«Сковородинівський путівник українськими маєтками»: в УГСП відбудеться презентація видання краєзнавця та журналіста Андрія Парамонова

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Анонси > «Сковородинівський путівник українськими маєтками»: в УГСП відбудеться презентація видання краєзнавця та журналіста Андрія Парамонова

Постать Григорія Сковороди, видатного українського філософа і письменника – неординарна. Дослідженню життя і творчості любомудра присвячені тисячі книжок, наукових досліджень. Попри це, з року в рік Університету Григорія Сковороди в Переяславі вдається відкривати все нові й нові грані захопливої сковородіані. Не стане виключенням і цей тиждень.

Уже завтра, 26 лютого 2025 року об 11:00 годині в університетській бібліотеці у співпраці з Меморіальним музеєм Григорія Сковороди НІЕЗ «Переяслав» та Навчально-науковий центр Сковородинознавства УГСП, на платформі «Zoom», відбудеться онлайн-презентація книги сковородинознавця, харківського краєзнавця, журналіста, засновника і директора приватного музею міської садиби (м.Харків) Андрія Парамонова під назвою «Сковородинівський путівник українськими маєтками».

Видання вийшло друком у 2024 році в харківському видавництві «Раритети України» за підтримки Українського культурного фонду. У своєму дослідженні автор розкриває невідомі раніше факти з історії маєтків Харківщини, життя родин їх власників і пропонує сім маршрутів місцями, якими колись подорожував Григорій Савич. Книга спонукає читачів здійснити цікаву мандрівку Слобожанщиною, колишніми і нинішніми маєтками, монастирями, селами, дорогами, відчути особливу атмосферу Харкова XVIII сторіччя.

«Усі ці нові туристичні маршрути – піші, кінні та велосипедні – дозволять туристам свіжим поглядом побачити мандрівний Муравський шлях, надзвичайно колоритний у лісостеповій зоні України, більше дізнатися про Слобідську Україну з її багатими рослинним і тваринним світом, про колишні маєтки козацької старшини, які створювались, щоб зміцнити родини і залишити красу нащадкам. Ну і звісно, вони показують, скільки ще невтомної роботи чекає на українців після перемоги над ворогом, скільки завдань, найважливіші з яких – збереження і відновлення спадщини Григорія Савича Сковороди та пам’яті про його приятелів і друзів»,стверджує Андрій Парамонов.

Посилання для приєднання до події: https://us02web.zoom.us/j/82506603086?pwd=T4zfRbqReOg4jiTlJB7PWhy3btlYxb.1 

Ідентифікатор конференції: 825 0660 3086
Код доступу: 686141

Яким було місто два з половиною століття тому? Де жив, з ким зустрічався і товаришував великий старчик? Як змінився Харків за 35 років, протягом яких Сковорода жив у ньому? Відповіді на ці питання маєте нагоду віднайти вже завтра. Долучайтесь!

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту