Університет Григорія Сковороди в Переяславі та НАЕК «Енергоатом» відкривають нові перспективи у сфері атомної енергетики

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Можливості > Університет Григорія Сковороди в Переяславі та НАЕК «Енергоатом» відкривають нові перспективи у сфері атомної енергетики

Учора, 12 березня 2025 року, делегація Університету Григорія Сковороди в Переяславі на чолі з ректором Віталієм Коцуром та деканом факультету природничої освіти Юрієм Козубенком разом зі студентами та викладачами гуманітарного та природничого напрямів відвідала НАЕК «Енергоатом». Ця подія стала чудовою нагодою для молоді не лише почути фахові пояснення щодо ролі атомної енергетики у зменшенні викидів вуглецю, а й на власні очі побачити сучасні технології.

УГСП виявляє інтерес до атомної галузі, оскільки її розвиток тісно пов’язаний з екологічною безпекою, економічною стабільністю та новими технологіями.

Серед важливих тем для обговорення були: робота атомних електростанцій у воєнний час, поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, вплив різних типів електростанцій на довкілля, а також різниця між одно- і двоконтурними АЕС та між корпусними і канальними реакторами.

У ході візиту ректор Університету Григорія Сковороди, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Віталій Коцур та декан факультету природничої освіти, кандидат історичних наук, доцент Юрій Козубенко обговорили з виконавчим директором з персоналу НАЕК «Енергоатом» Богданом Шмигельським можливості подальшої співпраці, яка відкриває нові перспективи для студентів, бажаючих застосувати свої знання у сфері енергетики.

Було зазначено, що НАЕК «Енергоатом» є структурою, в якій задіяно понад 30 000 працівників, і компанія має потребу в кадрах, які займаються не лише технічною частиною, а й іншими важливими питаннями функціонування. Університет Григорія Сковороди в Переяславі, в межах наявних освітніх програм, може підвищити кваліфікацію цих фахівців та надати вищу освіту за ваучерами. Як наслідок, університет готовий підготувати для компанії менеджерів, фахівців у сфері публічного управління та адміністрування, цифрових технологій, психологів, журналістів тощо. Також обговорювалося, що «Енергоатом» час від часу потребує підвищення кваліфікації своїх працівників з різних галузей знань, наприклад, з англійської мови. Компанія має такі практики, і університет може претендувати на участь у конкурсах на надання освітніх послуг. Університет є гнучким до змін та має багато точок для співпраці.

Найближчим часом співпрацю буде закріплено документально – сторони підпишуть меморандум про співпрацю й плідно працюватимуть, зокрема в рамках практик студентів факультету природничої освіти.

А тим часом понад два десятки учасників поїздки не просто слухали лекції – вони ознайомились із світом атомної енергетики за допомогою віртуальної реальності, масштабних макетів та інтерактивного опитування.

«Поїздка до НАЕК «Енергоатом» стала незабутнім досвідом, який розкрив перед нами завісу сучасних технологій та високих стандартів безпеки у сфері атомної енергетики. Екскурсія дозволила зануритися у світ інновацій, де кожен етап роботи атомної електростанції демонструє ретельність та професіоналізм співробітників. Під час екскурсії нас вразила чітка організація та дбайливе ставлення до відвідувачів. Екскурсовод з легкістю та доступністю пояснював принципи роботи реакторів, розкривав особливості технічного обслуговування обладнання, а також детально розповів про заходи безпеки, що гарантують стабільність та надійність енергопостачання. Особливо цікаво було дізнатися про систему контролю та моніторингу, яка забезпечує оперативне реагування у разі будь-яких непередбачуваних ситуацій», – розповідають студенти-природничники Університету Григорія Сковороди та додають, що пізнавальна мандрівка не лише розширила їх знання про атомну енергетику, але й надихнула впевненістю у майбутньому технологічного прогресу України. За їх словами, відкритість до інновацій та високий рівень професіоналізму співробітників Енергоатому створюють відчуття стабільності та надійності, що є надзвичайно важливим у сучасному світі.

«Загалом, цей візит залишив глибоке враження, сповнене поваги до технологічних досягнень та відповідальності за безпеку. Ми відчули, що кожен крок у роботі атомної електростанції спрямований на забезпечення не лише ефективного енергопостачання, а й захисту довкілля та благополуччя суспільства»,підсумовує студентка факультету природничої освіти Ангеліна Ющенко.

Зустріч принесла користь як Енергоатому, так і університету. Для студентів це була нагода зрозуміти, як вони можуть зробити свій внесок навіть у галузі, що здається віддаленою від їхньої основної сфери діяльності.

Атомна енергетика – це не лише про фізику та технічні рішення. Це також міжнародна політика, екологія, безпека та інновації. Завдяки таким зустрічам студенти отримують можливості знайти своє місце у сфері енергетики, долучитися до розв’язання актуальних проблем та стати частиною великих змін у боротьбі за чисте, безвуглецеве майбутнє нашої планети.

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту