20 лютого 2025 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада з керівниками закладів вищої освіти, до якої долучилося керівництво Університету Григорія Сковороди в Переяславі – ректор університету, доктор історичних наук, професор Віталій Коцур та проректор з навчально-методичної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Володимир Носаченко.
На порядок денний заходу виносилися важливі питання, зокрема щодо Програми професійного розвитку академічних менеджерів та щодо запуску теоретичної частини програми БЗВП для здобувачів вищої освіти. Перед керівниками закладів вищої освіти виступали Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, заступник Міністра Михайло Винницький, генеральний директор директорату вищої і фахової передвищої освіти МОН Олег Шаров та інші.
Міністерство освіти і науки України спільно з Британською Радою у рамках реалізації проєкту Світового банку «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» оголосили про початок Програми професійного розвитку академічних менеджерів. Метою даної програми є зміцнення інституційної спроможності закладів вищої освіти України шляхом розвитку компетентності академічних менеджерів з питань трансформацій у вищій освіті, належного врядування, стратегічного та фінансового менеджменту, управління персоналом, інтернаціоналізації та інституційних змін. Було наголошено про структуру програми, що складатиметься з чотирьох модулів: «Роль університету у контексті суспільних трансформацій», «Стратегування в умовах невизначеності», «Управління персоналом», «Фінанси, ресурси, проєкти». Власне тренінги програми відбудуться у період з квітня по липень 2025 року.
Керівництвом було прийнято рішення про формування та реєстрацію команди учасників від Університету Григорія Сковороди в Переяславі, до якої увійдуть проректори, декани, керівники структурних підрозділів та науково-педагогічні працівники.
Наступним важливим питанням було питання запуску теоретичної частини програми БЗВП для здобувачів вищої освіти. Представниками Міністерства було окреслено особливості упровадження базової загальновійськової підготовки здобувачів вищої освіти, що розпочнеться у 2025/2026 навчальному році. Відповідно типової програми БЗВП для студентів було зазначено про обсяги, мету, завдання, структуру курсу, очікувані результати здобувачів вищої освіти. Також зазначили, для якої категорії осіб БЗВП є обов’язковою.
По завершенню доповідей охочі могли поставити питання до спікерів, більшість з яких стосувалася саме особливостей упровадження БЗВП в освітній процес, навчально-методичного і програмного забезпечення, фінансування, практичної частини курсу БЗВП та ін.
Університет Григорія Сковороди в Переяславі поділяє ініціативи Міністерства освіти і науки України та високо цінує зусилля у проведенні комунікації через зустрічі та наради з керівниками ЗВО. Такі заходи сприяють зміцненню діалогу та розуміння між МОН та українськими освітніми закладами.