На 75-му році обірвалося життя кандидата філологічних наук, доцента Олександра Саприкіна

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Пам'ятаємо > На 75-му році обірвалося життя кандидата філологічних наук, доцента Олександра Саприкіна

На 75-му році обірвалося життя кандидата філологічних наук, доцента Олександра Саприкіна. Від початку діяльності університету до виходу у 2014 році на заслужений відпочинок він віддавав всього себе університету, вніс вагомий внесок у його поступ.

Олександр Андрійович народився 24 березня 1950 року в місті Шостка Сумської області. У 1967 році закінчив школу та працював на Шосткинському хімзаводі. Згодом, у 1968 році, долучився до лав радянської армії. У 1977 році закінчив факультет французької мови Київського державного педагогічного інституту іноземних мов (далі текстом – КПІІМ) одержав кваліфікацію вчителя французької і англійської мови середньої школи. У 1982 році він закінчив заочну аспірантуру при КПІІМ з практичними навичками викладання французької та англійської мов у середніх школах м. Чорнобиля та Чорнобильського району Київської області.

Працював у Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному інституті з жовтня 1986 року викладачем, з жовтня 1989 року старшим викладачем, а з жовтня 1993 року виконуючим обов’язки доцента кафедри іноземних мов.

У листопаді 1992 року Саприкін О.А. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Семантико-синтаксичні та просодичні особливості оклично-питальних фраз сучасної французької мови» за спеціальністю 10.02.05 – романські мови.

Працюючи на кафедрі іноземних мов, він зарекомендував себе кваліфікованим спеціалістом, який володіє сучасною методикою викладання іноземних мов. Як спеціаліст у галузі фонетики французької мови він, без сумніву, ведучим викладачем кафедри, чиї знання були доброю практичною школою для молодих колег. Розробив курс лекцій з теоретичної фонетики та методики викладання французької мови, заняття проводив на високому науково-теоретичному та навчально-методичному рівні. Керував написанням курсових і дипломних робіт. 3 березня 1994 року працював завідуючим кафедрою іноземних мов, у грудні цього року йому було присвоєно вчене звання доцента. Пішов на заслужений відпочинок у статусі доцента кафедри іноземної філології і методики навчання філологічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

 У 1996 році Міністерством освіти України був нагороджений знаком «Відмінник освіти України». Також працював на посаді доцента у Київському університеті туризму, економіки і права.

Підготовлені і опубліковані ним праці «Методичні рекомендації на самостійної роботи студентів у фонолабораторії» /практична фонетика/, «Лінгафонний курс інтенсивного вивчення французької мови», «Навчально-методичний посібник з країнознавства / Франція/», використовувалися як Навчальні посібники під час аудиторних і позааудиторних занять зі студентами університету.

Від імені родини Університету Григорія Сковороди в Переяславі, факультету української та іноземної філології, кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання а також випускників університету висловлюємо глибокі співчуття з приводу тяжкої втрати кандидата філологічних наук, доцента Олександра Саприкіна його рідним та близьким. Ми поділяємо ваш біль і бажаємо вам сили та витримки в ці складні моменти.

Його багаторічна віддана праця, високий професіоналізм та невтомне прагнення до навчання і виховання студентів залишаться в пам’яті колег й учнів назавжди. Олександр Андрійович був не лише блискучим науковцем та педагогом, але й людиною великої душі, яка завжди була готова підтримати та допомогти. Його світлий образ назавжди залишився в наших серцях.

 

З повагою та співчуттям сковородинівці

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту