Учора, 8 січня, Університет Григорія Сковороди в Переяславі вперше у 2025 році відвідали учні. На гостину завітав колишній багаторічний викладач кафедри математики, інформатики і методики навчання, а нині очільник математичної школи «Mathmonster» Петро Довбня зі своїми вихованцями.
Юні математики мали нагоду познайомитися з освітніми можливостями та університетською спільнотою, що стало для них важливим кроком у професійному самовизначенні і розгляді перспективи вступу до альма-матер.
Екскурсія розпочалася зі знайомства та вступного слова керівниці відділу профорієнтації та працевлаштування УГСП, доктором філософії (PhD) Ольгою Костюкевич, провідної фахівчині відділу Каріни Худенко та фахівця відділу Владислава Костюкевича, які лаконічно познайомили учнів з історією нашого закладу вищої освіти, його місією та цінностями. Розповідали й про структуру університету та перспективи, які відкриваються для майбутніх студентів після його закінчення.
Першою локацією на сковородинівському маршруті стала «Лабораторія інноваційної освіти», експозиції якої присвячені людині та її тілу, органам чуття та сприйняття. Детальний огляд експонатів проводила лаборантка кафедри екології, географії і методики навчання факультету природничої освіти Юлія Сентіщева, яка не лише допомогла гостям поринути у світ науки та на собі апробувати кожен експонат, а й поділилася атмосферою студентського життя на своєму факультеті.
Надалі школярі завітали на факультет природничої освіти, де їх люб’язно зустріли кандидат історичних наук, доцент кафедри екології, географії та методики навчання Катерина Ковальська, кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри географії, екології і методики навчання Людмила Воловик та кандидат біологічних наук, доцент Олена Дзюбенко, які презентували навчальні кабінети географії, біології та анатомії. Учні дізналися про новітні підходи до викладання природничих наук та особливості навчання на факультеті. Лаборант кабінету біохімії кафедри природничих дисциплін і методики навчання Олександр Острадчук, провів цікаву й пізнавальну екскурсію хімічною лабораторією й ознайомив присутніх із сучасним обладнанням, яке використовується для досліджень, та детально пояснив принципи роботи різних приладів.
Наступну локацію презентували викладачі кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання. Кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Стрілець та член спілки художників України, старший викладач Роман Мотузок розповіли про специфіку викладання творчих дисциплін й можливості для розвитку мистецьких здібностей студентів. У ході екскурсії ними було представлено мистецькі аудиторії, інструменти для творчості, неперевершені роботи випускників університету. Спілкування з викладачами було настільки легким та невимушеним, що у ході розмови Ольга Володимирівна та Роман Миколайович поділилися власними професійними секретами.
Під час екскурсії учні дізналися про принципи роботи 3D-принтерів і широкі можливості їх застосування. Кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри цифрових технологій навчання Олександр Васенко пояснив, як ці пристрої використовуються в різних галузях − від медицини та архітектури до дизайну й виробництва. Особливу увагу було приділено тому, як навички роботи з 3D-друком можуть стати основою для професій у сфері інженерії, IT чи мистецтва. Практична частина зустрічі викликала справжнє захоплення, де випускники отримали можливість спостерігати як їхні ідеї оживають за допомогою 3D принтера методом створенням простих моделей на комп’ютері.
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти Наталія Калюжка детально розповіла про переваги навчання на факультеті мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології. Наталія Сергіївна презентувала навчальну аудиторію Нової української школи (НУШ), де демонструються сучасні методики викладання та ICR-кімнату, яка слугує для формування єдиного навчально-інтерактивного простору, який надає змогу розвивати стійкі мультидисциплінарні зв’язки.
Під час заходу гості отримали унікальну можливість зазирнути за лаштунки університетського життя. Голова волонтерського відділу Альона Усик та заступник голови Студентської ради УГСП Петро Жила розповіли про свої обов’язки, поділилися секретами ефективної організації заходів та показали, як об’єднують студентів навколо спільних цілей. Особливу увагу приділили темам розвитку лідерських якостей, умінню працювати в команді та ролі активної громадянської позиції в майбутній професії.
Учні зазначили, що поїздка була не лише пізнавальною, а й надихаючою. Багато хто з них вперше відчув, як виглядає студентське життя і замислився над тим, щоб пов’язати своє майбутнє з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі.
Поділився враженнями від зустрічі на своїй сторінці у Facebook й очільник математичної школи «Mathmonster» Петро Довбня:
«У математичній школі для старшокласників «Mathmonster» новорічні канікули – тож ми вирішили на час «математичної відпустки» забути про формули, теореми, але простежити зв’язок математики з іншими науками. А де найбільша концентрація науки в місті? Так, в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі! Сьогодні мої майбутні «математичні монстри» побачили цікаві експерименти, наочність природничих, комп’ютерних, технічних, мистецьких наук. Учні ще раз переконалися у важливості наукових знань у різних сферах людської діяльності та зробили важливий крок до усвідомленого вибору професії. Щиро вдячний ректору університету Віталію Коцуру, помічниці ректора Ларисі Бутович, керівниці відділу профорієнтаційної роботи Ользі Костюкевич, доцентам університету Людмилі Воловик, Катерині Ковальській, Олені Дзюбенко, Олександру Васенку, Наталії Калюжці, Ользі Стрілець за надану можливість, чітку організацію, цікаву і змістовну інформацію».
Завдяки такому заходу майбутні абітурієнти змогли отримати цінну інформацію про навчальний заклад, його можливості та перспективи. Подібні зустрічі є надзвичайно корисними для молоді, адже вони допомагають зробити перший крок до реалізації своїх мрій і кар’єрних амбіцій.