Магістрантка УГСП з позивним «Мавка» стала символом жіночої незламності у боротьбі з російськими дронами: про неї та ДФТГ громади написало німецьке видання RND

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Магістрантка УГСП з позивним «Мавка» стала символом жіночої незламності у боротьбі з російськими дронами: про неї та ДФТГ громади написало німецьке видання RND

Магістрантка факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі, яка має позивний «Мавка», стала символом жіночої незламності у боротьбі з російськими дронами. Про неї написали журналісти німецького видання RND, які у листопаді завітали на гостину до Добровольчого формування Переяславської громади.

Як розповідають німецькі журналісти, вони завітали до України аби на власні очі побачити, як звичайні мешканці маленького містечка за кілька десятків кілометрів від столиці захищають повітряний простір над регіоном. З публікації можна зрозуміти, що вони були вражені героїзмом добровольців, які, подекуди, озброєні кулеметами часів Другої світової війни, знешкоджують сучасні «шахеди», що летять з боку ворога.

«Мавка» навчається за спеціальністю професійної освіти (Цифрові технології). Її позивний, що походить від української міфології, символізує жіночий дух лісу. Проте ця 38-річна жінка не лише вражає рішучістю, а й надихає своєю відданістю справі.

Мавка – наймолодша у групі, яку очолює 58-річний колишній поліцейський із позивним Янгол. До їхнього загону також входять Махно, будівельник, названий на честь легендарного українського анархіста, і підприємець Дімон. Разом вони патрулюють небо над Переяславом, використовуючи зброю (якою, можливо, ще вбивали німців – прим.авт.) з лазерним випромінювачем, який дозволяє точніше відслідковувати ворожі дрони.

«Група працює цілодобово приблизно раз на тиждень, зміна починається о 8 ранку. Удень ти зазвичай вдома, якщо не спрацьовує будильник, каже Мавка. Увечері рекреаційні мисливці за дронами збираються в будівлі, яка служить базою для волонтерів і деталі про місцезнаходження якої не слід публікувати, щоб вона не стала мішенню. У коридорі стоїть бюст Леніна, демонтований в іншому місці. Засновника Радянського Союзу поставили в куток, як бешкетника, обличчям до стінки», – йдеться в німецькомовній публікації.

«Ми спимо, їмо, пліткуємо і готуємо зброю. Здебільшого ми беремо їжу з дому. Кожен намагається привнести з собою щось особливе. Ми дуже близькі. Ми говоримо про все, наше життя, наші сім’ї, наші контакти не обмежуються змінами. Іноді виходимо разом поїсти, випити або сходити в сауну. Ми залишимося друзями, коли закінчиться війна», – констатує Мавка, яка відповідає за навігацію та зв’язок із військовими під час чергувань. За її словами, кожен член команди має чітке завдання, але вони готові підстрахувати один одного у разі потреби. У нічні зміни вони виходять із пікапом, оснащеним кулеметом, щоб зустрічати дрони на позиціях.

Попри ризики, Мавка не боїться. «Якщо Україна програє, я більше про це не дізнаюся, бо загину, – зізнається вона. – Але я не втечу й не скорюся. Ми не раби»

Журналісти RND були вражені відданістю й силою духу українців, зокрема таких, як Мавка. На знімках, зроблених журналістами, видно добровольців у момент підготовки до чергування, історичний кулемет «Максим» та їхній невеликий штаб із синьо-жовтим прапором, що нагадує: кожен захисник бореться за свою землю та майбутнє своїх дітей. Ця магістрантка університету є живим уособленням незламності України та її прагнення до свободи.

Повністю історію можна переглянути за посиланнями:

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту