Сковородинівці провели відкрите тренування зі спортивного туризму з елементами разом із гуртівцями Переяславської СЮТур

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Можливості > Сковородинівці провели відкрите тренування зі спортивного туризму з елементами разом із гуртівцями Переяславської СЮТур

У четвер, 9 січня 2025 року викладачі Університету Григорія Сковороди в Переяславі кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри спортивних дисциплін, ігор і туризму Ігор Палатний; заступник завідувача кафедри філософії і соціальної антропології імені професора І. П. Стогнія з навчально-методичної та виробничої діяльності, кандидат філософських наук, доцент Лариса Харченко; доктор філософії в галузі історії  (PhD), викладач кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Наталія Новородовська й здобувачі факультету фізичної культури, спорту і здоров’я – Гліб Смірнов та Софія Кобєлєва провели разом із гуртківцями Переяславської станції юних туристів (СЮТур) відкрите тренування зі спортивного туризму з елементами гірського туризму та скелелазіння на базі даного навчального закладу.

Тренування відбувалося за сприяння керівника гуртків станції юних туристів Григорія Середнього та директора Великокаратульської гімназії Віталія Заболотнього. За словами сковородинівців, дана співпраця є вимогою часу, яка сприяє розвитку комунікації між учасниками, обміну інформацією та досвідом, а також створює підґрунтя для розвитку фахових компетентностей майбутніх вчителів, формуючи передумови щодо вибору учнями їх майбутньої професії.

Випускник університету, спеціальності «Фізична культура», а також «Облік та аудит» Григорій Середній вже більше семи років працює на базі Великокаратульської гімназії та розповідає, що створення локації для підготовки школярів до туристичних походів, було його невеличкою мрією, яку, за сприяння меценатів, а також директора гімназії – Віталія Заболотнього, вдалося втілити у життя.

«Перетворення звичайного спортзалу в місце, для проведення туристичних занять, зайняло дуже багато часу, сил та енергії, але результат дійсно вартий усіх зусиль», – коментує Григорій Михайлович та додає, що має ще дуже багато планів, стосовно удосконалення спортивного приміщення, адже робота з дітьми дійсно надихає до нових звершень.

Своїми враженнями поділилась й доцентка Лариса Харченко зазначивши, що це було драйвове тренування, яке подарувало крутезні емоції та незабутні враження:

«Ми відвідали надзвичайно чудове місце, де кожен охочий мав міг відточити свої навички у скелелазінні, а також отримати вміння долати високі вершини та скелясті стіни. Скелелазіння – це не просто вид спорту, а ще й мистецтво, де сила, витривалість та стратегія поєднуються в одну гармонійну дію. Подолати дистанцію та досягнути фінішу було не легко, але воно того варте, адже в результаті я отримала колосальні емоції та неймовірний заряд адреналіну. Головне вірити у себе, і тоді результат обов’язково буде. Тож, не відкладайте своє життя на потім, пізнавайте щось нове, використовуйте всі можливості, цінуйте кожну мить і відчувайте щире щастя у простих речах», – каже Лариса Миколаївна.

Студентка факультету фізичної культури, спорту і здоров’я Софія Кобєлєва відкрила для себе новий вид спортивного туризму (скелелазіння), а участь у даному заході принесла їй надзвичайні враження, а також хороший заряд бадьорості та енергії на цілий день, адже при даному виді фізичної активності задіяно дуже багато м’язів.

Відзначимо, що саме Гліб Смірнов та Лариса Харченко змогли досягнути омріяної вершини, та подолати всі перешкоди під час тренування зі спортивно-гірського туризму.

У рамках даного заходу учасники мали можливість удосконалити свої навички зі скелелазіння, перевірити свою фізичну форму, а також отримали неймовірні враження та колосальний заряд енергії.

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту