Довгопола
Людмила Іванівна
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри природничих дисциплін і методики навчання
Довгопола
Людмила Іванівна
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри природничих дисциплін і методики навчання
ГРАФІК ПРИЙОМУ:
Понеділок – 10.00-12.00
Четвер – 10.00-12.00
кабінет № 420
(корпус № 1, поверх № 4)
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
+ 38 (093) 665 62 51
bogysh@ukr.net
ID НАУКОВЦЯ:
Біографічні відомості. Народилася 31 січня 1983 року в місті Переяслав-Хмельницькому Київської області.
Навчання. У 2000 році зі срібною медаллю закінчила загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №4 міста Переяслава-Хмельницького.
Упродовж 2000-2006 рр. навчалася на природничо-географічному факультеті ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Закінчивши його з відзнакою, отримала кваліфікаційний рівень магістра за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Біологія» і здобула кваліфікацію викладача біологічних дисциплін.
Із листопада 2010 по жовтень 2014 року навчалася в аспірантурі без відриву від виробництва Інституту ботаніки імені М. Г. Холодного НАН України за спеціальністю 03.00.05 – ботаніка. Наукові дослідження були присвячені обліку ресурсів лікарських рослин Лівобережнодніпровського геоботанічного округу та їх охороні.
У 2015 році у зв’язку зі зміною наукового керівника відповідне дослідження трансформувалося до шифру спеціальності на 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. 18 січня у 2019 році було захищено кандидатську дисертацію «Формування готовності майбутніх учителів біології до професійної діяльності у процесі практичної підготовки» під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Юрія ШАПРАНА в спеціалізованій вченій раді К 27.053.03 ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
У 2019 році закінчила ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за спеціальністю 014 Середня освіта (Мова і література (німецька)) та здобула кваліфікацію викладача німецької мови і зарубіжної літератури. Вчитель німецької мови і зарубіжної літератури.
30 листопада 2021 року рішенням вченої ради Університету Григорія Сковороди в Переяславі присвоєно вчене звання доцента кафедри біології, методології і методики навчання.
Робота. З 2005 р. та по серпень 2019 р працювала на посаді старшого лаборанта та за сумісництвом на посаді викладача (з 2010 р) кафедри біології і методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди».
Із вересня 2019 року працювала на посаді старшого викладача кафедри біології і методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди».
Із 2019 року обіймає посади заступника завідувача кафедри, а саме: з наукової (2019 р., 2023 р.), навчальної (2020 р.) та міжнародної і профорієнтаційної діяльності (2021-2023 рр.), є куратором академічних груп, зокрема: ПРН-1, БЗ-2 (денної і заочної форм навчання).
На сьогодні Людмила ДОВГОПОЛА працює доцентом кафедри природничих дисциплін і методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Загальний стаж роботи в закладі вищої освіти – 18 років із них науково-педагогічний – 8 років.
Суспільно-громадська діяльність. Людмила Довгопола з 2011 року є членом Українського ботанічного товариства Інституту ботаніки імені М. Г. Холодного НАН України. Із 29 листопада 2021 року обрана член-кореспондентом Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся».
Навчальні дисципліни. Із вересня 2019 р. Людмила ДОВГОПОЛА забезпечує викладання освітніх компонентів: «Генетика з основами селекції. Молекулярна біологія», «Біотехнологія, генна інженерія», «Флора й фауна України», «Ботаніка», «Систематика. Екологія та філогенія рослин», «Статистичні методи емпіричних досліджень в біології та валеології», «Популяційна біологія», «Інноваційні технології навчання біології та основ здоров’я у ЗЗСО», «Організація проєктно-дослідницької діяльності учнів у профільній школі», «Дослідницька діяльність школярів із біології» та ін.
Під її керівництвом проводяться навчальні практики з генетики й основ селекції, ботаніки й предметної спеціальності (біотехнологія, популяційна біологія)» тощо. Вона є методистом із навчально-виробничих практик з біології у базовій та профільній школах.
Коло наукових інтересів. У даний час коло наукових інтересів Людмили ДОВГОПОЛОЇ спрямоване на розв’язання актуальних проблем, зокрема: фахової підготовки майбутніх учителів природничих спеціальностей; методики підготовки учнів у системі середньої біологічної освіти; моніторингових досліджень популяцій рідкісних й облік ресурсів потенційно значущих видів лікарських рослин.
Людмила ДОВГОПОЛА є гарантом освітньо-професійної програми «Середня освіта (Природничі науки)» і членом робочої групи з розробки освітньо-професійної програми «Середня освіта (Біологія, здоров’я людини)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Наукове керівництво. Людмила ДОВГОПОЛА є керівником наукових робіт студентів (статті, курсові, кваліфікаційні, конкурсні наукові роботи Всеукраїнського рівня).
З 2020 року є керівником проблемної групи «Моніторингові дослідження популяцій рідкісних та облік ресурсів потенційно значущих видів лікарських рослин як засіб розвитку дослідницької компетентності майбутніх учителів біології».
У 2020-2021 н.р. підготувала переможниць Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей «Методика навчання природничо-математичних дисциплін» та «Біологія» (відповідно Марія Супрунова – ІІ місце, Бондаренко Ганна – ІІІ місце).
Є членом оргкомітету І-ІV Всеукраїнських науково-практичних конференцій «Проблеми та перспективи розвитку природничої освіти» (2021-2024 рр.), що організовується кафедрою природничих дисциплін і методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
Основні наукові праці. Основні результати дослідження Людмили ДОВГОПОЛОЇ відображено в понад 85 публікаціях у наукових фахових українських (категорії «Б») і міжнародних виданнях (Scopus і Web of Scienne Core Collection), що відносяться до галузей професійної природничої освіти, ботаніки, популяційної екології, охорони природи, ресурсознавства тощо. Людмила Іванівна є співавтором колективних монографій «Практичний аспект професійної підготовки вчителів біології» (2020), «Theoretical and scientific foundations of pedagogy and education: collective monograph» (2022) та «New factors for the development of natural sciences in Ukraine and EU countries: Scientific monograph» (2023) й автором семи навчально-методичних і навчальних посібників – «Генетика з основами селекції» (2018), «Молекулярна біологія» (2018), «Основи молекулярної біології і генетики» (2019), «Основи молекулярної біології і генетики» (2021), «Навчально-польова практика з ботаніки (Систематика рослин)» (2023) і співавтором чотирьох – «Мікробіологія і вірусологія» (2018), «Організація наукових досліджень магістерського рівня із біології» (2019), «Організація наукових досліджень бакалаврського рівня із біології та методики навчання» (2021), «Статистичні методи аналізу емпіричних даних у біології» (2022).