Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Можливості > Сковородинівці можуть стати експертами для експертизи підручників та програм: зголоситися можна до 19 вересня

Український інститут розвитку освіти оголосив про добір членів предметних та галузевих експертних комісій для експертизи шкільних підручників, посібників та навчальних програм. Це чудова можливість для науковців Університету Григорія Сковороди в Переяславі зокрема, перекладознавців й перекладачів, психологів, фахівці в галузі інформаційних технологій та представники інститутів громадянського суспільства, громадських об’єднань людей з інвалідністю, а також наших випускників – вчителів та методистів, адже експерти матимуть повноваження здійснювати експертизу та ухвалювати рішення щодо надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам.

Експертами не можуть бути автори підручників (зокрема електронних), гриф яким надано впродовж останніх п’яти років, та представники видавців, близькі особи зазначених осіб та особи, що мають конфлікт інтересів.

Кандидати до складу експертних комісій і груп повинні мати фахову освіту, досвід педагогічної, науково-педагогічної, наукової чи практичної діяльності не менше ніж п’ять років у відповідній сфері, навички проведення експертизи та знати науково-методичні та психолого-педагогічні вимоги щодо викладання предметів, методик, технологій навчання та виховання.

Кандидатам в експерти потрібно зареєструватися з електронної адреси в домені @gmail.com (якщо у вас немає облікового запису Google, його необхідно створити), заповнити анкету та прикріпити до неї сканкопії завірених документів:

• заяви (написаної від руки або друкованої) про намір стати членом експертної комісії або експертної групи;
  • мотиваційного листа (у листі зазначити мотивацію – стати членом експертної комісії чи групи, очікування тощо);
  • згоди на оброблення персональних даних;
  • першої сторінки паспорта;
  • документа про вищу освіту;
  • рекомендації на офіційному бланку, наданої науковою установою, закладом освіти, інститутом громадянського суспільства, організацією роботодавців тощо (із зазначенням прізвища, імені, по батькові рекомендованого; коли й на якій посаді рекомендований працював у цій організації чи установі; стаж роботи за фахом; до якої експертної комісії чи групи рекомендується й чому; посада людини, яка надавала рекомендацію, її підпис та прізвище з ініціалами);
  • сертифіката/-ів, що засвідчує/-ють набуття навичок, які є важливими для проведення експертизи (за наявності, але не більше як трьох);
  • додаткових документів щодо професійної компетентності, досвіду роботи й ділової репутації (за наявності, але не більше ніж три).

Особи, які нині є членами чинних експертних комісій і груп, також можуть брати участь у конкурсі.

Приймання документів триватиме до 19 вересня 2024 року (включно).

Кандидатів, яких буде дібрано до експертних комісій і груп, після 30 вересня буде повідомлено про результати офіційним листом на електронну адресу, яку вони зазначили під час анкетування.

Нагадаємо, що днями проректор Вячеслав Різник та методист Алевтина Опольська відвідали регіональний семінар від НАЗЯВО: обговорювали виклики та перспективи системи забезпечення якості вищої освіти в Україні