напрями, течії, постаті» (Переяслав-Хмельницький, 2007), одним із співавторів навчальних посібників з грифом МОН «Наш першорозум: Вивчення творчості Г. Сковороди в школах, ліцеях, гімназіях, коледжах» (Переяслав-Хмельницький, 2012), «Історія зарубіжної літератури ХХ ст.» (Київ, 2012), «Історія української літератури ХХ ст.» (Київ, 2014). Також співавторський доробок Л.М. Козубенка становлять такі навчальні та навчально-методичні посібники, як «Практика в системі бакалаврської і магістерської освіти філолога: літературознавчий аспект» (Ніжин, 2018), «Самостійна робота студентів із літературознавчих дисциплін» (Київ, 2018), «Професійна підготовка магістра з літературознавчих дисциплін» (Київ, 2018). Козубенко Л.М. є учасником Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференцій.
Наукове керівництво. Козубенко Л.М. займається на кафедрі студентською науковою роботою та профорієнтаційною роботою. Щорічно організовує студентські наукові конференції «Сучасне прочитання української та зарубіжної класичної літератури» і «Актуальні проблеми української та зарубіжної літератури ХХ-ХХІ ст.», керує студентською проблемною групою «Актуальні проблеми української та зарубіжної літератури», організовує студентські олімпіади та конкурси, активно проводить виховну роботу (кураторство, чергування у гуртожитку), профорієнтаційну роботу (співпраця з випускниками закладів загальної середньої освіти та педагогічних коледжів, рецензування робіт МАН). Постійно керує студентськими курсовими та магістерськими роботами.
Основні наукові праці. Має близько 70 наукових публікацій. Він є автором навчального посібника з грифом МОН «Зарубіжна літературна критика: напрями, течії, постаті» (Переяслав-Хмельницький, 2007), одним із співавторів навчальних посібників з грифом МОН «Наш першорозум: Вивчення творчості Г. Сковороди в школах, ліцеях, гімназіях, коледжах» (Переяслав-Хмельницький, 2012), «Історія зарубіжної літератури ХХ ст.» (Київ, 2012), «Історія української літератури ХХ ст.» (Київ, 2014). Також співавторський доробок Л.М. Козубенка становлять такі навчальні та навчально-методичні посібники, як «Практика в системі бакалаврської і магістерської освіти філолога: літературознавчий аспект» (Ніжин, 2018), «Самостійна робота студентів із літературознавчих дисциплін» (Київ, 2018), «Професійна підготовка магістра з літературознавчих дисциплін» (Київ, 2018).
Небайдужий до філософських та моральних проблем у творчості українських та зарубіжних письменників. Вони досліджуються у статтях «Соціальна парадигма жорстокості й зла у романі В.Голдінга «Володар мух»» (2013), «Проблема влади і моралі в біблійних рецепціях Тараса Шевченка і Лесі Українки» (2014), «Літературно-критичне осмислення філософської проблеми часу в сонетах В. Шекспіра» (2014), «Особливості вивчення творчої спадщини Юрія Мушкетика та Володимира Малика в університетських курсах української літератури» (2014), «Проблема екзистенції героя у романі Дж. Селінджера «Ловець у житі» (2017), «Проблема моральних страждань героя в романі Джозефа Конрада «Лорд Джім»» (2017), «Проблема митця і суспільства в романах О. де Бальзака «Втрачені ілюзії» та Джека Лондона «Мартін Іден»» (2019) та ін.
Цікавлять Козубенка Л.М. також проблеми зарубіжної літературної критики. Цій темі присвячені статті: «Розвиток західноєвропейської позитивістської та імпресіоністської літературної критики в другій половині ХІХ століття» (2013), «Філософське та психоаналітичне підґрунтя світової літературної критики ХХ століття» (2014), «Проблема часу та простору у світовому літературному процесі ХХ століття» (2015), «Розвиток «нової критики» в Італії, Англії та США в ХХ столітті» (2015), «Явище психологізму в художній літературі» (2019), «Естетика, теорія і критика літературного екзистенціалізму» (2019) та ін.
Інформація про діяльність науково-педагогічного працівника Козубенка Л.М. за 2020-2025 рр.
Навчальні дисципліни: «Зарубіжна література для дітей», «Українська і зарубіжна література для дітей та методика її навчання», «Історія зарубіжної літератури (бароко, класицизм, Просвітництво)», «Історія зарубіжної літератури ХХ століття», «Література країни, мова якої вивчається», «Літературно-критичний практикум», «Новітні течії в зарубіжній літературі», «Жанрова парадигма сучасного зарубіжного роману».
Нагороди. За багаторічну працю та навчально-наукові досягнення Л.М. Козубенко нагороджений університетськими грамотами, грамотою МОН, медаллю імені Г.С. Сковороди та орденом Григорія Сковороди.