Ректор УГСП Віталій Коцур увійшов до складу делегації Міністерства освіти і науки України на форумі з історії «Зміцнення історичної обізнаності і культури за допомогою вищої освіти»

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Можливості > Ректор УГСП Віталій Коцур увійшов до складу делегації Міністерства освіти і науки України на форумі з історії «Зміцнення історичної обізнаності і культури за допомогою вищої освіти»

У період з 15 по 17 травня 2024 року, в італійському місті Болонья відбувся форум з історії «Зміцнення історичної обізнаності і культури за допомогою вищої освіти», організований Генеральним директоратом з питань демократії та людської гідності Ради Європи. До складу делегації Міністерства освіти і науки України увійшов ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур та керівник експертної групи європейської інтеграції директорату європейської та євроатлантичної інтеграції, національний координатор від України щодо співробітництва в межах Обсерваторії з вивчення історії в Європі Сергій Шкабко.

Як повідомляє сайт Міністерства освіти і науки України, цьогорічний форум був присвячений викладанню історії в закладах вищої освіти, зокрема ролі історичної освіти та досліджень у демократичних суспільствах і для демократичних суспільств; ідентичності та обов’язків істориків у вищій освіті, а також загрозам та викликам, з якими стикаються історики у вищій освіті сьогодні та значенню історичної культури для суспільства.

У ході свого виступу ректор УГСП Віталій Коцур зупинився на викликах, які стоять перед викладанням сучасної історії в закладах вищої освіти, зокрема українських, а також перед педагогами-істориками, яким потрібно донести до здобувачів освіти правильне трактування історичних подій.

Також він озвучив можливе вирішення перелічених викликів, серед яких збільшення фінансування історичних факультетів та кафедр, забезпечення державної підтримки студентів, які навчаються на історичних спеціальностях, упровадження сучасних методик викладання, підвищення кваліфікації викладачів, міжнародна співпраця, що полягає в участі викладачів у міжнародних програмах обміну досвідом, популяризація історичної науки тощо.

Своєю чергою Сергій Шкабко зосередив увагу на викладанні історії в умовах війни, а також російській пропаганді, яка намагається викривити історичні факти про Україну.

Підсумовуючи, у ході зустрічей з європейськими партнерами, а саме виконавчою директоркою Обсерваторії з вивчення історії в Європі Авророю Аілінкай, директором Генерального директорату з питань демократії Ради Європи Матяшем Груденом, ректором Університету Болоньї Джованні Моларі було обговорено актуальні питання вивчення історії в умовах мінливого світу, епохи воєн та криз.  Зокрема, обговорено питання  необхідності розвивати та поглиблювати міжкультурні зв’язки з метою формування цілісного сприйняття європейської історії, включно з невідʼємною українською складовою. 

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту