У 2024 році, ми, час до часу, гуртуємо анонси нових міжнародних програм та можливостей академічної мобільності від відділу міжнародних зв’язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі у добірки за хронологічною послідовністю дедлайнів (від найгарячіших до тих, де дедлайн трішки пізніше – прим.авт.) і публікуємо їх на нашому сайті аби ще більше сковородинівців були проінформовані про ці можливості та мали змогу зголошуватися до участі. На певний час, з об’єктивних на те причин, ми трішки призабули про цю рубрику. Проте початок літа – чудова нагода для її відновлення й четвертої такої добірки.
Відбір здобувачів вищої освіти для участі у програмі академічної мобільності в Університеті ім. Т.Г. Масарика – до 14 червня 2024 року
Університет Масарика оголошує відбір здобувачів вищої освіти для участі у програмі академічної мобільності на 1 навчальний семестр. Студентам надають стипендію у розмірі 800 євро щомісяця та оплачують їхні витрати на проїзд туди і назад.
Дедлайн подачі – 14 червня 2024 року.
Умови участі:
- Мобільності пропонуються на один семестр (5 місяців)
- Загальна тривалість перебування за програмою Erasmus+ ICM не може перевищувати 12 місяців в рамках одного навчального циклу.
- Бути студентом бакалаврату, магістратури або аспірантури протягом усього періоду стажування, а в разі переривання або закінчення навчання закордонне стажування також закінчується.
- Докази володіння англійською мовою, які повинні відповідати рівню B2 за шкалою Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти або вище. Перевага надається міжнародно визнаним мовним сертифікатам.
- Обрані курси повинні в сумі складати мінімум 20 кредитів ECTS у кожному семестрі.
Подати заявку на участь необхідно за посиланням.
Фінансові умови:
- Стипендія для студентів з країн, що не входять до ЄС, становить 800 євро на місяць.
- Програма покриває транспортні витрати (авіаквитки або автобусні квитки) частково або повністю.
- В рамках програми Erasmus+ ICM не потрібно платити за навчання.
Грант виплачується трьома частинами:
- Перший – 50 % від загальної суми, виплачується одразу по приїзду після відкриття банківського рахунку.
- Другий – 30 % від загальної суми, виплачується в середині мобільності.
- Третій – 20 % від загальної суми, що виплачується після виконання всіх вимог до навчання (набрання щонайменше 20 ECTS) та відповіді на автоматично надіслане опитування ЄС.
Вимоги до заявки
Для успішного подання заявки необхідно підготувати наступні документи англійською мовою:
- Мотиваційний лист: адресований відбірковій комісії Університету Масарика. Лист повинен містити відповіді на наступні питання:
Чому ви обрали Університет Масарика для навчання/наукової мобільності, вкажіть академічні, професійні або особисті причини вашого вибору
Які ваші академічні цілі або цілі ви хотіли б досягти за допомогою мобільності в Університеті Масарика
- Підтвердження знання англійської мови
- Транскрипт залікової книжки: повинен бути перекладений англійською мовою!
- Структуроване резюме: вкажіть, будь ласка, свою позакласну діяльність, пов’язану зі спеціальністю, за якою ви навчаєтесь
- Копія сторінки з фотографією вашого паспорта (для організації подорожі)
Аспіранти повинні додатково завантажити: детальний план дослідження та лист про попереднє прийняття
Університет Масарика оцінює кожну з заявок за наведеними нижче критеріями. Кожному з критеріїв присвоюється певна кількість балів. Відповідно до набраних балів, найкращі заявники отримують стипендію:
- Мотивація: 40 %
- Мовні навички: 30 %
- Академічна успішність: 20
- Попередній досвід та позакласна діяльність: 10 %
Зверніть увагу, що на етапі оцінювання можуть братися до уваги додаткові критерії, особливо при виборі між кандидатами з однаковим рейтингом. До таких критеріїв відносяться:
- Рівний гендерний розподіл стипендій
- соціально незахищені групи або люди з обмеженими можливостями
- Рівний розподіл за галузями навчання
Після завершення оцінки ви отримаєте офіційне повідомлення про результати розгляду вашої заявки на електронну пошту.
Волонтерський табір в Німеччині
У долині Ланталь, поблизу Нідерваймара та Аргенштайна, було виявлено численні поселення, що збереглися майже з усіх доісторичних культурних періодів. Численні археологічні знахідки доводять, що регіон був постійно заселений протягом тисячоліть. Тут створюється перший у Гессені археологічний музей під відкритим небом, присвячений історії заселення, щоб наочно показати багаті знахідки археології.
Є можливість брати участь у добудові різних будівель епохи середнього залізного віку (близько 500 р. до н.е.), спробувати стародавні техніки, такі як розмелювання зерна, розпалювання вогню (без запальнички) і стрільба з лука.
Дати: 03.08 – 24.08.2024
Місце: Hessen, Germany
Вік: 18-26
Детальніше за посиланням.
Для реєстрації потрібно заповнити анкету.
Учасник оплачує внесок в Спілку Форум та дорогу до табору, а приймаюча організація забезпечує проживання та харчування (детальніше).
Future Ukraine: дослідницькі гранти для українських магістрантів та дослідників – до 31 січня 2025 року
Нова програма DAAD, яка має на меті підтримати українські університети та надати молодим науковцям можливість долучитися до відновлення України. Завдяки ній ви зможете пів року працювати над дослідженням в Німеччині й не перейматися через гроші – щомісячна стипендія покриє витрати на проживання. Ви також отримаєте кошти на проїзд туди й назад та страхування.
Що можна отримати?
- Щомісячну стипендію: 934 євро для студентів магістратури, 1300 євро для докторантів, 2000 євро для постдокторантів, 2150 євро для вчених з докторським ступенем та викладачів вищих навчальних закладів та 2300 євро для професорів.
- Відшкодування витрат на дорогу до Німеччини й назад.
- Медичне страхування.
- Якщо у вас є інвалідність або хронічні захворювання, додаткові виплати.
Хто може взяти участь? Це можливість для студентів магістратури, аспірантури, дослідників, викладачів ЗВО та професорів, які:
- мають українське громадянство або посвідку видану до 24 лютого 2022 року;
- офіційно навчаються або працевлаштовані в українському виші або науково-дослідницькій установі;
- мають дослідницький проєкт, який стосується будь-якої спеціальності (для медицини, ветеринарії або стоматології діють окремі вимоги);
- добре володіють німецькою або англійською мовою і мають сертифікат на підтвердження цього.
Що потрібно для участі?
- Заповнена аплікаційна форма.
- Резюме у форматі таблиці — до 3 сторінок.
- Детальний опис дослідницького проєкту, над яким ви будете працювати — до 5 сторінок. Узодьте його заздалегідь з науковим керівником у Німеччині.
- Календарний план наукового перебування.
- Підтвердження про наукове керівництво від німецького університету, на базі якого ви будете проводити дослідження.
- Диплом про вищу освіту або кандидата чи доктора наук.
- Мовний сертифікат, який підтверджує знання німецької або англійської мови.
- Копія паспорта, ID-картки або посвідки.
Усі документи мають бути у форматі PDF. Не забудьте додати переклад документів англійською або німецькою мовою.
Як подати заявку? Подайте заявку через онлайн-портал DAAD. Покрокова інструкція тут. Якщо у вас виникли проблеми з подачею заявки, пишіть на portal@daad.de.
Кінцевий термін: 31 травня 2025 о 23:59 за київським часом.
Заявки розглядаються постійно, але плануйте подорож щонайменше за три місяці до запланованого перебування.
Зверніть увагу!
- Знайти приймаючий університет в Німеччині — ваша відповідальність. Обирайте державний або акредитований державою університет або науково-дослідний інститут.
- Грант підтримує наукове перебування, що триває від 1 до 6 місяців. Комісія визначить період фінансування індивідуально, враховуючи ваш план досліджень.
- Ви можете запланувати поїздку до Німеччини з 1 березня 2024 року по 31 січня 2025 року.
Зацікавила якась з пропозицій, маєш питання? Пиши на електронну скриньку internationalphdpu@gmail.com чи приходь до офісу відділу міжнародних зв’язків – корпус № 1. поверх № 4, каб. 426.
Інформацію взято з сайту відділу міжнародних зв’язків