Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Можливості > Сковородинівці взяли участь у міжнародному молодіжному проєкті проєкті KA1 – Youth Exchange «Trend A Fire» у Румунії

З 5 по 17 липня 2025 року сковородинівці взяли участь у міжнародному молодіжному проєкті KA1 – Youth Exchange «Trend A Fire», що проходив у комуні Менестіря-Кашин (повіт Бакеу), Румунія.

Уся програма реалізовувалась на території освітнього центру Perma Haloș, розташованого посеред лісу – ідеального простору для натхнення, творчості, самоусвідомлення та глибокого культурного діалогу.

Україну на проєкті представляли сковородинівці:

  • Тетяна Лялька – провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків;
  • Марія Коркач – фахівець 1 категорії відділу міжнародних зв’язків, студентка IV курсу спеціальності 035 «Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська»;
  • Яна Спіжова – фахівець 2 категорії відділу міжнародних зв’язків, студентка IV курсу спеціальності 035 «Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська».

Поїздка стала можливою завдяки підтримці проректорки з міжнародних зв’язків та проєктної діяльності – Оксани Ковтун, чия активна участь у розвитку міжнародної мобільності відкриває нові можливості для студентів і працівників університету.

Учасники з Угорщини, Чорногорії, Республіки Молдова, Румунії, Сербії та України протягом 12 днів були залучені до насиченої програми: майстер-класів зі створення мідних прикрас; глиняних виробів; фото- та відеопродукції; вивчення основ брендингу; самопрезентації та візуального сторітелінгу; занурення у міжкультурну комунікацію через практичні завдання; обговорення; творчі вечори та побутову взаємодію.

Особливу увагу було приділено представленню національного ремісництва: кожна команда ділилася традиціями своєї країни, демонструвала народні вироби, техніки рукоділля та творчі практики.

Важливою частиною програми став публічний культурний захід для місцевої громади, під час якого учасники презентували результати своєї роботи, знайомили мешканців із культурою своїх країн та навіть вивчали елементи народних танців різних національностей разом із присутніми. Це стало справжнім святом єдності, творчості та взаємоповаги!

Цей обмін став унікальною можливістю для професійного й особистісного зростання, налагодження міжнародних контактів та популяризації української культури у європейському контексті. Учасники щиро дякують організаторам проєкту за теплий прийом, змістовну програму та простір справжнього культурного діалогу.

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту