Стипендії, гранти й стажування: перша добірка міжнародних можливостей для сковородинівців у 2025 році

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Можливості > Стипендії, гранти й стажування: перша добірка міжнародних можливостей для сковородинівців у 2025 році

У 2025 році повертаємо одну з рубрик нашого сайту – знайомитимемо вас з новими міжнародними програмами і можливостями академічної мобільності від відділу міжнародних зв’язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Як і зазвичай сортуватимемо усе за хронологією дедлайнів – від найближчих до тих, які мають пізніші строки. Такі добірки публікуються на нашому сайті, щоб ще більше сковородинівців могли дізнатися про ці можливості й скористатися ними, у разі бажання і відповідності критеріям.

Ukraine in European Dialogue Junior Fellowship – до 15 січня 2025 року

Це можливість протягом чотирьох місяців працювати над своїм дослідженням в стінах Інституту гуманітарних досліджень Відня. У вас буде щомісячна стипендія розміром до 3300 євро, зручний робочий простір та доступ до усіх ресурсів Інституту.

Стипендією опікується Інститут гуманітарних досліджень Відня (IWM).

Що можна отримати?

  • Щомісячну стипендію. 2750 євро якщо ви ще навчаєтеся. 3300 євро – якщо вже захистили дисертацію.
  • Можливість протягом чотирьох місяців працювати над своїм дослідженням — з вересня 2025 року по червень 2026 року.

Хто може взяти участь? Ця стипендія для українських науковців, які здобувають або вже отримали PhD у сфері гуманітарних або соціальних наук після 2020 року.

Що потрібно для участі?

  • Заповнена заявка.
  • Резюме.
  • Опис дослідницького проєкту: мета, очікувані результати та список джерел — до 7 500 символів.
  • Супровідний лист, який розповість як перебування в Інституті допоможе досягти конкретних цілей вашого дослідження.
  • Список публікацій.
  • Два рекомендаційних листи.

Заповніть документи англійською мовою та зберіть в один pdf-файл. Назвіть файл латиницею.

Як подати заявку? До 15 січня подайте заявку через онлайн-портал Інституту. Ви дізнаєтеся результати конкурсу у квітні 2025 року.

Зверніть увагу! Організатори нададуть перевагу науковцям, які зараз перебувають в Україні.  На жаль, організатори не зможуть пояснити, чому не обрали вашу заявку.

Фонд порятунку науковців Інституту міжнародної освіти (IIE-SRF) – до 20 січня 2025 року

IIE-SRF підтримує науковців з України і докладає багато зусиль, щоб охопити науковців, які можуть потребувати підтримки. Підхід до цієї роботи полягає у наданні пріоритетності стажуванню українських науковців в університетах Польщі та інших країн Східної Європи. Матеріали заявки необхідно подати до 20 січня 2025 року.

Стипендіати можуть подати заявку, надіславши необхідні матеріали заявки безпосередньо на srf@iie.org

Необхідні матеріали для заявки включають:

  1. Форма заявки
  2. Актуальне CV або резюме, що має містити таку інформацію:
  • Вчені ступені (установа, яка присуджує науковий ступінь, галузь і дата присудження наукового ступеня);
  • Поточна посада (місце, дати роботи, посада та обов’язки);
  • Попередні академічні посади (у хронологічному порядку, включаючи місце розташування, дати роботи, професійне звання та обов’язки);
  • Детальний перелік ваших наукових публікацій (журнальні статті, книги, розділи, виставки тощо), включаючи повні цитати з назвою публікації, авторами, назвою роботи, датою публікації та номерами сторінок, якщо можливо;
  • Інша відповідна наукова робота (включаючи керівництво магістерськими та докторськими дисертаціями, презентації на конференціях, гранти/нагороди/нагороди, професійна приналежність тощо).
  1. Академічна заявка
  2. Особиста заявка
  3. Довідкові листи
  4. Копія вашого Ph.D. або найвищий ступінь.
  5. Зразки ваших останніх наукових публікацій.

Будь ласка, надішліть усі матеріали заявки електронною поштою на srf@iie.org Якщо ви не маєте доступу до електронної пошти, ви можете надіслати свої матеріали факсом або поштою.

Адреса: Scholar Rescue Fund Institute of International Education One World Trade Center, 36th Floor New York, New York 10007 USA Факс: +1-212-205-6425

Study Tours to Poland – до 27 січня 2025 року

Фонд «Лідери змін» та Фонд «Боруссія» відкривають набір на участь у Програмі Study Tours to Poland (STP) для мотивованої та активної молоді з Молдови та України.

Їх мета – створювати можливість людям з різних країн зустрічатися та пізнавати один одного. Таким чином хочуть будувати та розвивати відносини в нашій частині Європи. Орієнтиром в цьому процесі є люди, інституції та організації з Польщі, які діляться з учасниками своїми історіями успіху та викликами.

STP – це не лише здобуття нового досвіду, а й передача власного. І хоча на відпочинок не залишається багато часу, спільне дозвілля з іншими учасниками візиту, організаторами та волонтерами дає змогу пізнати ближче ровесників та ровесниць із сусідніх країн та знайти нових друзів.

Для участі у STP кандидати проходять відбір на конкурсній основі. У ній можуть взяти участь студенти/-тки закладів вищої освіти, які поєднують успішне навчання з позанавчальною діяльністю своїх ЗВО (наприклад, у студентському самоврядуванні) або такі, що проявляють активність у діяльності громадських/молодіжних організацій, волонтерських рухів, тощо.

Кандидат/-тка на участь у STP повинен/-на відповідати наступним формальним вимогам одночасно:

  • бути громадянином/-кою Молдови або України
  • проживати і навчатися у вищих навчальних закладах країн-учасниць програми (Молдови і України), або в таких країнах як: Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Німеччина, Польща, Румунія, Словаччина та Чехія
  • бути народженим/-ою у проміжку між: 1 липня 2002 – 31 грудня 2006 року
  • мати дійсний закордонний паспорт (термін дії паспорту щонайменше до 30 вересня 2025 року)
  • не бути у минулому учасником Програми Study Tours to Poland

Заявки від кандидатів/-ок приймаються до 27 січня 2025 року включно (до 23:59 за польським часом).

Інформацію про результати конкурсу кожен з кандидатів/-ок отримає індивідуально до 20 лютого 2025 року (до 23:59 за польським часом) на вказану в заявці електронну пошту.

Більше деталей за посиланням: https://doir.uhsp.edu.ua/study-tours-to-poland/

Оголошено конкурс на фінансування німецько-української науково-дослідницької співпраці для сталого відновлення – до 31 січня 2025 року

Федеральне міністерство освіти та наукових досліджень Німеччини оголосило «Конкурс на фінансування німецько-української науково-дослідницької співпраці для сталого відновлення».

Метою конкурсу є підтримка українських вчених та збереження їх можливостей.

У рамках проєктів німецькі та українські партнерські установи спільно працюватимуть над темами досліджень і розробок, що становлять взаємний інтерес.

Тематика проєктних заявок може включати, але не обмежуватися такими напрямами:

  • Дослідження, пов’язані з енергетикою, охороною здоров’я, сільським господарством або транспортом;
  • Інформаційні, виробничі або біотехнології;
  • Дослідження нових матеріалів;
  • Міждисциплінарні гуманітарні, соціальні та економічні науки, наприклад, у зв’язку з реформами в галузі політики, права або економіки;
  • Зелений перехід або захист навколишнього середовища.

У проєкті обов’язковою є участь принаймні однієї партнерської організації з України. Також має бути передбачено передачу частини фінансування від німецької сторони партнерській установі в Україні. Особлива увага приділяється залученню молодих вчених як у Німеччині, так і в Україні.

Максимальна сума гранту складає 300 000 тис. € на один проєкт на період до 36 місяців.

Строк подачі проєктних заявок: не пізніше 31 січня 2025.

З докладною інформацією щодо конкурсу можна познайомитися за посиланням.

Future Ukraine: дослідницькі гранти для українських магістрантів та дослідників – до 31 травня 2025 року

Нова програма DAAD, яка має на меті підтримати українські університети та надати молодим науковцям можливість долучитися до відновлення України. Завдяки ній ви зможете пів року працювати над дослідженням в Німеччині й не перейматися через гроші – щомісячна стипендія покриє витрати на проживання. Ви також отримаєте кошти на проїзд туди й назад та страхування.

Що можна отримати?

  • Щомісячну стипендію: 934 євро для студентів магістратури, 1300 євро для докторантів, 2000 євро для постдокторантів, 2150 євро для вчених з докторським ступенем та викладачів вищих навчальних закладів та 2300 євро для професорів.
  • Відшкодування витрат на дорогу до Німеччини й назад.
  • Медичне страхування.
  • Якщо у вас є інвалідність або хронічні захворювання, додаткові виплати.

Хто може взяти участь? Це можливість для студентів магістратури, аспірантури, дослідників, викладачів ЗВО та професорів, які:

  • мають українське громадянство або посвідку видану до 24 лютого 2022 року;
  • офіційно навчаються або працевлаштовані в українському виші або науково-дослідницькій установі;
  • мають дослідницький проєкт, який стосується будь-якої спеціальності (для медицини, ветеринарії або стоматології діють окремі вимоги);
  • добре володіють німецькою або англійською мовою і мають сертифікат на підтвердження цього.

Що потрібно для участі?

  • Заповнена аплікаційна форма.
  • Резюме у форматі таблиці — до 3 сторінок.
  • Детальний опис дослідницького проєкту, над яким ви будете працювати — до 5 сторінок. Узодьте його заздалегідь з науковим керівником у Німеччині.
  • Календарний план наукового перебування.
  • Підтвердження про наукове керівництво від німецького університету, на базі якого ви будете проводити дослідження.
  • Диплом про вищу освіту або кандидата чи доктора наук.
  • Мовний сертифікат, який підтверджує знання німецької або англійської мови.
  • Копія паспорта, ID-картки або посвідки.

Усі документи мають бути у форматі PDF. Не забудьте додати переклад документів англійською або німецькою мовою.

Як подати заявку? Подайте заявку через онлайн-портал DAAD. Покрокова інструкція тут. Якщо у вас виникли проблеми з подачею заявки, пишіть на portal@daad.de.

Зверніть увагу!

  • Знайти приймаючий університет в Німеччині — ваша відповідальність. Обирайте державний або акредитований державою університет або науково-дослідний інститут.
  • Грант підтримує наукове перебування, що триває від 1 до 6 місяців. Комісія визначить період фінансування індивідуально, враховуючи ваш план досліджень.
  • Ви можете запланувати поїздку до Німеччини з 1 березня 2024 року по 31 січня 2025 року.

Кінцевий термін: 31 травня 2025 о 23:59 за київським часом.

Заявки розглядаються постійно, але плануйте подорож щонайменше за три місяці до запланованого перебування.

Програма стажування ЮНІСЕФ – на постійній основі

Програма стажування ЮНІСЕФ пропонує студентам та нещодавнім випускникам з різним академічним досвідом можливість отримати практичний досвід роботи в ЮНІСЕФ через глобальні можливості стажування.

Стажери ЮНІСЕФ отримують можливість навчання в гуманітарному секторі на практиці та змістовний досвід стажування, що сприятиме їхньому академічному, професійному та особистісному розвитку.

Програма стажування пропонує студентам та нещодавнім випускникам можливість отримати безпосередній практичний досвід роботи.

  • Тривалість: стажування зазвичай триває від шести до двадцяти шести тижнів. Можливі як повна, так і часткова зайнятість.
  • Витрати, які покривають: ЮНІСЕФ виплачує щомісячну стипендію стажерам. За наявності фінансування також може бути надана одноразова грошова допомога для покриття витрат на проїзд та візу.
  • Віза: у разі необхідності ЮНІСЕФ наддасть відповідні супровідні документи для візових заявок.

Вимоги Ваш профіль може підійти, якщо він відповідає наступним вимогам:

  • Щонайменше 18 років.
  • Здобуваєте вищу освіту на бакалаврській, магістерській чи аспірантській програмі або закінчили її протягом останніх двох років.
  • Мати знання однієї з офіційних мов ЮНІСЕФ: англійська, французька або іспанська. Також може знадобитися вільне володіння робочою мовою офісу, до якого ви подаєте заявку.
  • Не мати близьких родичів (наприклад, матір, батька, сестру, брата), які працюють у ЮНІСЕФ, або будь-яких інших родичів у вашому підпорядкуванні.
  • Мати високу академічну успішність та мотивацію
  • Додатково розглядатиметься будь-який професійний досвід, що має відношення до функції, на яку ви претендуєте.

Як подати заявку?

Знайдіть актуальні вакансії на сторінці вакансій. Можливості стажування пропонуються протягом року.

Після того, як ви визначите вакансію, яка вас цікавить, будь ласка, натисніть на кнопку «Подати заявку», а потім перейдіть до інструкцій щодо процесу подання заявки.

  • Уважно ознайомтеся з вимогами до кожної можливості стажування та налаштуйте свій профіль, щоб підкреслити свою відповідність посаді.
  • Створіть привабливий профіль і отримайте роботу своєї мрії з цими порадами щодо застосування та оцінки.
  • У зв’язку з великою кількістю заявок будуть зв’язуватися лише з кандидатами, які увійшли до короткого списку.

З докладною інформацією щодо стажування можна познайомитися за Internships | UNICEF Careers

Зацікавила якась з пропозицій, маєш питання? Пиши на електронну скриньку internationalphdpu@gmail.com чи приходь до офісу відділу міжнародних зв’язків – корпус № 1. поверх № 4, каб. 426.

 Інформацію взято з сайту відділу міжнародних зв’язків

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту