Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > «Спільна мета: підтримка родин військовослужбовців»: психологиня Тетяна Кузьменко серед авторів онлайн-курсу від ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ»

З 20 серпня 2024 року стартувала реєстрація на онлайн-курс «Спільна мета: підтримка родин військовослужбовців» який реалізує громадська організація «Центр інноваційної освіти «Про.Світ» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Серед авторів курсу керівниця Центру ветеранського розвитку, психологиня, старша викладачка кафедри практичної психології факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі Тетяна Кузьменко.

Повідомляється, що онлайн-курс розроблено з метою підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників у наданні адаптивної психосоціальної підтримки дітям військовослужбовців у шкільному середовищі під час війни. Він адресований керівникам закладів загальної середньої освіти, педагогічним працівникам, викладачам закладів післядипломної педагогічної освіти, працівникам центрів професійного розвитку педагогічних працівників та всім зацікавленим цією темою.

Курс складається із двох модулів, які послідовно розкривають питання психосоціальної підтримки учнів та педагогів, у родинах яких є військовослужбовці.  Формат курсу допоможе цілісно заглибитися в тему через розбір конкретних ситуацій, перегляд відео експертів-практиків, коротку та доступно подану теорію та практика. Вправи, додатки, приклади із життя зроблять проходження курсу цікавим і корисним.

Крім Тетяни Миколаївни авторами онлайн-курсу стали голова ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ» Олександра Пєтушкова; психологиня, програмна менеджерка ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ», кандидатка педагогічних наук Анастасія Аносова; ветеран війни Олександр Баталов; практична психологиня Білоцерківської гімназії – початкова школа №15 Вікторія Бульковська; освітній омбудсмен України Сергій Горбачов; психологиня Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Хотинської міської ради Чернівецької області Ольга Дєдов; практична психологиня Білоцерківської гімназії «Звитяга» – початкова школа №8 Білоцерківської міської ради Київської області, дружина військовослужбовця Алла Задорожна; вчителька початкових класів Чернівецького ліцею №13 Чернівецької міської ради, дружина загиблого героя Ліліана Мартинюк; психологиня, експертка проєкту ToyTherapyRoom Віта Москаленко; директорка Білоцерківської гімназії «Звитяга» – початкова школа №8 Білоцерківської міської ради Київської області Яна Ошийко; психологиня, аналітично орієнтований психотерапевт ГО «Вільний вибір» Тамара Придатко; психологиня, фахівчиня з роботи зі стресом і травмою Громадського центру профілактики стресу, м. Кір’ят-Шмона, Ізраїль Мейра Сазонова; психологиня ГО «Вільний Вибір», психотерапевтка-інтерн у методах КПТ, схема-терапії, емоційно-фокусованої терапії Наталія Стадніченко й ілюстраторка Олександра Соняхова.

«Наша команда створила потужний онлайн-курс, покликаний допомогти людям адаптуватися до нових реалій. Курс містить практичні кейси та може бути використаний в освітніх закладах будь-якого рівня. Відчуття відповідальності супроводжувало нас протягом усього процесу створення. Завдяки злагодженій роботі команди, курс вийшов масштабним та орієнтованим на потреби сучасного суспільства», – розповідає пресслужбі університету Тетяна Кузьменко.

Зауважимо, що по завершенню навчання Ви отримаєте сертифікат, що підтверджує підвищення кваліфікації (21 година навчального часу / 0,7 кредиту ЄКТС).

Нагадаємо, що на початку серпня Тетяна Кузьменко за запрошенням ГО «Про.Світ» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проєкту «Спільна мета: проєкт підтримки родин військовослужбовців» стала спікером та провела етер на тему «Підтримка дітей ветеранів у ЗЗСО». Поділилася досвідом і знаннями щодо особливостей психологічної підтримки дітей ветеранів.