8-9 листопада 2024 року, кандидатка психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри практичної психології, регіональна консультантка Всеукраїнської програми «Ти як?» за ініціативи Олени Зеленської Вікторія Вінс разом з колегами-консультантами із впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Олени Зеленської мала можливість долучитися до «Глобального Державного Джему – 2024», який відбувався у Києві за підтримки UNICEF Ukraine.
Більше 100 учасників із 17 областей України об’єднались в 13 команд, щоб за 29 годин створити прототипи нових або вдосконалених державних послуг, застосовуючи методики сервіс-дизайну та людиноцентричного підходу. Подія була частиною глобального руху та відбувалась у понад 120 країнах одночасно.
Як розповіла пресслужбі університету Вінс, разом з ментором та учасниками своєї команди вона креативно та з драйвом попрацювала над створенням прототипу нової послуги для вирішення проблеми соціалізації дітей шкільного віку з інвалідністю. Натомість інші команди розробляли, приміром, прототипи додатків у «Дію» для жінок-військових; сайти допомоги молоді у сексуальному вихованні; мобільний дитячий садочок для прифронтових громад, де не залишається інших варіантів для дозвілля дітей й багато іншого.
«Ця поїздка запам’ятається як дуже потужна і креативна подія, яка об’єднала багатьох українців із дуже різних сфер. Попрактикувалися у вмінні створювати прототипи нових послуг, переважно у соціальній, освітній і медичній сферах. Учасники з допомогою менторства і навчання мали продукувати свої прототипи – спершу розібратися з ідеями, споживачами цих сервісів, проблематикою. Надалі безпосередньо міркували над тим, як створити цю послугу так, аби вона працювала за нинішніх умов і була дуже корисною дозволяючи людям закрити їх потреби у громадах. Усі команди було поділено по 5-6 людей, вони мали менторів із сервіс дизайну, які супроводжують відомі бренди у банківській сфері, рітейлі, телекомі, b2b тоді інших індустрій. Саме вони допомогли нам оперативно справитися із завданням – розробляти прототипи і їх тестувати, напрацьовувалии ескізи», – розлого переповідає Вінс, та додає, що у суботу усі напрацьовані прототипи було завантажено до глобальної системи «Державного джему», як це одночасно зробили у більш як 120 країнах-учасницях. Також по колу їх було презентовано іншим українським командам. Зізнається, що завантаженість була шаленою, але усі залишилися задоволеними. Переконана, креативником може стати кожен із тих, хто навчиться правильно структурувати свою роботу у цій галузі, працювати з ідеями та просувати їх.
Як зізнається Вікторія Анатоліївна, їй хотілося б аби ці прототипи могли допомогти втілити в життя й профінансувати донори та міжнародні організації. Впевнена, вони справді б були ефективними й успішно працювали в громадах. Буде намагатися щось зробити для того, зокрема через програму «Ти як?». Наостанок, від імені усіх учасників, висловлює слова щирої подяки і захоплення організаторам заходу – сервіс дизайн агенції Lanka.CX за підтримки UNICEF Ukraine.