«Сковородинівські читання» вже не один рік об’єднують науковців-дослідників творчого доробку видатного любомудра Григорія Сковороди в стінах Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Не стане виключенням й 2024 рік, коли 3-4 жовтня в УГСП, за співініціативи кафедри філософії і соціальної антропології імені професора І.П.Стогнія й навчально-наукового центру Сковородинознавства закладу відбудеться традиційна Міжнародна конференція «XХІІ Сковородинівські читання». У рамках заходу на вас незмінно чекають секційні засідання, культурна програма, виставки творчих робіт сковородинівців, екскурсії музеями та історичними місцями Переяслава та багато інших цікавих івентів.
Повідомляється, що до участі в конференції запрошуються провідні вчені, викладачі закладів вищої освіти, співробітники наукових та науково-дослідних організацій та установ, здобувачі вищої освіти усіх рівнів, краєзнавці, представники громадських організацій та усі бажаючі.
Наукові напрями роботи конференції у 2024 році:
- Аналіз самобутності творчого філософського доробку Сковороди, його зв’язок з античною, середньовічною, національною філософською спадщиною;
- Вплив філософії Григорія Сковороди на подальший розвиток філософії в Україні, центрально – та східноєвропейських країнах, обґрунтування в ній питання морально-етичних, богословських, людинознавчих проблем;
- Прочитання і пояснення особливостей змісту й форми різножанрової літературної спадщини Григорія Сковороди.
- Опрацювання у нових підходів до вивчення та трактування творчого доробку письменника-філософа в середній та вищій школі, жанрової палітри його прозових і поетичних, байкарських творів, досвіду поєднання виховного спрямування спадщини письменника з різнобічними краєзнавчими напрацюваннями, стратегією діяльності меморіальних сковородинівських музеїв, зв’язком доробку спадщини письменника з різножанровою національною культурою його часу та сьогодення.
Зазначимо, що робочими мовами конференції є українська та англійська мови; її матеріали будуть опубліковані у збірнику наукових праць «Переяславські сковородинівські студії», а усі учасники зібрання гарантовано отримають сертифікати учасника (12 годин, 0,4 кредита ЄКТС).
З більш детальною інформацією щодо умов участі та вимог до матеріалів, умов проплати та інших організаційних питань можна ознайомитися у інформаційному листі.
Контактна інформація:
+38093-622-91-71 Юхименко Наталія Федорівна (керівник)
+38063-591-28-75 Шутенко Валентина Іванівна (лаборант)
Інформацію надано Центром Сковородинознавства