Безумовно одним із ключових здобутків Університету Григорія Сковороди в Переяславі у році, що минає, стала новина про те, що він став єдиним національним контактним пунктом в Україні рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програми з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025), комплементарної до програми «Горизонт Європа» напрямку «Нова європейська ініціатива Баугауз».
За першими проявами діяльності пункту та його керівниці, кандидата філологічних наук, доцента кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання факультету української та іноземної філології Олесі Скляренко можна було невпинно слідкувати на нашому сайті. Нині пропонуємо вашій увазі дайджест роботи пункту за підсумками грудня.
6-12 грудня 2024 року
Керівниця національного контактного пункту «Нова європейська ініціатива Баугауз» Олеся Скляренко, що діє на базі УГСП, взяла участь у міжнародному проєкті програми Еразмус+ № 2023-3-TR01-KA153-YOU-00175690 «Глобальна кліматична криза та катастрофі», який відбувся 6-12 грудня 2024 у м. Анкара, Туреччина. До участі у проєкті були залучені представники команд Туреччини, Болгарії, Лівану, Єгипту, Бельгії та України.
У ході робочих зустрічей Олеся Богданівна змогла розповісти про особливості функціонування національного контактного пункту й проєкти, що пов’язані з цим напрямом, а також їх важливість і перспективність.
19 грудня 2024 року
19 грудня керівниця НКП Нова європейська ініціатива Баугауз» Олеся Скляренко, що діє на базі УГСП, взяла участь у спільній інформаційній зустрічі спеціалістів відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ та представників національних контактних пунктів Програми «Горизонт Європа» в Україні із представниками Словацького національного офісу Програми і національних контактних пунктів Словацької Республіки. Подія відбулася в рамках виконання доручення Уряду України щодо посилення двосторонньої співпраці в науковій сфері та сфері інноваційної діяльності закладів вищої освіти та наукових установ для сприяння розвитку наукових досліджень і методології оцінювання науки.
У ході зустрічі обидві сторони виголосили однозначне бажання у поглибленні співпраці, обміні досвідом й інформацією, а також у проведенні спільних інформаційних заходів щодо участі в Програмі «Горизонт Європа» з метою ширшого охоплення стейкголдерів і Словаччини, й України. Адже попри війну, що триває у нашій країні, українські дослідники й інноватори надзвичайно активно беруть участь у науково-дослідних проєктах. Загалом у зустрічі взяли участь понад 30 експертів та експерток з обох країн.
20 грудня 2024 року
20 грудня відбувся черговий тренінг представників мережі НКП Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Цього разу Олеся Скляренко отримала корисні знання у розрізі юридичних та фінансових питань.
З вітальним словом виступив кандидат економічних наук, доцент, начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» Ігор Таранов, який підкреслив важливість навчання, що організовує Офіс. Юлія Ремінська, докторка філософії у галузі права, головна спеціалістка Офісу, підготувала та представила інформацію щодо юридичних питань участі у Програмі «Горизонт Європа» з акцентом на особливості консультування для НКП, зосередилася на основних блоках питань, на які варто звернути увагу та документах, що допоможуть під час консультування. Також продемонструвала консультаційні платформи, надала чек-лист та наголосила на критеріях прийнятності і правилах участі у проєктних ініціативах.
Олександр Моісеєв, кандидат юридичних наук, головний спеціаліст Офісу підготував інформаційні матеріали у розрізі фінансових питань участі у Програмі. Доповідь та демонстрація розпочалася із корисних посилань на основні документи Програми. Далі акцентувалася увага на понятті суми фінансування, ставках фінансування та правилах формування бюджету у процесі подання проєктних заявок. Детально зупинився на статтях витрат прийнятних для проєктних заявок Програми.
У розрізі сесії питань та відповідей відбулося обговорення ситуацій на реальних прикладах, з якими безпосередньо працювали представники НКП.
Підсумував зібрання Ігор Таранов, закликавши учасників активно долучатися до навчальних вебінарів, які й надалі проводитимуть фахівці «Офісу Горизонт Європа в Україні», а також надсилати свої питання, які виникатимуть у процесі роботи, на електронну пошту відділу. Принагідно нагадав про зустріч щодо звітування усіх НКП за діяльність у розрізі Програми за 2024 рік, яку організовує Міністерство освіти і науки України.
23 грудня 2024 року
23 грудня 2024 року Олеся Скляренко взяла участь у першому звітуванні щодо роботи Національного контактного пункту «Нова європейська ініціатива Баугауз», що діє на базі УГСП. Звітування відбулося за ініціативи Міністерства освіти і науки України. Мета зустрічі – заслухати звіти національних контактних пунктів, а також пропозиції щодо покращення їх подальшої роботи.
Відкрив захід з вітальним словом заступник Міністра освіти і науки України Денис Курбатов, який наголосив на особливій ролі мережі НКП у залученні нових учасників до конкурсів Програми «Горизонт Європа». Він, зокрема, зазначив, що участь у Рамковій програмі є одним із важливих пріоритетів України на шляху до інтеграції у європейський дослідницький простір. Також привітав учасників науковий консультант представництва Європейського Союзу в Україні Єгор Пивоваров. Він запевнив, що підтримка українських науковців залишається важливою складовою допомоги Україні в її євроінтеграційних прагненнях. Григорій Мозолевич, генеральний директор директорату розвитку науки МОН, окреслив ключові пріоритети для роботи мережі НКП у 2025 році.
Також до зустрічі долучилися представники програмних комітетів та «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ як Координаційного центру. Під час зустрічі учасники заслухали звіти національних контактних пунктів про виконану роботу у поточному році, обговорили актуальні проблемні питання, а також шляхи покращення ефективності діяльності у 2025 році.
Про усі найактуальніші новини та активності єдиного національного контактного пункту в Україні рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програми з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025), комплементарної до програми «Горизонт Європа» напрямку «Нова європейська ініціатива Баугауз» та його координаторки в режимі реального часу можна дізнаватися на сторінці Facebook: http://surl.li/btuojf.