Хмельницька Людмила Василівна

Хмельницька Л.В.

Хмельницька
Людмила Василівна 

кандидат історичних наук, доцент кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін

ГРАФІК ПРИЙОМУ:

Понеділок: 14:30-16:30

кабінет № 222
(корпус № 1, поверх № 2)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

ludmylahm@gmail.com

Біографічні відомості. Народилась 10 лютого 1977 року в м. Переяслав-Хмельницький Київської області.

Навчання. У 1999 році закінчила Переяслав-Хмельницький державний педагогічний інститут імені Г.С. Сковороди і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Історія та народознавство» та здобула кваліфікацію вчителя історії та народознавства ( диплом КХ №11804216).

У 2004 році захистила кандидатську дисертацію на спеціалізованій вченій раді Київського національного університету імені Тараса Шевченка (диплом ДК № 024869) на тему: «Промислові трести України в роки нової економічної політики 1921 – 1929 рр.».

Робота.

З 1.09.2004 року по 18.04.2007 року – працювала на посаді доцента кафедри історії та культури України ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г. Сковороди».

З 19.04.2007 року і до тепер – доцент кафедри історії та культури України та спеціальних історичних дисциплін Університету Григорія Сковороди в Переяславі (диплом 12ДЦ № 016845).

З 2015 до вересня 2021 р. – заступник завідувача кафедри з наукової роботи.

З 1.09. 2016 року по 1.09. 2019 рік – заступника декана Соціоісторичного факультету з виробничої роботи.

З 2021 року і до тепер заступник завідувача кафедри з профорієнтаційної роботи та навчально-виробничої роботи

З 2022 р. і до тепер відповідальний секретар збірника наукових статей «Український літопис». «(Ukrainian Litopys)»

Наукова та організаційна діяльність.

Хмельницька Л.В. працює над розробкою та вдосконаленням науково-методичного забезпечення навчальних курсів. У педагогічній діяльності вміло застосовує матеріали власних наукових розробок, забезпечила навчальний процес навчально-методичною літературою: «Тестові завдання з курсу «Культурологія» для студентів неспеціальних факультетів денної та заочної форми навчання» (Переяслав-Хмельницький, 2005. 29 с.); «Тестові завдання з курсу «Загальна етнографія» для студентів історичного факультету» (Переяслав-Хмельницький, 2005. – 32 с.), «Тестові завдання з курсу «Культурологія» для студентів неспеціальних факультетів денної та заочної форми навчання» (Переяслав-Хмельницький, 2007. – 32с.).

Розробляючи актуальні питання історії України, Л.В. Хмельницька широко популяризує досягнення сучасної історичної науково-дослідної сфери не лише шляхом публікацій, але й у ході активної участі в методичних семінарах, круглих столах, конференціях, рецензуванні авторефератів дисертацій, студентських статей, учнівських робіт МАН:

  • Національна ідея в контексті формування культурно-освітнього руху в Україні другої половини ХІХ – початку ХХ століття». Міжнародна науково-практична онлайн конференція «ЕТНІЧНІСТЬ. НАЦІОНАЛІЗМ. ГЛОБАЛІЗМ». 18 травня 2020 р.
  • Участь у круглому столі «За незалежність, волю і соборність» Тема доповіді: «Імплементація образу Героїв Небесної Сотні в мультимедійному просторі». 22 лютого 2021. м. Переяслав;
  • Участь у І ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ, СТУДЕНТІВ «Проблеми місцевого самоврядуванні в сучасній Україні: Стан та перспективи їх подолання» 12 травня 2021 р. Переяслав. (Сертифікат).
  • Участь у роботі ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «Особистість в історії інженерної думки (до 40-річчя Музею М.М. Бернардоса та 140-річчя винайдення електрозварювання)» 25 червня 2021 р. Переяслав. НІЕЗ «Переяслав».
  • Участь у Міжнародній конференції «Голодомор та голоди ХХ ст. в Україні: Україна пам’ятає – світ визнає» 18 жовтня 2021 р.; тема доповіді: «Голод 1921 р. як апробація більшовицької практики голодоморів в Україні».
  • Участь у Всеукраїнській конференції: «Літопис історії України: нові дослідження». Корсунь-Шевченківськівський державний історико-культурний заповідник,8-9 грудня 2021 р. (програма; сертифікат).
  • Участь у Всеукраїнському історико-культурологічному форумі до Дня Соборності України та Дня пам’яті Героїв Небесної сотні . 21 січня 2022 р. м. Переяслав. Університет Григорія Сковороди в Переяславі.
  • Участь в організації та проведенні VІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених, аспірантів та студентів «Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених» 16 грудня 2019 р. (член оргкомітету);
  • Участь у VIІІ Всеукраїнської науково-практичної конференція молодих учених, аспірантів та студентів “Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених”: 4-5 травня 2020 року (м. Переяслав-Хмельницький): член оргкомітету (дистанційна форма);
  • Участь у підготовці та проведенні І (у територіальній громаді) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 18 січня 2022 року на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі . Голова журі відділення «Історія».
  • Участь у V Міжнародній науково-методичній конференції “Передові технології реалізації освітніх ініціатив». 7 лютого 2022 р. м. Переяслав. Університет Григорія Сковороди в Переяславі. (Сертифікат. Програма).
  • Участь у Міжнародній конференції «Голодомор та голоди ХХ ст. в Україні: Україна пам’ятає – світ визнає» 18 жовтня 2021 р.; тема доповіді: «Голод 1921 р. як апробація більшовицької практики голодоморів в Україні».
  • Участь у ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Середня Наддніпрянщина: матеріальна та духовна культура» (спеціальна тема: Переяславщина) Доповідь. 10-11 червня 2022 р. НІЕЗ «Переяслав». м. Переяслав (програма+сертифікат)
  • Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Перехідне суспільство пострадянського типу: проблеми пошуку парадигми розвитку», Доповідь. 9 червня 2022 р.м. УГСП. Переяслав (програма+сертифікат)
  • Участь у ІV Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції молодих вчених «Новітні інформаційні технології в освіті і науці» 12 травня 2022 р. Переяслав (програма+сертифікат)
  • Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції (з міжнародною участю) «УКРАЇНА В КОНТЕКСТІ СОЦІОГУМАНІТАРНИХ ВИКЛИКІВ СУЧАСНОСТІ: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ» (Доповідь) 17 травня 2022 р. Переяслав (сертифікат)
  • Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ (МЕМОРІАЛІЗАЦІЇ) БАБИНОГО ЯРУ: ІСТОРИЧНИЙ, МЕМОРІАЛЬНИЙ ТА ПАМ’ЯЄТТЕВИЙ КОНТЕКСТ» 18 травня 2022 р. Переяслав. (програма+сертифікат учасника).
  • Участь у ІІ Всеукраїнському круглому столі «Роковини Чорнобильської катастрофи» з доповіддю на тему: «Чорнобильська катастрофа як передумова розпаду СРСР» 26 квітня 2022 р. Переяслав (програма)
  • Участь у ІХ Міжнародній конференції «Регіональні, культурні, мистецькі та освітні практики». Доповідь. 27 квітня 2022 р. Переяслав. (програма+сертифікат учасника).
  • Участь у Всеукраїнської науково-практичної конференції All-Ukrainian scientific-practical conference «СОЦІОКУЛЬТУРНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В УКРАЇНІ ХХ-ХХІ СТ. І ПОДОЛАННЯ РАДЯНСЬКОЇ СПАДЩИНИ В ОСВІТІ, КУЛЬТУРІ, МЕНТАЛЬНОСТІ» 17 травня 2023 р. Переяслав. Доповідь: (Програма+сертифікат).
  • Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Європейські орієнтири політичної й духовної консолідації українського суспільства» 1-2 червня 2023 р. Переяслав. Доповідь. (Програма).
  • Участь у І Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні аспекти реформування системи публічного управління в умовах воєнного часу». 2 червня 2023 р. Переяслав. Доповідь. Програма+Сертифікат на 6 год
  • Участь у І Всеукраїнській науковій конференції «Україна в культурно-історичних процесах минулого та сьогодення» : 23 жовтня 2024 р. УГСП. м. Переяслав. Загальна кількість академічних годин 6: (0,2 кредити ЕСТS). (Програма+сертифікат)
  • Участь у VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції (з міжнародною участю) «КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА УКРАЇНИ: ПЕРСПЕКТИВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ТРАДИЦІЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ» 31 жовтня – 01 листопада 2024 р. Черкаси: ЧДТУ. Загальна кількість академічних годин 12: (0,4 кредити ЕСТS). (Програма+сертифікат)
  • Участь у VІІІ Міжнародній науково-методичній конференції «Передові технології реалізації освітніх ініціатив» 7 лютого 2025 р., Переяслав; Загальна кількість академічних годин 6: (0,2 кредиту ЕСТS) (Програма+сертифікат)
  • Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції All-Ukrainian scientific-practical conference «СОЦІОКУЛЬТУРНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В УКРАЇНІ ХХ-ХХІ СТ. І ПОДОЛАННЯ РАДЯНСЬКОЇ СПАДЩИНИ В ОСВІТІ, КУЛЬТУРІ, МЕНТАЛЬНОСТІ» 14 лютого 2025 р. Переяслав. Доповідь: Загальна кількість академічних годин 6: (0,2 кредиту ЕСТS). (Програма+сертифікат).
  • Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Криза сучасної геополітики: світ між демократією й авторитаризмом» 27-28 березня 2025 року, м. Переяслав (Україна) Загальна кількість академічних годин 12: (0,4 кредиту ЕСТS). (сертифікат) (Програма+сертифікат)
  • Позапланове підвищення кваліфікації з отриманням посвідчення (сертифікату): 13-20 грудня 2021 р. в ун-ті Григорія Сковороди за програмою освітнього курсу «Цифрові інструменти у діяльності освітянина» (1 кредит ECTS)
  • Планове стажування в період із 8.04.2024-26.04.2024 р. на кафедрі історії, правознавства і методик навчання УГСП. Обсяг 90 год (3 кредити ЄКТС) (наказ №91-к від 5.04.2025 р.). Тема стажування: «Теоретичні та практичні засади формування навчально-пізнавальних компетентностей здобувачів ЗВО у процесі вивчення соціогуманітарних дисциплін».

Здійснює рецензування авторефератів дисертацій та дисертаційних досліджень. Зокрема, дисертації Очеретяного Владислава Віталійовича на тему: «Перманентні зернові кризи в українському селі в роки непу (1921 ­ 1929 рр.)», представлену на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 03 «Гуманітарні науки» за спеціальністю 032 – Історія та археологія (2023 р.).

Коло наукових інтересів.

До кола наукових інтересів Л.В. Хмельницької входять проблеми історії та культури України 1920-1930-х рр., актуальні проблеми краєзнавства, країнознавства, етнографії та методології наукових досліджень; повсякденне життя населення України ХХ ст.

Основні наукові праці. Хмельницька Людмила Василівна має понад 80 опублікованих наукових праць. Серед них:

  • Хмельницька Л.В.Економічний фактор як складова боротьби за втілення національної ідеї на західноукраїнських землях. Часопис української історії. Київ, 2007. Вип.7. С. 64-69.
  • Хмельницька Л.В. Ставлення державних та партійних установ УРСР до російської національної меншини в умовах українізації. Наукові записки з української історії: Збірник наукових статей. Вип. 19. Тернопіль: Астон, 2007. С. 192-197
  • Хмельницька Л.В. Національна свідомість селянства 20-30-х років в контексті української історіографії. Наукові записки з української історії: Збірник наукових статей.Вип. 19. Тернопіль: Астон, 2007. С. 222-230.
  • Хмельницька Л.В.Українська архітектура доби козацького бароко в контексті національних традицій та європейських впливів Наукові записки з української історії: зб. наук. статей. Вип.35. Переяслав-Хмельницький, 2014. С. 20-26.
  • Хмельницька Л.В. Ренесансна статуарна та рельєфна пластика: Витоки та ґенеза становлення Переяславський літопис: зб. наук. статей. Вип.5. / [ред. колегія: Коцур В.П (голов. ред.) та ін.]. Переяслав-Хмельницький, 2014. С.75-80.
  • Хмельницька Л.В.Національні традиції в українському музичному мистецтві доби козацького бароко: Європейські тенденції та автохтонний стиль Переяславський літопис: зб. наук. статей. Вип.6. / [ред. колегія: Коцур В.П (голов. ред.) та ін.]. Переяслав-Хмельницький, 2014. С.3-9.
  • Хмельницька Л.В. Суспільно-політична діяльність О.Я. Шумського в контексті проведення політики українізації 1920-х років Етнічна історія народів Європи: зб. наук.Праць. Вип. 45. К., 2015. С. 61-66.
  • Хмельницька Л.В. Історія реставрації Свято-Василівського собору м. Овруча початку ХХ століття. Наукові записки з української історії: зб. наук. статей. Вип.38. Переяслав-Хмельницький, 2016. С. 75-81.
  • Хмельницька Л.В. Структурно-семантичний аналіз жіночого головного убору в традиційному українському костюмі. Східноєвропейський історичний вісник[головний редактор В. Ільницький]. Дрогобич: Посвіт, 2016. Вип. 1. 116 с. С.79-86.
  • Хмельницька Л. Український портретний живопис у соціокультурних вимірах ХVII – XVIII ст. Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць.Київ, 2017. Вип. 53. С. 31-37.
  • Хмельницька Л. Становлення та розвиток хронікально-документального та наукового кіно в Україні у 20-х роках ХХ століття. Наукові записки з української історії: Збірник наукових статей.Переяслав-Хмельницький, 2018. Вип. 43. С. 118-124.
  • Хмельницька Л. Шевчук Василь Петрович – Вчений, педагог, наставник. Наукові записки з української історії: Збірник наукових статей.Переяслав-Хмельницький, 2018. Вип. 43. С. 236-239.
  • Хмельницька Л. Жіночі прикраси та способи їх використання в традиційному вбранні Українок ХІХ – початку ХХ століття: Автентика та взаємовпливи.Наукові записки з української історії: Збірник наукових статей. Переяслав-Хмельницький, 2019. Вип. 44. С. 31-40.
  • Хмельницька Л. Соціально-педагогічний аспект діяльності молодіжних об’єднань в Україні в умовах формування української національної ідеї кінця ХІХ – початку ХХ століття.Наукові записки з української історії: Збірник наукових статей. Переяслав-Хмельницький, 2019. Вип. 45. С. 24-32.
  • Хмельницька Л. Еволюція традиційної системи харчування українців. .Наукові записки з української історії: Збірник наукових статей. Переяслав-Хмельницький, 2019. Вип. 46. С. 49-56.
  • Хмельницька Л. Репресивна політика радянської влади проти митців українського кінематографа другої половини 1960-х – першої половини 1980-х років. Часопис української історії. Київ, 2019. Вип. 39. С. 53-60.
  • Хмельницька Л. Система управління кінематографом в Українській РСР другої половини 1960-х – середини 1980-х рр. Переяславіка: Наукові записки Національного-історико-етнографічного заповідника «Переяслав»: зб.наук.ст. Переяслав (Київська обл.), 2019. Вип.16(18). С. 138-149.
  • Хмельницька Л. Традиції та форми вітання в системі гостинності українців.Переяславіка: Наукові записки Національного-історико-етнографічного заповідника «Переяслав»: зб.наук.ст. Переяслав (Київська обл.), 2020. Вип.17(19). С. 201-207.
  • Хмельницька Л. Православні братства на Волині в першій половині ХІХ – початку ХХ століття: Соціокультурний аналіз.Наукові горизонти: Збірник наукових праць. Вип. VIII. 2021. С. 76-82.
  • Хмельницька Л. Архітектура доби козацького бароко в контексті націоналах традицій та європейських взаємовпливів.Наукові горизонти: Збірник наукових праць. Вип. IХ. С.47-56.
  • Хмельницька Л. Педагогічні інновації Христини Алчевської в системі народного шкільництва другої половини ХІХ – початку ХХ століття. ДОКУМЕНТ.СОЦІУМ.КОМУНІКАЦІЯ:збірник наукових праць. Вип.11., 2021, С.186-205.
  • Хмельницька Л. Особливості процессу формування інституту влади кошового отамана Петра Калнишевського. Воєнно-історичний вісник. Том 42 №3 (2021). С. 98-109.
  • Хмельницька Л.Вопросы музыкознания и обучения музыкальному искусству: монография. Общая редакция – проф. О. Михайличенко. Бо Бассен/ Германия: LAP LAMBERT Academic Publishing, 2021. 261 с.; Хмельницкая Л. Роль Николая Дилецкого в формировании музыкальной культуры второй половины ХVII – ХVIII ст. С. 84-93.
  • Khmelnytska Fragen der humanitaren Hochschulbildung in der Ukraine:Monographie herausgegeben von Prof. Oleh Mikhailychenko / Beau Bassin, Deutschland / Germany: AV Akademikerverlag. 2021. 218 p.; Khmelnytska Lyudmyla Der Einfluss der ukrainischen Kultmonodie auf die Entstehung des musikalischen und padagogischen Erbes von Artemy Wedel. S. 37-50.
  • Коцур В., Хмельницька Л.Проблема кадрового забезпечення промислових трестів України в період НЕПу (1921 – 1929 рр.)  Document. Communication. Соціум. Документ. Комунікація. зб. наук. праць. Переяслав: ФОП Домбровська Я.М. 2023. Вип. 18. С. 122 – 150.
  • Молоткіна В.К., Хмельницька Л.В. Практика господарювання промислових трестів України в умовах непу (1921 – 1929 рр.). «Актуальні питання у сучасній науці (Серія «Педагогіка», Серія «Право», Серія Економіка», Серія «Державне управління», Серія «Техніка», Серія «Історія та археологія»)»: журнал.№ 6(12) 2023. С. 628 – 642
  • Коцур В., Молоткіна В., Хмельницька Л. Раціоналізація промислового виробництва в умовах непу. Українознавство. Журнал.№ 2(87) (2023). С. 164-173.
  • Валентина Молоткіна, Людмила Хмельницька. Теорія та методика викладання основ академічного письма в контексті реалізації новітніх освітніх ініціатив. Часопис української історії/ За ред. доктора історичних наук, професора А.П. Коцура. Київ, 2023. Вип. 47. С. 100-110.
  • Соціокультурні передумови російсько-української війни: еволюція рашизму. Монографія. / Хмельницька Л.В. Популярізація «української теми» в радянському кінематографі: від школи «поетичного кіно» до викликів сьогодення.Переяслав (Київська обл..): Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Домбровська Я.М.. 2023. 328 с., С. 250-287.
  • Khmelnytska Lyudmila. Formation of national and patriotic orientations of students by means of patriotic song / Актуальні питання українського мистецтвознавства та культурології: монографія за редакцією доктора педагогічних наук Мартинюка А.К., упорядник проф. Михайличенко О.В. Beau Bassin, Deutschland / Germany: LAP LAMBERT Academic Publishing, 2023. 284 р. Р. 267-283.
  • Хмельницька Л. Націоналізація шкільної освіти в контексті української революції 1917 – 1920 років.Український літопис. Ukreinian  Зб.наук.праць. Переяслав. Домбровська Я.М. 2023. Вип.1. С. 99 – 110.
  • Хмельницька Л.В., Гончаренко О.М., Молоткіна В.К. ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ АРХІВНОЇ СПРАВИ НА КИЇВЩИНІ В 1920- 1930-х РР. Актуальні питання у сучасній науці (Серія «Педагогіка», Серія «Право», Серія Економіка», Серія «Державне управління», Серія «Техніка», Серія «Історія та археологія»): журнал. № 2(20) 2024. С. 841-855.
  • Хмельницька Л. Методологія викладання історії культури України у ЗВО у контексті формування національно-патріотичних цінностей. Український літопис. Ukreinian Litopys. Зб.наук.праць. Переяслав. Домбровська Я.М. 2023. Вип.2. С. 96-108.
  • Хмельницька Л.В., Гончаренко О.М. Життєвий шлях та краєзнавча діяльність Михайла Злобинця. «Вісник науки та освіти (Серія «Філологія», Серія «Педагогіка», Серія «Соціологія», Серія «Культура і мистецтво», Серія «Історія та археологія»)»: журнал. № 3(21) 2024. С.1159 – 1173.
  • Людмила Хмельницька. Стресовий синдром як колективна травма свідків Голодомору. / ГОЛОДОМОР-ГЕНОЦИД УКРАЇНЦІВ 1932 – 1933 РР.: ПОСТГЕНОЦИДНИЙ СИНДРОМ. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. Переяслав (Київська обл.), 2024. С. 39-43.
  • Хмельницька Л., Молоткіна В., Молоткіна Ю. ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ КНИГОВИДАННЯ ТА КНИГОРОЗПОВСЮДЖЕННЯ В УКРАЇНІ В 90-І РР. ХХ СТ. Український літопис. Ukreinian Litopys. Зб.наук.праць. Переяслав. Домбровська Я.М. 2024. Вип.3. С. 71-82
  • Хмельницька Л., Молоткіна В., Новородовська Н. ПОВЕРНЕННЯ ІМЕН ВИДАТНИХ УКРАЇНЦІВ ЯК ОСНОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ ТА ПОНОВЛЕННЯ ЦІЛІСНОГО ОБРАЗУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ХVII – XIX СТ. Український літопис. Ukreinian Litopys. Зб.наук.праць. Переяслав. Домбровська Я.М. 2024. Вип.3. С. 120-132
  • Хмельницька Л, Молоткіна В., Новородовська Н. АРХЕОЛОГІЧНІ ПАМʼЯТКИ ЯК ОСНОВА ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ. Український літопис. Ukreinian Litopys. Зб.наук.праць. Переяслав. Домбровська Я.М. 2024. Вип.3. С. 83-93.
  • Молоткіна, В., Хмельницька, Л., & Новородовська, Н. (2025). ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПРИ ВИКЛАДАННІ ІСТОРИКО- КУЛЬТУРОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ. Український літопис, (4), 73-81.
  • Новородовська, Н., & Хмельницька, Л. (2025). ІСТОРИЧНИЙ ВИМІР РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ: КОЗАЦЬКІ ПОХОДИ НА МОСКОВІЮ. Український літопис, (4), 82-88.
  • Хмельницька, Л., & Новородовська, Н. (2025). ПОСТАТЬ АРХИПА КУЇНДЖІ У КОНТЕКСТІ ВИВЧЕННЯ ЯВИЩА ДЕКОЛОНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ В УМОВАХ ПОЗБАВЛЕННЯ ЇЇ ІМПЕРСЬКОЇ СПАДЩИНИ В ЗВО. Український літопис, (4), 144-150.
  • Потапенко Р.М., Молоткіна В.К., Хмельницька Л.В. ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ПЕРЕБУДОВИ (1985 – 1991 РР.). Актуальні питання у сучасній науці. Серія «Історія та археологія». №3(33)2025. С. 1213-1222.
  • Людмила Хмельницька. ФОРМУВАННЯ НОВОЇ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ ПАРАДИГМИ В КОНТЕКСТІ ВИКЛИКІВ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ / Соціокультурні трансформації в Україні ХХ-ХХІ ст. і подолання радянської спадщини в освіті, культурі, ментальності. Матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції. 14 лютого 2025 року. Переяслав, 2025. С. 53-56.
  • Хмельницька Л. ШКІЛЬНА ОСВІТА ЯК ІНСТРУМЕНТ СОЦІАЛІЗАЦІЇ В ПЕРІОД «ПЕРЕБУДОВИ» (1985 – 1991 РР.) Вісник науки та освіти. Серія «Історія та археологія». №2(32) 2025. С. 1820-1830.

Навчально-педагогічна робота.

Викладає навчальні дисципліни: Основи академічного письма, Методологія наукових досліджень, Історія культури України, Історія України, Етнографічне краєзнавство, Загальна етнографія, Туристичні ресурси України.

Хмельницька Л.В. у педагогічній діяльності компетентно застосовує власні наукові дослідження, працює над подальшою та вдосконаленням науково-методичного забезпечення навчальних курсів. Забезпечила навчальний процес навчально-методичними посібниками:

  • Хмельницька Л. Тестові завдання з курсу «Культурологія» для студентів неспеціальних факультетів денної та заочної форми навчання. Переяслав-Хмельницький, 2007. 31 с.;
  • Хмельницька Л. Тестові завдання з курсу «Українська та зарубіжна культура» для студентів неспеціальних факультетів денної та заочної форми навчання. Переяслав-Хмельницький, 2007. 27 с.;
  • Хмельницька Л. Історія України. Курс лекцій / За ред. докт. іст. наук, проф. А.П. Коцура. Лекція. 5. Національно-визвольна війна українського народу середини ХVII століття. Київ-Чернівці: Книги ХХІ, 2020. С. 143-177. 756 с.
  • Хмельницька Л.Історія України. Курс лекцій / За ред. докт. іст. наук, проф. А.П. Коцура. Лекція. 6. Гетьманщина. Руїна. Київ-Чернівці: Книги – ХХІ, 2020. С. 177 215. 756 с.
Перейти до вмісту