Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Вступ-2024 > Мотиваційний лист для вступу у 2024 році: поради та приклади написання від УГСП

У 2024 року для вступу на фахового молодшого бакалавра, бакалавра та магістра є обов’язковим подання мотиваційних листів в електронному кабінеті вступника для вступу як на бюджетну форму навчання, так і на контрактну. Університет Григорія Сковороди в Переяславі підготував для вас поради та приклади для їх написання.

Мотиваційний лист ‒ це есе, що дає можливість розповісти про себе, свої сильні сторони, дати краще уявлення про власну особистість, обґрунтувати, чому саме ви найкращий з-поміж інших кандидат для вступу на обрану спеціальність конкретного навчального закладу.

Як написати мотиваційний лист ще в 2022 році розповіла доктор педагогічних наук, професор кафедри української лінгвістики і методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі Олена Кулик. Нагадаємо Вам основні поради та приклади:

Вступникам про написання мотиваційних листів у 2024 році варто знати:

• до початку вступної кампанії у 2024 році можна ознайомитись із прикладами мотиваційних листів.
  • варто прочитати про загальні принципи їх написання. Ці приклади абітурієнти можуть використовувати як орієнтир для складання власного мотиваційного листа.
  • варто пам’ятати, що успішний мотиваційний лист – це завжди ваша особиста історія, яка розказана саме вами і відображає вашу зацікавленість у вступі на ту чи іншу спеціальність.
  • перед написанням власного мотиваційного листа обов’язково з’ясуйте у виші формальні вимоги щодо обсягу, структури й оформлення листа, а також щодо інформації, яку повинен містити лист.

Підготовка до написання мотиваційного листа:

• пізнаємо себе
  • аналізуємо організацію університету
  • аналізуємо кореляцію наших цілей з можливостями університету
  • аналізуємо можливості презентації себе
  • пам’ятаємо, що, незважаючи на тривалий час підготовки до написання, мотиваційний лист повинен бути коротким, зрозумілим та легким для читання

На що варто звернути увагу:

• стиль викладу
  • лаконічність
  • аргументація
  • доброчесність
  • відсутність мовних штампів, елементів розмовного мовлення
  • відсутність помилок
  • короткі речення

Гарантуємо, що дотримуючись таких порад, написання мотиваційного листа стане успішним, і ваші шанси на отримання бажаної позиції в рейтингу вступників значно зростуть.