У понеділок, 17 лютого 2025 року, для здобувачів освіти Переяславського ліцею імені Володимира Мономаха фахівець соціально-гуманітарного відділу Денис Скрипець провів семінар-бесіду присвячену до Дня єднання «Єдність нації у подоланні викликів та загроз».
Бесіда була проведена з метою формування у старшокласників розуміння важливості єдності нації в умовах сучасних викликів, зокрема військових, соціально-економічних та гуманітарних загроз шляхом участі у зміцненні державності та громадянського суспільства.
Захід розпочався з наголошення на актуальності теми та окреслення історичного досвіду українського народу у подоланні кризових ситуацій. Надалі, ході бесіди, разом із школярами згадували про новини, які висвітлювалися останні півроку перед повномасштабним вторгненням та у відеоформаті переглянули Указ Президента України Володимира Зеленського №53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства». Спікер заходу наголосив, що саме з цього указу розпочалася історія відзначення Дня єднання в Україні.
Принагідно, Скрипець наголосив, що єднання українців розпочалося ще задовго до цього. Зокрема присутні згадали про Національно-визвольну війну під проводом Богдана Хмельницького, здобуття незалежності України, Помаранчеву революцію та Революцію Гідності – події, де українці ставали пліч-о-пліч заради єдності та незалежності.
Під час заходу активно обговорили такі питання: «Чому єдність суспільства є ключовим фактором у часи випробувань?»; «Як молодь може долучитися до підтримки держави та суспільства?» та обговорили які виклики наразі слід подолати українському суспільству.
«У складні часи, у період війни, єдність допомагає людям відчувати підтримку один одного. Це створює атмосферу взаємодопомоги, що може суттєво полегшити переживання труднощів», – наголосив Денис Скрипець.
Варто зауважити, що до обговорення активно долучилися і вчителі ліцею, зокрема вчителька історії Наталія Яковенко, яка наголосила на важливості обговорення даної теми саме у колі підростаючого покоління. Закінчили бесіду інтерактивною вікториною, яка допомогла закріпити обговорення.
Захід реалізувався за ініціативи студентського бюро соціально-гуманітарного відділу Університету Григорія Сковороди в Переяславі.