Днями проректор з навчально-методичної роботи Вячеслав Різник та завідувачка кафедри практичної психології Вікторія Вінс долучилися до роботи круглого столу «Переосмислення підготовки кадрів ПЗПСП», на якому відбулася презентація та обговорення результатів дослідження «Психічне здоровʼя та університетська підготовка соціальних працівників, медичних сестер і психологів».
Університет Григорія Сковороди в Переяславі входить до переліку «пілотних» закладів вищої освіти з підтримки ментального здоров’я.
Повідомляється, що організатори презентували результати дослідження, яке було спрямоване на виявлення прогалин в освітніх програмах щодо знань та навичок з тем психічного здоров’я серед викладачів університетів і практикуючих фахівців у сферах соціальної роботи, медсестринства, психології. Захід також мав на меті підвищити обізнаність стейкхолдерів у сфері mental healts послуг про необхідність оновлення навчальних програм, інтеграції аспектів психічного здоров’я в освітні компоненти, сприяти розвитку професійних зв’язків серед фахівців, а також інформувати учасників про зміни в державній політиці та стратегії підготовки спеціалістів, які надають послуги ПЗПСП.
Учасники круглого столу спільно працювали над такими цілями, як:
- оцінка системних прогалин в освітніх програмах щодо психічного здоров’я серед викладачів університетів та практикуючих фахівців і розробка рекомендацій щодо зміни ситуації;
- підвищення обізнаності зацікавлених сторін про важливість інтеграції компонентів психічного здоров’я у навчальні програми та стимулювання необхідності змін у державній політиці;
- сприяння розвитку професійних зв’язків та обміну досвідом між університетами, практиками та іншими фахівцями у сфері психічного здоров’я для покращення підготовки кадрів.
Зауважимо, що організатори подбали про актуальність та професійність запропонованих до обговорення презентацій. Зокрема, мова про презентації «Підготовка нових кадрів, як одна із стратегій розширення доступу до послуг ПЗПСП» (Альона Герасимова, керівниця проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», Пакт); презентації роботи від Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України «Підготовка кадрів як складова Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (Анастасія Голотенко, експертка з психічного здоров’я Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України); презентації результатів дослідження «Розуміння прогалин освітніх програм з тем психічного здоров’я викладачами університетів та практикуючими фахівцями з соціальної роботи, медсестринства та психології» (Валерія Палій, віцепрезидентка НПА).
Особливо змістовною виявилася панельна дискусія, яку модерувала віце президентка НПА Валерія Палій з запрошеними експертами та спільне обговорення. Серед учасників панельної дискусії були: Андрій Вітренко, заступник Міністра освіти і науки України; Анастасія Голотенко, експертка з психічного здоров’я Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України; Natalie Levkovich, Chief Executive Officer, Health Federation of Philadelphia; Philip McCallion, PhD, director of College of Public Health at Temple university; Amita Avadhani, PhD, College of Public Health at (Nursing), Temple university; Наталія Портницька, PhD, доцент, завідувачка кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету імені Івана Франка, членкиня Національного комітету EuroPsy; Оксана Стефанова, експертка ГО «Ліга соціальних працівників України», викладачка Національного університету «Києво-Могилянської академії», кандидатка наук з державного управління.
«Круглий стіл «Переосмислення підготовки кадрів ПЗПСП» став важливим майданчиком для обговорення актуальних питань інтеграції аспектів психічного здоров’я в освітні програми. Представлені дослідження, зокрема результати аналізу прогалин в освітніх програмах, надали цінні інсайти для вдосконалення навчання майбутніх соціальних працівників та психологів. Особливу увагу привернули презентації провідних експертів, які розкрили стратегічну роль підготовки кадрів у забезпеченні доступу до послуг з психічного здоров’я. Не менш важливою була панельна дискусія за участі міжнародних та національних експертів, яка дала можливість порівняти міжнародний досвід з вітчизняними реаліями», – зазначає у коментарі пресслужбі університету Вікторія Вінс.
«Дякуємо організаторам за високий рівень підготовки заходу, який сприяє розвитку професійної спільноти, а також підкреслює важливість оновлення навчальних програм для відповідності сучасним викликам у сфері психічного здоров’я», – додає у свою чергу Вячеслав Різник.