1 квітня 2025 року ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Віталій Коцур, разом із проректором з наукової роботи та інноваційної діяльності, кандидатом історичних наук, доцентом Василем Дударем взяли участь у роботі всеукраїнського круглого столу на тему: «Доступ до професії вчителя: як здобути професійну кваліфікацію?».
Захід, організатором якого став Навчально-науковий інститут «Академія вчительства» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, відбувся в Українському кризовому медіацентрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) та супроводжувався онлайн-трансляцією на платформі:
Метою круглого столу стало фахове обговорення сучасних підходів до підготовки педагогічних кадрів, зокрема – шляхів здобуття та офіційного підтвердження професійної педагогічної кваліфікації як у межах освітніх програм фахової передвищої та вищої освіти, так і поза ними.
У межах дискусії було порушено два ключові питання:
- особливості присвоєння професійної кваліфікації вчителя за різними освітніми траєкторіями, включно з альтернативними шляхами;
- структура кваліфікаційного іспиту для здобуття професійної кваліфікації вчителя в контексті міжнародного та вітчизняного досвіду.
Представники Університету Григорія Сковороди в Переяславі акцентували увагу на необхідності формування сучасної, гнучкої та ефективної моделі педагогічної освіти, яка відповідатиме європейським стандартам та потребам українського суспільства. У своїх виступах вони поділилися досвідом УГСП в галузі підготовки майбутніх учителів і висловили низку конструктивних пропозицій щодо вдосконалення нормативної бази присвоєння педагогічних кваліфікацій.
«Актуальність і важливість питання присвоєння професійної кваліфікації вчителя сьогодні не викликає сумнівів, проте слід виважено підійти до самої процедури. Університет Григорія Сковороди в Переяславі вже працює над удосконаленням відповідного нормативного документа з урахуванням усіх вимог чинного законодавства», – наголосив ректор Віталій Коцур.
Участь у заході сприяла налагодженню міжінституційної співпраці, обміну професійним досвідом та виробленню спільного бачення перспектив розвитку педагогічної освіти в Україні