Демуз Інна Олександрівна

Демуз І.О.

Демуз
Інна Олександрівна 

член Національної спілки краєзнавців України, член Спілки архівістів України, лауреат премії Президента України для молодих вчених 2016 р., доктор історичних наук, доцент, професор кафедри документознавства

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

demuz_inna@ukr.net

Біографічні відомості. Народилася 21 червня 1983 р. в с. Лозоватка Шполянського району Черкаської області.

Навчання. У 2000 р. з золотою медаллю закінчила Лозоватську ЗОШ І-ІІІ ст. У 2000-20005 рр. навчалася в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди; після закінчення історичного факультету вузу здобула кваліфікацію викладача історичних дисциплін (2005 р.). У 2010 р. отримала диплом про перепідготовку (кваліфікація: соціальний педагог, практичний психолог у закладах освіти). У 2017 р. закінчила Центральноукраїнський національний технічний університет, здобувши спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа (документознавство та інформаційна діяльність)» (кваліфікація «Спеціаліст з інформаційної, бібліотечної та архівної справи»).

У 2005-2008 рр. навчалася в аспірантурі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди; у 2008 р. достроково у Спеціалізованій вченій раді Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького захистила кандидатську дисертацію на тему «Українське питання в Російській імперії на початку ХХ ст.: історіографія» (07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни). У 2015 р. захистила докторську дисертацію на тему «Наукові товариства на теренах України другої половини ХІХ – початку ХХ ст.: історіографія» за тією ж спеціальністю.

У 2014 р. отримала вчене звання доцента по кафедрі історії та культури України ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Робота. Стаж педагогічної роботи у вищих навчальних закладах освіти III-IV рівнів акредитації – 10 років. З 2008 р. почала працювати на кафедрі історії та культури України, а також на кафедрі загальної та соціальної педагогіки університету.

Виконувала обов’язки заступника декана історичного факультету з виробничих питань, заступника голови науково-методичної ради університету.

Протягом 2015-2019 рр. – завідувач кафедри документознавства ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Суспільно-громадська діяльність. 

Коло наукових інтересів. Теоретико-методологічні аспекти історіографії, джерелознавства та епістолології, розвиток науки і техніки в Україні, діяльність наукових товариств України другої половини ХІХ – початку ХХ ст., біографічні студії, інтелектуальна біографія П. Я. Стебницького, історія видавничої справи в Україні, видавничий сектор України, документознавство в системі суспільно-комунікативної діяльності, підготовка фахівців з документознавства.

Наукове керівництво. На посаді завідувача кафедри І. О. Демуз координувала навчально-виховну та освітньо-організаційну діяльність, зокрема, проліцензувавши у 2017 р. нову спеціальність 015 «Професійна освіта (Видавничо-поліграфічна справа)» та успішно пройшовши у 2018 р. акредитаційну експертизу освітньо-професійної програми за спеціальністю 015 «Професійна освіта (Документознавство)». Керує кафедральною науково-дослідною ініціативною темою «Документознавство в системі суспільно-комунікативної діяльності».

І. О. Демуз – голова експертної комісії акредитаційної експертизи зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» у Центральноукраїнському національному технічному університеті (17-19 грудня 2018 р.).

За її ініціативи у серпні 2018 р. кафедрою документознавства укладено договори про співпрацю з профільними установами: 1) Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства; 2) Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтв України.

Бере активну участь у міжнародній науковій співпраці, презентуючи кафедру документознавства в інших установах і навчальних закладах, зокрема, виступила з доповіддю «Корпоративная культура: современная философия эфективного управления» на міжнародній науковій конференції «Сучасні тенденції розвитку економіки та економічної науки» в Інституті економіки Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі (Грузія, 6-8 липня 2018 р.).

Весною 2019 р. проходила стажування в Університеті національного та світового господарства (м. Софія, Болгарія) (тема «Менеджмент у сфері документаційно-інформаційної діяльності: європейський досвід»).

З робочим візитом (весна 2019 р.) відвідала університети Латвійської республіки: Латвійський і Лієпайський, на факультетах яких здійснюється підготовка фахівців за спорідненими спеціальностями: управління інформацією, бібліотечна справа, політологія, соціологія, комунікації, тощо.

Науково-освітні проекти, в яких брала участь: Перша міжнародна літня школа молодих істориків країн-учасниць СНД, організована на базі Інституту всесвітньої історії Російської Академії Наук (м. Москва, серпень – вересень 2006 р.); Міжнародний науково-пошуковий проект «Імена замість номерів. Книга пам’яті колишніх в’язнів концтабору Дахау» (організатор – муніципалітет м. Дахау, Німеччина) (2006-2007 рр.); один з виконавців госпрозрахункової теми за номером державної реєстрації 0112U005874 «Становлення та розвиток залізничного транспорту на теренах України у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.: соціально-економічні та антропологічні виміри», 2013-2014 рр.; учасник проекту «Права людини, демократія, різноманітність та інтернаціоналізація» (міжнародний студентський літній табір–2017, організований ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та Данським Хельсінським комітетом по правах людини).

Член журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Історичні науки» (2016, 2017 рр., ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»).

Входить до складу журі манівських робіт.

Науково-редакторська робота: заступник головного редактора фахового видання «Переяславський літопис»; член редколегії фахових видань «Наукові записки з української історії», «Соціум. Документ. Комунікація» (Серія «Історичні науки»), а також журналу «Український нумізматичний щорічник».

Участь в атестації кадрів вищої кваліфікації: з 2009 р. – вчений секретар, а з 2016 р. – голова Спеціалізованої вченої ради К 27.053.02 з захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни (ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»). Входить до складу Спеціалізованої вченої ради Д 27.053.01 з захисту докторських і кандидатських дисертацій за спеціальностями 07.00.01 – історія України, 07.00.07 – історія науки і техніки.

Здійснює керівництво аспірантами за спеціальністю 032 «Історія та археологія».

Участь в експертизі наукових робіт: з 2016 р. – член експертної ради Міністерства освіти і науки України з експертизи проектів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства, подальше виконання цих робіт і розробок за рахунок коштів загального фонду державного бюджету та управління ними; Секція «Правові, філософські, історичні та політологічні аспекти державотворення; захист свободи і національної безпеки України та її громадян на шляху євроінтеграції».

Участь у грантових програмах: отримала грант від Наукового Товариства ім. Т. Шевченка в Америці (Стипендійний фонд ім. Юрія Кузіва) для проведення наукових досліджень (2017-2019 рр.); грант Президента України за конкурсним проектом (договір № Ф75/226-2018) Державного фонду фундаментальних досліджень для проведення наукового дослідження на тему «Український націотворчий проект» П. Стебницького (1862-1923 рр.)» (2018 р.).

Основні наукові праці. Автор більше 150 наукових і навчально-методичних праць.

Інформація про діяльність науково-педагогічного працівника Демуз І.О.

Основні праці зі спеціальності:

  1. Демуз І. О. Наукові товариства на теренах України ХІХ – початку ХХ ст.: полілог учених і епох. Монографія. Переяслав-Хмельницький: ФОП Лукашевич О. М., 2014. 681 с.
  2. Демуз І. Видавнича діяльність в Україні // Національні економіки країн: нові реалії та глобалізаційні виклики: монографія / за ред. Т. М. Боголіб. Київ, 2017. С. 597-608.
  3. Демуз І. О. Державний видавничий сектор України: проблеми та перспективи розвитку // Економічний вісник університету. Вип. 35/1. Переяслав-Хмельницький, 2017. С. 32-41.
  4. Демуз І. О. Громадсько-наукові товариства як невід’ємна складова наукового простору України // Історичні студії суспільного прогресу: Електронний науковий журнал. № 5. Глухів, 2017. С. 85-91.
  5. Демуз І. О. Наукові товариства молоді як важлива складова освітнього простору // Теоретична і дидактична філологія: збірник наукових праць. Серія «Педагогіка». Переяслав-Хмельницький (Київська обл.): Домбровська Я.М., 2018. Випуск 27. С. 55-63.
  6. Демуз І. О. Підготовка фахівців з документознавства у межах спеціальності 015 «Професійна освіта»: виклики сьогодення // Соціум. Документ. Комунікація. Вип. 5 (Спецвипуск). Серія Історичні науки. 2018. С. 282-295.
  7. Демуз І. О. Національний книжковий ринок у контексті реалізації гуманітарної державної політики // Економічний вісник університету. Переяслав-Хмельницький, 2018. Вип. 37/1. С. 69-74.
  8. Демуз І. О. Підготовка фахівців-аналітиків соціально-комунікативної сфери у закладах вищої освіти України // Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Дрогобич, 2018. Вип 21, том 1. С. 149-153; Вип. 22, том 1. С. 103-110.
  9. Демуз І. О. Інформаційно-аналітична складова професійної компетентності майбутніх документознавців // Соціум. Документ. Комунікація. Вип. 7. Серія Історичні науки. 2019. С. 26-46.
  10. Демуз І. О. Фандрайзинг і грантрайтинг як особливий фінансовий механізм міжнародної підтримки наукових проектів в Україні // Економічний вісник університету. Переяслав-Хмельницький, 2019. Вип. 43. С. 12-20.
  11. Демуз І. О. Довідково-інформаційні фонди: навч.-метод. посіб. Переяслав-Хмельницький (Київ. обл.): Домбровська Я.М., 2016. 195 с.
  12. Демуз І. О. Аналітико-синтетична переробка документної інформації: навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни. Переяслав-Хмельницький (Київ. обл.): Домбровська Я. М., 2016. 172 с.
  13. Демуз І. О. Документаційне забезпечення діяльності державних установ: навч.-метод. посіб. Переяслав-Хмельницький (Київ. обл.): Домбровська Я.М., 2018. 210 с.
  14. Демуз І. О., Гордєєв Р. В. Організація планування видання: навч.-метод. посіб. Переяслав-Хмельницький (Київська обл.): Домбровська Я. М., 2019. 152 с.

Навчальні дисципліни: «Аналітико-синтетична переробка документної інформації», «Довідково-інформаційні фонди», «Документаційне забезпечення діяльності державних установ».

1.09.2007 – 1.09.2008 рр. – Стипендія Кабінету Міністрів України;

2016 р. – Премія Президента України для молодих вчених (Указ Президента України № 509/2016 від 17 листопада 2016 р.);

2016 р. – Медаль № 169 «За збереження національних традицій» (Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання громадян «Країна», Наказ № 11 від 01.11.2016 р.);

2017 р. – Подяка Міністерства освіти і науки України (за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність), червень 2017 р.;

грамоти університету.

Перейти до вмісту