Кардаш
Лариса Василівна
кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української лінгвістики і методики навчання
дійсний член-кореспондент Української академії акмеології
Кардаш
Лариса Василівна
кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української лінгвістики і методики навчання
дійсний член-кореспондент Української академії акмеології
ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:
понеділок: 1000-1200
кабінет № 322
(корпус № 1, поверх № 3)
п’ятниця: 1000-1200
кабінет № 304
(приміщення Переяславського ліцею імені Володимира Мономаха
(попередня назва: Переяславська ЗОШ І-ІІІ ступенів №7))
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
+38 (04567) 7-19-99; +38 (066) 110-78-40
kafedra-ulmn@ukr.net
kkardashlarysa@gmail.com
ID НАУКОВЦЯ:
Біографічні відомості. Народилася в місті Переяслав-Хмельницький Київської області (Україна).
Освіта. 1997-2002 рр. навчання в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди (повна вища освіта за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література», кваліфікація вчитель української мови і літератури та зарубіжної літератури.
2005−2008 рр. – аспірант кафедри української мови та літератури ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний інститут ім. Г. С. Сковороди
У 2009 році рішенням спеціалізованої вченої ради Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України на підставі прилюдного захисту дисертації присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності українська мова. Дисертацію на тему «Мовні засоби вираження заперечення і протиставлення в українській літературній мові» захистила у спеціалізованій вченій раді Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Рішенням атестаційної комісії від 26 червня 2014 року, протокол № 5/02-Д отримала вчене звання доцента кафедри української лінгвістики та методики навчання (атестат 12ДЦ №039359).
Робота. Основні етапи науково-педагогічної діяльності у закладах вищої освіти:
З 03.11.2008 р. по 31.08.2010 р. – викладач кафедри української мови та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
З 01.09.2010 р. – у зв’язку з реорганізацією кафедри української мови та методики навчання переведено на посаду доцента кафедри української лінгвістики і методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
З 01.09.2010 р. по 31.08.2011 р. – доцент кафедри української лінгвістики і методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
З 01.09.2011 р. по 31.08.2012 р. – старший викладач кафедри української лінгвістики і методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
З 03.09.2012 р. по даний час – доцент кафедри української лінгвістики і методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
Стажування: Київський університет імені Бориса Грінченка Довідка №711 від 05.11.2018 р.). Сертифікат.
Міжнародне науково-педагогічне стажування «Інноваційні технології в освіті» (досвід Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach) м. Катовіце, Республіка Польща, 3 грудня 2019 – 9 липня 2020. Вид документа: сертифікат Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. Дата видачі: 9 липня 2020 р.
Київський університет імені Бориса Грінченка Сертифікат №104-н від 19.06.2023
Підвищення кваліфікації:
Онлайнові курси на платформі Prometheus:
Онлайнові курси Masaryk University (Брно, Чехія):
Суспільно-громадська діяльність. Була членом редакційної колегії збірника наукових праць «Теоретична і дидактична філологія» з 2014 року; членом журі І, ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України (відділення мовознавство; секція: українська мова і література; секція: журналістика) з 2018 року; з 2014 року й до сьогодні є дійсним членом-кореспондентом Української академії акмеології (відділення практичної (професійної) акмеології); з 2023 року заступник завідувача кафедри української лінгвістики і методики навчання з навчальної та виробничої роботи.
Коло наукових інтересів. Коло наукових інтересів зосереджене на актуальних проблемах мовознавства, лінгводидактики та інноваційних технологіях навчання; на питаннях теорії та методики навчання української мови в закладах загальної середньої та вищої освіти, зокрема: формування комунікативної та взаємопов’язаних з нею компетентностей (мовної, мовленнєвої, прагматичної, діяльнісної, предметної, соціокультурної) в учнів закладів загальної середньої освіти, студентів – майбутніх учителів української мови і літератури.
Наукове керівництво. Кардаш Л.В. керує науково-дослідницькою роботою студентів: підготовка учасників конкурсів; статей до публікацій у збірниках студентських наукових праць; доповідей на студентських конференціях міжнародного та всеукраїнського рівнів; дипломних робіт на здобуття освітнього рівня «магістр».
Основні наукові праці. Кардаш Лариса Василівна – автор та співавтор наукових праць (із них навчальні і навчально-методичні посібники, статті у наукових журналах і збірниках наукових праць, публікації у збірниках конференцій, науково-методичних журналах України, зокрема:
статті у виданнях, що входять на наукометричних баз Scopus, WoS:
статті у фахових виданнях України (категорія Б):
навчальні та навчально-методичні посібники:
статті у наукових журналах і збірниках наукових праць:
Навчальні дисципліни: «Сучасна українська літературна мова», «Сучасна українська мова» «Теорія і практика редагування».