30 жовтня 2024 року представники Університету Григорія Сковороди в Переяславі у складі ректора Віталія Коцура, проректора з наукової роботи та інноваційної діяльності Василя Дударя, проректора з міжнародних зв’язків та проєктної діяльності Оксани Ковтун та керівниця національного контактного пункту «Нова європейська ініціатива Баугауз», що діє на базі нашого закладу, Олеся Скляренко взяли участь у навчальному заході «Практичні аспекти участі у Програмі «Горизонт Європа»».
Захід було приурочено першій річниці діяльності Офісу на базі Національного фонду досліджень України (далі – НФДУ), а серед запрошених були представники Міністерства освіти і науки України, Європейської комісії, міжнародних науково-дослідних інститутів та компліментарних програм.
Захід почався вітальним словом керівниці відділу Міжнародного співробітництва, Європа та Америка, ЄК Кароль Мансель-Бланшар, яка наголосила на важливості Програми «Горизонт Європа» для розвитку наукового потенціалу, інновацій та транскордонного співробітництва в Європі та за її межами. Потім учасників привітали генеральний директор Директорату розвитку науки Міністерства освіти і науки України Григорій Мозолевич, спеціаліст з питань політики Операційного відділу II Представництва ЄС в Україні Єгор Пивоваров, голова Національного фонду досліджень України Станіслав Вільчинський та виконавча директорка Національного фонду досліджень України Ольга Полоцька.
Робочу частину зібрання розпочав начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Ігор Таранов, який презентував підсумки роботи Офісу протягом року. Фредерік Сондергаард, спеціаліст з питань політики Генерального директорату з досліджень та інновацій, Асоціації «Горизонт Європа» ЄК продовжив тренінг вітальним словом. Естонський досвід участі у Програмі представила заступниця керівника відділу міжнародного наукового співробітництва Естонської дослідницької ради Крістін Краав. Про можливості для українських учасників у розрізі Європейської дослідницької ради інформувала керівниця наукового відділу ЄДР Ангела Лібераторе.
Крім того, виконавча секретарка Комітету за свободу та відповідальність у науці, старша наукова співробітниця Міжнародної наукової ради, Віві Ставру підкреслила ключову роль глобальних партнерств у підвищенні якості та поширенні результатів досліджень, зазначивши, що увага Програми «Горизонт Європа» до спільних проєктів надає українським дослідникам та установам унікальну платформу для взаємодії з різноманітною мережею міжнародних експертів. Пані Віві підкреслила, що розширення міжнародних мереж має важливе значення не лише для сприяння інноваціям, але й для вирішення складних глобальних викликів, з якими жодна країна не може впоратися самотужки.
На фінішній прямій заходу менеджерка ГО «Форза» Наталія Волошин виступила з презентацією про ключові фактори успіху для досягнення досконалості в рамках Програми «Горизонт Європа», а представник Європейської комісії від Євратому Микола Дзюбинський виступив із експертною доповіддю, присвяченою участі України у програмі досліджень та навчання «Євратом» (2021-2025). Надалі захід продовжила представниця Німецького дослідницького фонду Еліза Брекевельт та заступниця директора KoWi та директорка Брюссельського офісу Вікторія Райхл.
Наостанок головний спеціаліст відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» Максим Колісник представив розгорнутий огляд можливостей для бізнесу в рамках Програми «Горизонт Європа», а заключне слово було надане виконавчій директорці НФДУ Ользі Полоцькій, яка подякувала всім за активну участь й підкреслила виняткову значущість міжнародного співробітництва та інтеграції України до європейського дослідницького простору.