Головне за листопад: конференції й нові видання, несподівані зіркові зустрічі, традиції й волонтерство

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Головне за листопад: конференції й нові видання, несподівані зіркові зустрічі, традиції й волонтерство

Наостанок третього місяця навчального року, претендуючи на тяглість традиції, знову зібрали для вас найцікавіші та найактуальніші події у єдиний дайджест від пресслужби Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

«Головне за листопад» – добірка головних новин університету та сковородинівської спільноти, які ви могли пропустити у вирі інформаційних потоків.

 

Випускниця УГСП Маргарита Атаманчук створила навчальні посібники з біології для Нової української школи

Випускниця факультету природничої освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі (2023 р.), учителька природничих дисциплін, тренерка від Австрійського відділу академічних обмінів (OEAD) за напрямком «Цифровізація освіти» (біологія) Маргарита Атаманчук розробила посібники для учителів біології відповідно до Концепції «Нової української школи» (НУШ), зокрема: «Біологія. 7 клас. І семестр», «Біологія. 7 клас. ІІ семестр» за сприяння видавничої групи «Основа».

В УГСП оголошено тріумфаторів V Загальноуніверситетського конкурсу на найкращий переклад англомовної поезії

Університет Григорія Сковороди в Переяславі оголосив результати ювілейного V Загальноуніверситетського конкурсу на найкращий переклад англомовної поезії, який стартував в рамках відзначення Європейського дня мов і Міжнародного дня перекладача. Як і з року в рік, конкурс організувала кафедра іноземної філології, перекладу та методики навчання факультету української та іноземної філології.

Ректор УГСП Віталій Коцур, Леся Коцур та Ольга Костюкевич поспілкувалися з педагогами громадянської та історичної освітньої галузі Роменщини

1 листопада 2024 року, на запрошення Центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Ромни, для педагогів громадянської та історичної освітньої галузі Роменщини відбулася онлайн-зустріч з ректором Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталієм Коцуром та представниками закладу – кандидатом історичних наук, доцентом кафедри публічного управління та адміністрування, кафедри політології Лесею Коцур та керівницею відділу профорієнтації та працевлаштування, PhD Ольгою Костюкевич. Говорили про проєкти та можливості для вчителів історії в напрямку формування української та національної ідентичності.

Конкурсну розробку Центру інноваційного навчання та трансферу технологій відзначено золотою медаллю XVI Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті»

Гарною новиною листопада став результат участі Університету Григорія Сковороди в Переяславі у роботі  XVI Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті», яка відбулася 23-25 жовтня 2024 року в Україні в онлайн режимі за  інформаційної та методично-організаційної підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Ректор УГСП Віталій Коцур дав інтерв'ю виданню «Моя Київщина»: Нині університети борються за кожного абітурієнта

УГСП наростив свій поступ різними нововведеннями. Із-поміж останніх: відкриття першого на Київщині «Центру освіти та піклування про дітей дошкільного віку» і створення на базі освітнього закладу Центру ветеранського розвитку. Про цьогорічну вступну кампанію, нові спеціальності, а також співпрацю зі світовими закладами вищої освіти журналіст «Моєї Київщини» поспілкувався з ректором Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталієм Коцуром.

Сковородинівці долучилися до участі в тренінгу від LEGO Foundation в Україні

Упродовж 4-5 листопада 2024 року викладачі кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти соціально-психологічного факультету Університету Григорія Сковороди в Переяславі кандидат педагогічних наук, доцент Світлана Дем’яненко і кандидат педагогічних наук, професор Любов Лохвицька взяли участь навчальному тренінгу для представників закладів фахової передвищої та вищої освіти, які впроваджують навчальні дисципліни та спецкурси, зокрема, «Гра у закладах дошкільної освіти: цілісний погляд, системний підхід», організованому LEGO Foundation в Україні.

Голос молоді має бути почутий: випускник університету Владислав Міранович очолив Молодіжну раду при Мінмолодьспорту

6 листопада 2024 року, відбулося перше засідання Молодіжної ради при Міністерстві молоді та спорту України, що об’єднала молодих лідерів та лідерок з усієї країни задля формування молодіцентричних політик Мінмолодьспорту. На засіданні обрано керівний склад ради, зокрема її головою став випускник Університету Григорія Сковороди в Переяславі Владислав Міранович.

В УГСП завітали представники одного з найбільшим благодійних фондів України «Твоя опора»: напрацьовано

У середу, 6 листопада 2024 року до Університету Григорія Сковороди в Переяславі завітали представники одного з найбільших благодійних фондів України, який займається наданням гуманітарної допомоги – БФ «Твоя опора». Які майбутні напрямки співпраці напрацьовано?

УГСП став надійним партнером проведення ІІ етапу змагань «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги з футзалу» у Переяславській громаді

Університет Григорія Сковороди в Переяславі став майданчиком для проведення у  Переяславській громаді відбувся ІІ етапу Всеукраїнських змагань «Пліч-о-пліч» – «Всеукраїнські шкільні ліги з футзалу». Змагання відбувалися 7 листопада, у великій спортивній залі Університету Григорія Сковороди. Розповідаємо, як це було.

Доцент Ольга Кряжич провела серія вебінарів на актуальні теми для здобувачів

У жовтні кандидат технічних наук, доцент кафедри цифрових технологій навчання факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі  Ольга Кряжич провела серію вебінарів на актуальні теми для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 01 Освіта / Педагогіка за спеціальністю 011 освітні, педагогічні науки.

Кубок університету з «Брейн-Ринг» знову в руках природничників: найголовніше інтелектуальне шоу УГСП повернулося після п’ятирічної паузи

Увечері, 7 листопада 2024 року, усі спраглі до неймовірних відчуттів та емоцій зібралися у молодіжному просторі «ТВіСт», де рівно о 18:00, після п’ятирічної перерви, за ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених та Відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю університету на чолі з Оксаною Луцик, було задано потужний рестарт вікопомної традиції закладу – Кубку університету з «Брейн-Ринг» зразка 2024/2025 навчального року.

«Вечори на хуторі біля Диканьки»: театральна студія «Studway» творила дива на сцені та акумулювала 23 500 гривень для медичної роти 77 ОАеМБр

Театральна студія Studway під керівництвом Валентина Герасименка у суботній вечір, 9 листопада 2024 року, представила благодійну виставу «Вечори на хуторі біля Диканьки», яка зібрала глядачів задля доброї справи. Актори не тільки викликали захват у кількох сотень присутніх глядачів, а й збагатили захисників та захисниць на 23 500 гривень. До вашої уваги волонтерський звіт студентського самоврядування розповідає про те, між ким розподілив ці кошти.

Психологиня Вікторія Вінс долучилася до «Глобального Державного Джему – 2024»

8-9 листопада 2024 року, кандидатка психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри практичної психології, регіональна консультантка Всеукраїнської програми «Ти як?» за ініціативи Олени Зеленської Вікторія Вінс разом з колегами-консультантами із впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Олени Зеленської мала можливість долучитися до «Глобального Державного Джему – 2024», який відбувався у Києві за підтримки UNICEF Ukraine. Було напрацьовано прототипи ідей для держави разом із учасниками із понад 120 країн світу.

Дві нові монографії Олександра Потапенка з лінгвокультурології: з ними вже можна безкоштовно ознайомитись в електронному форматі

Кандидат педагогічних наук, професор кафедри української лінгвістики і методики навчання факультету української та іноземної філології Університету Григорія Сковороди в Переяславі Олександр Потапенко підготував дві наукові праці з лінгвокультурології – щодо Синергії фрактальних констант математики, фізики, генетики, біблії, гематрії й лінгвокультурології та Кодочисел біблії, кабали, сучасної науки. Обидві пропонує у відкритому електронному доступі.

«Будьте щирими, але, водночас, не намагайтесь комусь догодити»: до рідної альма-матер вперше за п’ять років завітала українська реп-діва, випускниця alyona alyona

11 листопада 2024 року до альма-матер після п’ятирічної перерви, завітала українська реп-діва, представниця України на «Євробаченні-2024», а найголовніше – випускниця факультету педагогіки і психології, а нині соціально-психологічного факультету альма-матер Альона Савраненко, яка здобула неймовірну популярність під псевдонімом alyona alyona. Про що говорила?

На ФУІФ згадували Ольгу Будугай: презентували книгу на вшанування її пам’яті

12 листопада 2024 року, кафедра української і зарубіжної літератури та методики навчання на базі факультету української та іноземної філології Університету Григорія Сковороди презентувала книгу пам’яті «Ольга Будугай – талановитий педагог, багатогранний філолог, письменниця : Збірник наукових праць. Упорядники: Г. Токмань, А. Будугай, М. Пангелова; заг. ред. Г. Токмань. Ніжин : Видавець Лисенко М.М., 2024. 264 с.». Захід був присвячений вшануванню пам’яті видатного науковця, кандидата філологічних наук, доцента Ольги Будугай, що відійшла у засвіти в 2022 році.

В УГСП відбулася XVІ Міжнародна науково-практична конференція «Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених»

13 листопада 2024 року у конференц-залі імені Василя Сухомлинського  Університету Григорія Сковороди в Переяславі за ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених в змішаному форматі відбулася XVІ Міжнародна  науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених». Захід, який проводиться з 2011 року є незмінною й важливою традицією для молодих дослідників. У 2024 році конференція зібрала понад 170 доповідей, частину з яких було презентовано наживо та онлайн.

Представники УГСП Вячеслав Різник та Олена Усик долучилися до «Форуму якості освіти 2024: резильєнтність української системи освіти»

14 листопада 2024 року представники Університету Григорія Сковороди в Переяславі – проректор з навчально-методичної роботи Вячеслав Різник та керівниця навчально-наукового центру забезпечення якості освіти Олена Усик долучилися до роботи «Форуму якості освіти 2024: резильєнтність української системи освіти». Його проводила Державна служба якості освіти України за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Що цінного набули?

Фахівці та фахівчині зі всієї України згуртувалися в УГСП навколо поглиблення знань у сфері національної ідентичності

З 11 по 14 листопада 2024 року на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі вперше відбувався Всеукраїнський семінар-тренінг «Фахівець у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності», спрямований на підвищення кваліфікації фахівців і фахівчинь, які працюють у цій сфері. Нова програма, розроблена Університетом Григорія Сковороди в Переяславі, охоплює базові знання та практичні інструменти, необхідні для реалізації політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.

На ФФЕПО провели ІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих вчених та студентів «Трансформаційні процеси соціально-економічної системи в умовах сучасних викликів»

У четвер, 14 листопада 2024 року факультет фінансово-економічної і професійної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі провів ІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих вчених та студентів «Трансформаційні процеси соціально-економічної системи в умовах сучасних викликів». Що нині цікавить науковців?

Доценти Людмила Довбня та Тамара Товкайло долучилися до другої сесії Потебнянського колегіуму в Інституті мовознавства ім. О. О. Потебні та пройшли курси підвищення кваліфікації

Із 23 по 27 вересня 2024 р. в Інституті мовознавства ім. О. О. Потебні проходила друга сесія Потебнянського колегіуму, до якої долучилися кандидати філологічних наук, доценти кафедри української лінгвістики і методики навчання факультету української та іноземної філології Університету Григорія Сковороди в Переяславі Людмила Довбня й Тамара Товкайло.

«Візуальний контент: Від ідеї до реалізації»: керівниця студентського бюро УГСП Вікторія Власюк провела тренінг з SMM для здобувачів

13 листопада 2024 року, за сприянням соціально-гуманітарного відділу в залі інформаційних технологій «Чумацький шлях» керівниця студентського бюро Університету Григорія Сковороди в Переяславі  Вікторія Власюк провела тренінг «Візуальний контент: Від ідеї до реалізації». Його відвідало понад 20 студентів університету які цікавляться таким напрямком.

На базі УГСП стартував кіноклуб DOCUDAYS UA при ГО «АРГС»: у четвер сковородинівці переглянули документальну стрічку «Bellingcat: Правда в світі постправди» від режисера Ганса Пула

На базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі стартував кіноклуб DOCUDAYS UA при ГО «Академія розвитку громадянського суспільства». У четвер, 14 листопада 2024 року, в залі інформаційних ресурсів «Чумацький шлях» півдесятка студентів та співробітників закладу мали змогу переглянули та обговорити документальну стрічку «Bellingcat: Правда в світі постправди» від режисера Ганса Пула. Принагідно, підсилили навички боротьби із фейками й усвідомили необхідність відповідального ставлення до інформації та покращили навички критичного мислення та фактчекінгу.

Голову Вченої Ради УГСП Віктора Коцура нагороджено орденом «За заслуги» І ступеня: тепер він повний кавалер цього ордена

Голову Вченої Ради Університету Григорія Сковороди в Переяславі, академіка НАПН України, заступника голови Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника освіти України, доктора історичних наук, професора кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Віктора Коцура нагороджено орденом «За заслуги» І ступеня. Тепер він повний кавалер цього ордену.

Доцента Олену Борисову нагородили університетською відзнакою «Орден княгині Ольги»

Днями за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність, грамотою Університету Григорія Сковороди в Переяславі та відзнакою «Орден княгині Ольги» нагородили кандидата педагогічних наук, доцента кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Олену Борисову. Ще раз згадаймо її 38-річний багатогранний поступ в стінах УГСП.

Докторка філософії Оксана Луцик долучилася до круглого столу «Якість вітчизняної системи вищої освіти: погляд студентів» у БІНПО

Докторка філософії, керівник відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Університету Григорія Сковороди в Переяславі Оксана Луцик долучилася до роботи круглого столу на тему: «Якість вітчизняної системи вищої освіти: погляд студентів», який  у рамках Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – День студента 2024» який відбувся 15 листопада 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України. Про що розповідала?

Ректор УГСП Віталій Коцур та проректор Вячеслав Різник долучилися до наради у Міністерстві освіти і науки України

19 листопада 2024 року ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур та проректор з навчально-методичної роботи Вячеслав Різник наживо долучилися до участі у нараді ініційованій Міністерством освіти і науки з керівниками та заступниками закладів вищої освіти. Про що говорили та чому це важливо?

«Мріяв грати в київському «Динамо» й гурті ТНМК – обидві мрії збулися»: на «Платформу можливостей» до УГСП завітав Олександр «Фоззі» Сидоренко

Наостанок навчального семестру, 18 листопада 2024 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відбулася зустріч із музикантом легендарного українського гурту «Танок на Майдані Конґо», журналістом, волонтером та письменником, автором романів «Чорний хліб», «Червоні хащі» й «Хеві-метал» Олександром «Фоззі» Сидоренком. Захід відбувся у рамках проєкту «Платформа можливостей». Нотатки розмови.

З нагоди Міжнародного дня студента в УГСП відзначили кращих здобувачів, а факультети позмагалися в форматі «Lip Sync Battle по-домашньому»

19 листопада 2024 року, в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відзначили кращих здобувачів з нагоди нещодавнього Міжнародного дня студента, а факультети вже вдруге позмагалися в захоплюючому форматі «Lip Sync Battle по-домашньому». Розповідаємо та показуємо як це було.

Сковородинівські професори Ольга та Юрій Шапран проводили просвітницьку діяльність для біженців в Польщі

З 30 жовтня по 13 листопада 2024 року, відповідно до запрошення національного координатора інтеграційного центру для іноземців транснаціональної Фундації ADRA в Польщі, PhD Валентини Шульги, представники Університету Григорія Сковороди в Переяславі – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри природничих дисциплін і методики навчання факультету природничої освіти Юрій Шапран та, доктор педагогічних наук, професор,  завідувачка кафедри освітології та педагогічної інноватики соціально-психологічного факультету Ольга Шапран провадили просвітницьку діяльність серед біженців із України.

Представники ГО «НЕЦУ» завітали до УГСП та Національного контактного пункту «Нова європейська ініціатива Баугауз»: запланували підписання меморандуму про співпрацю

21 листопада 2024 року, до Університету Григорія Сковороди в Переяславі завітали представники громадської організації «НЕЦУ» (Національний екологічний центр України) у складі голови ради Руслана Гаврилюка та заступника голови ради Олега Бондаренка. Відвідали Національний контактний пункт «Нова європейська ініціатива Баугауз», що діє на базі УГСП, зустрілися з керівництвом закладу та запланували укладання меморандуму про співпрацю.

На базі УГСП відбувся молодіжний захід «Основи громадянських компетентностей через кроссекторальний підхід та участь молоді»: він згуртував кілька десятків учасників із Київщини

З 20 по 22 листопада 2024 року на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбувся молодіжний захід «Основи громадянських компетентностей через кроссекторальний підхід та участь молоді», організований Київським обласним молодіжним центром спільно з Управлінням молоді та спорту Київської ОДА. Сковородинівська альма-матер прийняла кілька десятків учасників з числа молоді, молодіжних працівників та працівниць Київщини, представників молодіжних центрів/просторів/хабів та інститутів громадянського суспільства, які здійснюють діяльність у сфері молодіжної політики у Київській області, а також фахівців, котрі реалізовують сферу української національної та громадянської ідентичності.

На ФУІФ відбулась VI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні методики навчання іноземних мов і перекладу в Україні та за її межами»

У п’ятницю, 22 листопада 2024 року на факультеті української та іноземної філології Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні методики навчання іноземних мов і перекладу в Україні та за її межами».

В УГСП презентували книгу «Меморандум про незалежність України, представлений на мирну конференцію делегацією Української Республіки» та праці Мирона Кордуби «Територія і населення України. Географічний і статистичний огляд»

22 листопада 2024 року в читальній залі імені Сигізмунда ІІІ відбулася зустріч студентів, викладачів, бібліотекарів, науковців НІЕЗ «Переяслав» з директоркою Музею історичного центру міста Києва Наталією Клименко, науковим співробітником музею Наталією Гребенник та українським істориком, джерелознавцем, науковцем Дмитром Гордієнком з нагоди презентації книги «Меморандум про незалежність України, представлений на мирну конференцію делегацією Української Республіки» та праці Мирона Кордуби «Територія і населення України. Географічний і статистичний огляд». Чому ці роботи є вікопомними?

Делегація УГСП відвідала чеських партнерів у Брно у рамках спільного проєкту

Понад десятиріччя триває співпраця Університету Григорія Сковороди в Переяславі із чеськими партнерами, а зокрема некомерційною організацією AMO (Association for International Affairs) у м. Прага й Університетом ім. Т.Г Масарика у м Брно. Завдяки цій співпраці, і, безпосередньо, координаторці міжнародних трансформаційних проєктів AMO Зденці Вагнеровій, та докторці Ленці Гуловій (м.Брно), сковородинівський університет має низку реалізованих міжнародних проєктів й, як рівноцінний партнер, продовжує розвивати спільні ініціативи, спрямовані на вдосконалення педагогічної освіти.

В УГСП відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Голодомор-геноцид українців 1932–1933 рр.: постгеноцидний синдром»

У п’ятницю, 22 листопада 2024 року, кафедрою історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років. Захід пройшов під назвою «Голодомор-геноцид українців 1932–1933 рр.: постгеноцидний синдром».

Делегація УГСП відвідала Харківщину напередодні 302-річчя Григорія Сковороди

25-26 листопада 2024 року делегація Університету Григорія Сковороди в Переяславі та друзів закладу у складі ректора Віталія Коцура; засновника благодійного фонду «Рідна країна», політика і громадського діяча Миколи Томенка; керівниці Навчально-наукового центру Сковородинознавства Наталії Юхименко й генерального директора Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Олексія Лукашевича завітала на Харківщину – завітали до Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди та поклали квіти на могилу мислителя й долучилася до роботи Всеукраїнської наукової конференції з міжнародною участю «Від бароко до постмодерну: літературний вимір буття» у Харківському національному педагогічному університету імені Г. С. Сковороди.

УГСП вперше в історії Київщини приймав Кубок України з сумо: четверо сковородинівців вибороло місця на п’єдесталі переможців

23-24 листопада у великій спортивній залі Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбувся Кубок України з сумо. Змагання зібрали більше 100 спортсменів з 11 областей України. Відзначились на п’єдесталі пошани й здобувачі факультету фізичної культури, спорту і здоров’я.

Університет Григорія Сковороди в Переяславі залишається згуртованою спільнотою, де панує взаємна підтримка, а кожен усвідомлює свою роль і відповідальність у навчальному процесі.

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту