Відділ міжнародних зв’язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі котрий рік поспіль сумлінно працює над реалізацією стратегії міжнародної діяльності університету. Робота відділу зорієнтована на розвиток, розширення та зміцнення міжнародних зв’язків та авторитету університету у світовому освітньому та науковому співтоваристві. Серед іншого вони слідкують за анонсами нових міжнародних програм та можливостями академічної мобільності та сповіщають про них на своїх сторінках.
У 2024 році, час до часу, ми гуртуватимемо ці можливості у добірки за хронологічною послідовністю дедлайнів (від найгарячіших до тих, де дедлайн трішки пізніше – прим.авт.) і публікуватимемо їх на нашому сайті аби ще більше сковородинівців були проінформовані про ці можливості та мали змогу зголошуватися до участі.
Можливість участі науково-педагогічних працівників у вебінарі щодо підготовки проєктів COIL – до 17 січня 2024 року
18 січня 2024 року буде проведено вступний вебінар від Cormack Consultancy Group щодо підготовки проєктів COIL. Під час вебінару учасники зможуть дізнатися, що таке COIL та міжкультурна компетентність, як розробити та запустити COIL-проєкт, які його переваги та виклики. Початок заходу – о 17:00.
Спікерами заходу будуть: Beverley Orr-Ewing – Асоційований консультант CCG з питань зовнішньої мобільності з більш ніж 20-річним досвідом роботи. Раніше директор Центру навчання за кордоном; Veronica Rodriguez – Штатний професор і координатор COIL в Університеті Веракрузани, Мексика. Президент LATAM COIL, A.C. й Ross Davidson – Асоційований консультант CCG з 15-річним досвідом роботи у сфері вищої освіти. Раніше була директором з питань інтернаціоналізації у спеціалізованому британському університеті.
Усі бажаючі до 11:00 середи, 17 січня 2024 року, можуть зареєструватись на захід за посиланням: https://bit.ly/48wI8nl
Конкурс проєктів з виконання наукових досліджень і розробок «Передова наука в Україні» – до 22 січня 2024 року
Завершується відбір проєктів для надання грантової підтримки на виконання передових фундаментальних досліджень, які передбачають постановку і розв’язання актуальних наукових проблем провідними та молодими вченими задля забезпечення конкурентоспроможності України у світі, розвитку національного дослідницького простору та його інтеграцію до світового дослідницького простору.
Автори проєкту повинні мати науковий ступінь (крім аспірантів), отриманий або визнаний в Україні, наукові публікації у періодичних виданнях, що індексуються Scopus чи WoS (окрім аспірантів), або наукові монографії/розділи монографій (для суспільно-гуманітарних наук).
Виконавці проєкту не можуть працювати в закордонній установі за основним місцем роботи.
Усі деталі зібрано тут: http://bit.ly/3TVZ6Hk
Дедлайн – до 22 січня 2024 року
Ukraine in European Dialogue Junior Fellowship – до 28 січня 2024 року
«Ukraine in European Dialogue Junior Fellowship» – це можливість протягом чотирьох місяців працювати над своїм дослідженням в стінах Інституту гуманітарних досліджень Відня. У вас буде щомісячна стипендія розміром до 3000 євро, зручний робочий простір та доступ до усіх ресурсів Інституту. Стипендією опікується Інститут гуманітарних досліджень Відня (IWM).
Що можна отримати?
- Щомісячну стипендію. 2 500 євро якщо ви ще навчаєтеся. 3 000 євро — якщо вже захистили дисертацію.
- Можливість протягом чотирьох місяців працювати над своїм дослідженням — з вересня 2024 року по червень 2025 року.
Хто може взяти участь? Ця стипендія для українських науковців, які здобувають або вже отримали PhD у сфері гуманітарних або соціальних наук після 2019 року.
Повідомляється, що для участі потрібні: заповнена заявка, резюме, опис дослідницького проєкту: мета, очікувані результати та список джерел — до 7 500 символів, супровідний лист, який розповість як перебування в Інституті допоможе досягти конкретних цілей вашого дослідження, список публікацій й два рекомендаційних листи. Заповніть документи англійською мовою та зберіть в один pdf-файл. Назвіть файл латиницею.
Як подати заявку? Подайте заявку через онлайн-портал Інституту до 28 сiчня. Ви дізнаєтеся результати конкурсу у квітні 2024 року.
Зверніть увагу на те, що організатори нададуть перевагу науковцям, які зараз перебувають в Україні й, на жаль, не зможуть пояснити, чому не обрали вашу заявку.
Digital Humanism Fellowship – до 4 лютого 2024 року
«Digital Humanism Fellowship» – це можливість протягом трьох місяців працювати над своїм дослідженням в стінах Інституту гуманітарних досліджень Відня. У вас буде щомісячна стипендія розміром до 3000 євро, щоб створити дослідження на перетині діджиталізації та гуманітарних або соціальних наук. Організатори нададуть вам зручний робочий простір та доступ до усіх ресурсів інституту.
Стипендією опікується Інститут гуманітарних досліджень Відня (IWM) та фінансується Федеральним міністерством з питань захисту клімату, навколишнього середовища, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Австрії. Це одна з тисяч можливостей ЄС для України.
Що можна отримати?
- Щомісячну стипендію, яка покриє усі витрати на час перебування у Відні. 2 500 євро якщо ви ще навчаєтеся та 3 000 євро — якщо вже захистили дисертацію.
- Можливість три місяці працювати над своєю науковою роботою в Інституті гуманітарних досліджень Відня. Резиденція розпочнеться восени 2024 року.
Хто може взяти участь? Ця стипендія для науковців, які лише здобувають або вже отримали PhD у сфері гуманітарних або соціальних наук після 2019 року.
Як подати заявку? До 4 лютого заповніть онлайн-заявку, долучивши необхідні документи одним pdf-файлом. Ви дізнаєтеся результати конкурсу весною 2024 року.
Стипендія імені Єжи Ґедройця – до 14 лютого 2024 року
Стипендія імені Єжи Ґедройця – це можливість протягом чотирьох місяців працювати над своїм дослідженням в стінах Інституту гуманітарних досліджень Відня. У вас буде щомісячна стипендія розміром до 3000 євро та час, щоб написати матеріал про історичні, політичні або літературні відносини між Україною, Польщею, Литвою та Білоруссю. Організатори подбають про зручний робочий простір та доступ до усіх ресурсів інституту. Стипендією опікується Інститут гуманітарних досліджень Відня.
Що я отримаю?
- Щомісячну стипендію, яка покриє усі витрати на час перебування у Відні. 2 500 євро якщо ви ще навчаєтеся та 3 000 євро — якщо вже захистили дисертацію.
- Можливість чотири місяці працювати над своєю науковою роботою в Інституті гуманітарних досліджень Відня — з вересня 2024 року по червень 2025 року.
Хто може взяти участь? Ця стипендія для науковців, які лише здобувають або вже отримали PhD у сфері гуманітарних або соціальних наук після 2019 року й хочуть втілити дослідницький проєкт про польсько-українські, польсько-білоруські або польсько-литовські відносини у галузі історії, політики чи літератури або про внесок Єжи Ґедройця та видавництва «Культура».
Повідомляється, що для участі потрібні: заповнена заявка; резюме, яке включає список публікацій; опис дослідницького проєкту – до 550 символів; проєктна пропозиція: мета, методи, сфера науки та план виконання – до 7 500 символів; мотиваційний лист, який розповість як перебування в університеті допоможе досягти конкретних цілей вашого дослідження й ва рекомендаційних листи.
Усі документи мають бути англійською та у форматі pdf. Називайте файли вкладень латиницею.
До 14 лютого заповніть онлайн-заявку, долучивши необхідні документи одним pdf-файлом. Ви дізнаєтеся результати конкурсу весною 2024 року. На жаль, організатори не зможуть пояснити, чому не обрали вашу заявку.
Грантова програма «Кусаноне» на реалізацію проєктів у 2025 році – до 28 лютого 2024 року
До 28 лютого 2024 року (включно) триває прийом заявок на конкурс на грантову допомогу по програмі «Кусаноне» Уряду Японії на 2025 рік фінансування.
Програма «Кусаноне» надає підтримку проєктам розвитку місцевих громад, спрямованим на вирішення проблем, пов’язаних з базовими потребами життя, здоров’я та безпеки людини, покращення соціальних умов та забезпечення населення.
Окрім проєктів у сфері охорони здоров’я та освіти (близько 10 проєктів щорічно підтримуються Програмою), запрошуємо подавати на розгляд проєкти, що сприяють зайнятості та спрямовані на покращення соціально-економічного становища вразливих груп населення.
Бюджет на один проєкт складає 10 млн. єн (приблизно 73 тисяч доларів США станом на 2023 рік, залежить від курсу обміну валют).
Увага: реципієнтами грантової допомоги по Програмі «Кусаноне» можуть бути лише неприбуткові підприємства та установи, або громадські чи благодійні організації, які існують не менше двох років та мають досвід діяльності у сфері поданого на розгляд проєкту.
Форма заявки, інструкції до її заповнення, детальна інформація про Програму, умови участі у конкурсі і контакти (електронна адреса) координаторів для консультацій за посиланням: https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_uk/ua_oda.html
Заявки необхідно надсилати, як вкладені файли до мейлу розміром до 10мб/лист, не використовуйте сервіси-файлообмінники для надсилання заявок. У випадку, якщо заявка отримана, ви отримаєте автоматичну відповідь про отримання листа.
Culture Moves Europe: гранти на професійні подорожі для митців та професіоналів культури – щомісяця до 31 травня 2024 року
Culture Moves Europe – це ваш квиток на омріяний професійний захід в одній з 40 країн Європи. Відвідайте міжнародний фестиваль театру, представте Україну на книжковому ярмарку, пройдіть стажування у іменитій галереї або придумайте щось інше – маршрут складаєте ви. Поїздка має тривати від 7 до 60 днів. Якщо ви не можете виїхати з України – віртуальна подорож теж варіант. Гранти пропонує Goethe-Institut за фінансування програми ЄС «Креативна Європа».
Що можна отримати?
- Можливість відвідати професійну подію в ЄС, Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейні, Албанії, Боснії і Герцеговині, Косово, Чорногорії, Північній Македонії, Сербії, Туреччині, Вірменії, Грузії або Тунісі.
- До 4 500 євро на житло, харчування та інші витрати, пов’язані з подорожжю. Ви також отримаєте 350 євро на квитки та 80 євро на покриття візових витрат.
- Якщо ви плануєте відвідати професійну подію онлайн — 35 євро, щоб оплатити доступ, квитанцію за інтернет тощо.
- Додаткові 100 євро, якщо подорожуєте з дітьми.
- Додаткове фінансування для людей з інвалідністю.
Хто може взяти участь? Це можливість для митців та професіоналів культури, які мають українське громадянство або посвідку; повнолітні; працюють у сфері архітектури, культурної спадщини, дизайну, дизайну одягу, літератури, музики, візуального або перформативного мистецтва, хочуть поїхати самостійно або запросити до чотирьох колег. Детальніше про умови участі на сайті.
Повідомляється, що для участі потрібна: заповнена англійською мовою аплікаційна форма: освіта, професійний досвід, план подорожі; детальний опис вашої подорожі: розкажіть, куди ви поїдете, чому для вас це важливо та як вплине на професійний розвиток; резюме, а якщо подаєтесь командою – резюме усіх учасників; портфоліо, для команди — спільне для всіх учасників; підписаний документ від партнера з ЄС: підтвердження реєстрації на воркшоп, запрошення на конференцію тощо; cкан паспорта чи посвідки.
Усі документи мають бути у форматі PDF. Шукайте відповіді на типові запитання на сайті програми.
Заповніть заявку англійською мовою на онлайн-порталі Goethe-Institut.
Заявки приймаються щомісяця до 31 травня 2024 року. Результати дізнаєтеся в кінці наступного місяця.
Зверніть увагу!
- На жаль, представники аудіовізуального сектору не можуть подаватися. До аудіовізуального сектору належать професіонали, які створюють програми для радіо та телебачення, кіно, контент для медіаплатформ.
- Ви можете подати лише одну заявку.
- Якщо ви подаєтеся самостійно, подорож може тривати від 7 до 60 днів. Якщо командою — від 7 до 21 дня.
- Якщо ви плануєте поїхати у подорож разом з колегами, план мобільності має бути одним для всіх.
- Якщо у вас інвалідність або інші особливі потреби, ви можете отримати додаткове фінансування. Для цього додайте довідку про інвалідність до заявки.
- Якщо ви подаєтеся командою, організатори перерахують гроші на банківський рахунок лідера групи.
- Якщо вже брали участь у Culture Moves Europe, ви не можете податися.
- Якщо ви працюєте над проєктом за фінансування ЄС або Goethe-Institut, ви не можете подаватися.
- Якщо ви працюєте в інституціях ЄС або Goethe-Institut, ви не можете подаватися.
Зацікавила якась з пропозицій, маєш питання? Пиши на електронну пошту internationalphdpu@gmail.com чи приходь до офісу відділу міжнародних зв’язків – корпус № 1. поверх № 4, каб. 426.
Інформацію взято з сайту відділу міжнародних зв’язків