Психологиня Тетяна Кузьменко долучилась до дводенної мережевої зустрічі фахівців і фахівчинь Центрів ветеранського розвитку під егідою Мінветеранів

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Психологиня Тетяна Кузьменко долучилась до дводенної мережевої зустрічі фахівців і фахівчинь Центрів ветеранського розвитку під егідою Мінветеранів

Днями у Києві завершилася дводенна мережева зустріч фахівців і фахівчинь Центрів ветеранського розвитку, організована під егідою Міністерства у справах ветеранів за всебічної підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) в Україні, Європейського Союзу (ЄС) та Уряду Королівства Нідерландів. Університет Григорія Сковороди в Переяславі у ході зібрання представляла керівниця Центру ветеранського розвитку, психологиня університету Тетяна Кузьменко.

За повідомленням Представництва Європейського Союзу в Україні, учасники та учасниці з різних областей України зібралися для окреслення їхньої ролі у процесах довгострокової реінтеграції українських ветеранів і ветеранок на національному, обласному та місцевому рівнях. Окрему увагу приділили можливостям реінтеграції на рівні громади та виявленню потреб, можливостей і викликів, які постають перед Центрами ветеранського розвитку, а також напрацюванню спільного бачення щодо їхньої ролі та місця в загальній екосистемі реінтеграції ветеранів та ветеранок.

Також учасники й учасниці підготували операційний план роботи Мережі Центрів ветеранського розвитку та мали змогу представити власні ідеї проєктів для покращення реінтеграційних процесів в Україні. Психологиня Тетяна Кузьменко, у ході зібрання, представляла проєкт який планується реалізувати у найближчій перспективі «Сімейні ретрити для родин ветеранів». Планується, що до команди долучаться психологи – арттерапевти, музикотерапевти, гарденотерапевти, глинотерапевти, фахівці, які мають досвід роботи з сім’ями ветеранів і кар’єрні консультанти. Серед проблем, які вирішуватиме проєкт: сприяння реінтеграції ветеранів шляхом розширення знань щодо гармонізації сімейних стосунків, вирішення конфліктних ситуацій. Також серед напрямків проєкту є кар’єрне консультування з метою сприяння подальшій професійній самореалізації ветеранів та членів їх родин.

Важливо зауважити, що до експертних дискусій долучилися представники та представниці інших профільних міністерств, зокрема Міністерства соціальної політики, Міністерства економіки та Міністерства молоді та спорту.

У ході зустрічі, заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір наголосив, що запровадження ефективної системи переходу від військової служби до цивільного життя є ключовим завданням для міністерства. «Ми маємо створити всі можливості для успішного повернення ветеранів, об’єднавши зусилля всіх ключових гравців – держави, бізнесу та суспільства, – сказав пан Кушнір. – Центри ветеранського розвитку є ключовим елементом в цьому ланцюжку, адже надають можливості ветеранам отримувати необхідні знання, поліпшувати професійну адаптацію та підвищувати конкурентоспроможність на ринку праці».

У свою чергу, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг зазначив, що Європейський Союз радо вітає створення Центрів ветеранського розвитку по всій країні, і висловив зацікавлення в їх довгостроковій підтримці. «Разом із нашими міжнародними та національними партнерами ми плідно працюємо над створенням сприятливих умов у громадах, щоб українські ветерани та ветеранки не відчували жодних бар’єрів, повертаючись до цивільного життя», – сказав пан Шльойнінг.

Есселін ван Ертен, заступниця голови місії, Посольство Королівства Нідерландів, зауважила про необхідність підтримки реінтеграції ветеранів на рівні громад. «Ми прагнемо створити такі умови, щоб ветерани могли легко інтегруватися та ефективно реалізовувати свій потенціал у цивільному житті, а Центри ветеранського розвитку відіграють ключову роль у цьому процесі», – підкреслила вона.

Заступник Постійного представника UNDP в Україні Христофорос Політіс підкреслив, що реабілітація та реінтеграція ветеранів і ветеранок є визначальними для відновлення та створення гідних умов їхнього повернення до цивільного життя. «Для нас в UNDP дуже важливо створювати цю екосистему разом із Центрами ветеранського розвитку, – сказав пан Політіс. – Інклюзивні процеси, реінтеграція та реабілітація мають бути гарантованим правом для ветеранів і ветеранок, а не привілеями, яких вони змушені вимагати. Ці послуги мають бути міцно вмонтовані в систему державних послуг».

«Надцінним на зустрічі стало душевне спілкування фахівців Центрів ветеранського розвитку 14 закладів вищої освіти України, що ділилися досвідом впровадження комплексних програм психосоціальної підтримки ветеранів та членів їх родин. Було озвучено багато успішних кейсів. У той же час звучали і хвилювання щодо державної політики підтримки тих, хто захищає Батьківщину. У процесі зустрічі було вибудувано стратегію створення екосистеми підтримки ветеранів та ветеранок й членів їх родин та інше», – підсумовує для пресслужби університету Тетяна Кузьменко.

Довідково. Центри ветеранського розвитку – це пілотний проєкт Міністерства у справах ветеранів України, реалізований на базі закладів вищої освіти. Ключова мета проєкту – забезпечити реінтеграцію ветеранів і ветеранок у цивільне життя, підвищити їхню професійну компетентність і мобільність на ринку праці, а також створити умови для зайнятості, зокрема через розвиток підприємницьких ініціатив. На базі центрів також відбувається навчання фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

Мережеву зустріч для Центрів ветеранського розвитку організовано під егідою Міністерства у справах ветеранів України у партнерстві з UNDP в Україні за фінансової підтримки ЄС, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», та за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів. 

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту