Понад десятиріччя Університет Григорія Сковороди в Переяславі співпрацює із науковцями Туреччини. На початку червня ректор університету Віталій Коцур та проректорка з міжнародних зв’язків Оксана Ковтун відвідали один із партнерських закладів – Фонд науки і культури у Стамбулі.
Історія співпраці УГСП і Фонду досить тривала і плідна, зокрема, в галузі науки та культури. Ще у 2017 році наші студенти відвідали Стамбул, де відбувся міжкультурний обмін досвідом між студентами-учасниками з різних країн.
Із того часу щороку наш заклад вищої освіти, спільно зі Стамбульським Фондом науки і культури проводить низку конференції, круглих столів, семінарів на різні глобальні світові теми, що популяризують мир, толерантні стосунки, етноси двох країн тощо.
У 2022 році представники Університету Григорія Сковороди в Переяславі, на чолі з ректором Віталієм Коцуром, взяли участь у проєкті Європейського Союзу Еразмус +К1, темою якого було «Виявлення та спільне використання моральних і загальнолюдських цінностей». Захід відбувався у Стамбулі, й поза представниками закладів вищої освіти з України, до нього долучилися їх колеги з британських, німецьких й литовських університетів.
«Візити до наших давніх колег-партнерів із Стамбульського Фонду науки і культури завжди дуже продуктивні і результативні. Радий був укотре зустрітися із керівником Стамбульського Фонду Саїдом Юдже. Й цього разу, ми не лише визначили напрями спільної роботи на наступний навчальний рік у напрямах науки – а це спільні конференції і дослідження, освіти – це, в першу чергу, обмін досвідом та втілення молодіжних ініціатив, а й визначили координаторів подальшої співпраці, які будуть організовувати спільні конференції, проблематика яких, пов’язуватиме, так чи інакше, Україну і Туреччину», – розповідає пресслужбі університету ректор Віталій Коцур.
«Зараз, спільно зі стамбульськими колегами із Фонду, ми працюємо над одним проєктом, який я впевнена, буде дуже цікавий і мега важливий для обох країн. Це наукове дослідження життєвих шляхів і їх порівняльної характеристики турецького ісламського богослова, філософа, релігійного діяча Саїда Нурсі та видатного українського філософа, мислителя, поета, перекладача Григорія Сковороди, які є схожими, хай і попри релігійну розбіжність. Обидва філософи проповідували ідею толерантності, миру, добра та загальнолюдських цінностей. Гадаю, що ця масштабна робота стане великим культурним надбанням для обох країн», – зі свого боку ділиться результатами поїздки проректорка з міжнародних зав’язків Оксана Ковтун.
Варто зазначити, що незабаром, за сприяння та організації Стамбульського Фонду Науки і культури, відбудеться конференція на тему «5t education model». Модель 5t – це поєднання різних властивостей для високопродуктивних команд: довіра, прозорість, цілі, засоби, командна робота, де представники УГСП також планують взяти участь. Це буде чудова нагода розвивати лідерські здібності, удосконалювати свої професійні навички, правильно мотивувати себе та команду, задля досягнення поставлених цілей.