Протидія деструктивній діяльності

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Протидія деструктивній діяльності

Ефективність протидії тероризму та насиллю в закладах вищої освіти

Система протидії тероризму та насиллю у всіх проявах закладу вищої освіти може вважатися надійною, якщо у її складі є всі необхідні елементи, спроможні передбачати й оцінювати ризики та загрози, прогнозувати їх характер і можливі масштаби, формувати резерви та альтернативні стратегії на випадок надзвичайних ситуацій, здатна швидко й адекватно реагувати на загрозу, адаптуватися до умов, що швидко змінюються, забезпечувати безперервність процесу управління і відновлюватися після руйнівних наслідків кризи. Саме ці показники є пріоритетними під час формування програм діяльності структурних підрозділів університету, зокрема, психолого-медико-педагогічної консультації, основною функцією якої є забезпечення надання якісних психологічних послуг у вигляді просвітницьких, профілактичних, консультативних, корекційних, реабілітаційних заходів.

Серед пріоритетних завдань фахівців психолого-медико-педагогічної консультації є підвищення емоційної стійкості учасників освітнього процесу Університету Григорія Сковороди в Переяславі до терористичної та інших загроз, що є важливим елементом забезпечення національної безпеки України в цілому. Зокрема, планом роботи, що реалізується на базі структурного підрозділу, визначено ряд заходів (зокрема круглих столів, тренінгів та ін.), які мають на меті: сприяти безперебійному функціонуванню учасників освітнього процесу у нормальному режимі, адаптуватися до умов, що змінюються; витримувати неочікувані удари; відновлюватися після руйнівних наслідків явищ/дій будь-якої природи до бажаної рівноваги (на попередньому або на новому рівні).

При розробці програм заходів психолого-медико-педагогічної консультації університету з оцінки емоційної стійкості учасників освітнього процесу до терористичної та інших загроз враховуються такі основні критерії:

1) відчуття громадськістю розуміння події (зменшує страх перед невідомим);

2) відчуття громадськістю контрольованості ситуації (знижує відчуття страху перед загрозою);

3) соціально-психологічні ресурси громадськості як відчуття спроможності спільно протистояти загрозі (знижує відчуття страху і загрози).

Практичним втіленням програми формуванню емоційної стійкості учасників освітнього процесу університету до терористичних та інших загроз є школа емоційної компетентності – результати діяльності якої розміщені на сайті університету.

Тетяна Шкурська,
практикуючий психолог і консультант психолого-медико-педагогічної консультації

Close

Шановні учасники освітнього процесу!

В Університеті Григорія Сковороди в Переяславі переконані, що студентська молодь є однією з найактивніших складових частин українського суспільства, яка швидко, активно і гостро реагує на прояви найболючіших політичних, соціальних та економічних проблем в нашій країні.

Наш заклад вищої освіти цілком підтримує студентську молодь у її прагненні швидких змін в державі, відстоюванні демократичних традицій та утвердження принципів громадянського суспільства.

Разом з тим, в умовах продовження збройної агресії проти України, проведення в мережі інтернет ряду антиукраїнських інформаційно-пропагандистських компаній, регулярних анонімних повідомлень в засобах масової інформації про «замінування» об’єктів критичної інфраструктури, виявлення фактів незаконного обігу зброї та вибухових речовин тощо, у суспільства викликає занепокоєння потенційна можливість залучення частини студентської молоді до деструктивної діяльності.

З огляду на зазначене, з метою підвищення рівня поінформованості здобувачів вищої освіти педагогічних і науково-педагогічних працівників про небезпеку та масштаби екстремізму і терористичної загрози й формування нетерпимості до проявів тероризму та осіб з екстремістською ідеологію було створено дану сторінку для зосередження уваги на важливості критичного мислення та недопущення залучення студентської молоді до деструктивної діяльності.

Звертаємо вашу увагу, що на засадах довіри і співпраці громадяни України можуть повідомити про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичні, диверсійні чи розвідувально-підривної діяльності за покликанням на електронну скриньку (callcenter@ssu.gov.ua) та цілодобовим безкоштовним телефоном довіри Служби безпеки України (0-800-501-482).

Перейти до вмісту