Національний з’їзд KONTENTA стартував зі стін УГСП: для побудови професійної спільноти креативних індустрій та культурної кооперації тут зустрілися 20 громад

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Можливості > Національний з’їзд KONTENTA стартував зі стін УГСП: для побудови професійної спільноти креативних індустрій та культурної кооперації тут зустрілися 20 громад

Суботнього вечора, 30 листопада 2024 року, зі стін Університету Григорія Сковороди в Переяславі стартував шестиденний інтенсив ГО «Культурна платформа Закарпаття» за підтримки уряду Німеччини та ЮНІСЕФ у межах проєкту аудіовізуальних студій «KONTENTA» для 20 осередків з усієї країни. Серед інших поважних гостей учасників інтенсиву прийшов привітати і ректор Віталій Коцур.

З 2022 року громадське об’єднання «Культурна платформа Закарпаття» здійснює гуманітарну діяльність за підтримки ЮНІСЕФ в Україні, реалізуючи проєкти, спрямовані на соціальні та поведінкові зміни, а також на підтримку ментального здоров’я підлітків і молоді у пріоритетних громадах, які постраждали від війни.

KONTENTA – це аудіовізуальна студія для розвитку підлітків і молоді у сфері креативних індустрій. Вона дає можливість проводити індивідуальну студійну роботу, групові освітні та культурні події, записувати вокал і музичні інструменти, знімати відеоблоги, подкасти та прямі ефіри. У 2024 році в межах діяльності громадського об’єднання Культурна платформа встановила 20 студій KONTENTA у 12 областях України. У ці дні Переяслав, зокрема молодіжний центр «Зустріч» згуртував фахівців аудіовізуальної сфери: молодіжних працівників, викладачів фахових музичних коледжів, що розбудовують нову цифрову інфраструктуру стійкості у своїх громадах.

Звертаючись до учасників із вітальним словом ректор Університету Григорія Сковороди у Переяславі Віталій Коцур наголосив на унікальності нашого міста, яке має визначну, тисячолітню історію:

«Навіть якщо ми візьмемо українські гривні, то чи не кожна національна постать, зображена на них, мала стосунок до Переяслава. Як ми знаємо із праць академіка Михайла Грушевського, у трикутнику «Київ – Чернігів – Переяслав» формувалася українська народність. За часів Київської Русі це було одне із найпотужніших князівств, а той, хто претендував на столичний престол обов’язково мав покнязювати тут. Зараз наше місто унікальне, бо об’єднує велику кількість музеїв, має свій університет, історія якого бере свій початок майже 300 років тому від Переяславського колегіуму, де викладав Григорій Сковорода. Неодмінно завітайте туди аби проникнутися педагогічним духом. УГСП, є містоутворюючим закладом, разом із Національний історико-етнографічним заповідником його більш інтелегентним. Серед наших випускників багато відомих, талановитих українці, зокрема спортсменів. УГСП – це не лише про більш ніж 100 навчальних програм, а й про формування молоді, утвердження і рух до успіху. Принципи Сковороди живуть тут і далі – ми згуртований колектив, який об’єднався і вистояв у перші дні повномасштабного вторгнення. Це про молодіжні простори, національні і міжнародні проєкти. Це про нашу ментальну стійкість, нашу мотивацію і натхнення у ці складні часи. Ми підтримуємо тих, хто повертається з фронту й утверджуємо серед молоді національну і громадянську ідентичність. Щиро вітаю вас у нашому місті та університеті!», – провів короткий цікавий екскурс Віталій Вікторович.

Також з вітальними словами до учасників звернулася заступниця голови Переяславської громади Оксана Степаненко:

«Для нас це дуже почесно – бути у двадцятці тих, хто є учасниками цього проекту. Дійсно «Контента» у кожного з вас своя, а наша теж має свою ідентичність, свій голос. Я сподіваюся, що все те, що ви побачите у нашій громаді стане всім нам і нашій країні на користь», – зазначила Оксана Серафимівна.

«Як перша цифрова інфраструктура, проєкт уможливлює подолання цифрового розриву у громадах та сприяє соціальній згуртованості молоді, що у свою чергу активує ланцюг поведінкових змін – формуючи образ свідомого громадянства серед молодого покоління», – серед іншого, зазначає комунікаційна директорка ГО «Культурна платформа Закарпаття» Яна Полупанова.

Повідомляється, що програма інтенсиву, який триватиме до 5 грудня й так само завершиться в стінах УГСП, передбачає низку майстеркласів, спрямованих на опанування навичок роботи з ліцензійним програмним забезпеченням та технічним налаштуванням студійного обладнання. Культурний аспект програми включає дослідження маршрутів міста Переяслава, що стане основою для створення аудіовізуального контенту та інноваційних культурних артефактів для майбутніх експозицій про стійкість української молоді.

Бажаємо успіхів ініціаторам та учасникам чину!

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту