У 2023 році в академічному рейтингу «ТОП-200 Україна» за проєктом ЮНЕСКО (формується за сукупністю показників діяльності, якості науково- педагогічного потенціалу, якості навчання та міжнародного визнання) серед двохсот кращих університетів України Університет Григорія Сковороди в Переяславі посів 136 місце, лише за рік покращивши свій показник на майже півсотні позицій. Про це стало відомо з оприлюднених результатів щорічного академічного рейтингу українських університетів «ТОП-200 Україна 2023» який сімнадцятий рік поспіль розробляє Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» спільно з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.
Повідомляється, що за визначенням укладачі рейтингу, у процесі складання цьогорічного рейтингу враховано важливі тенденції розвитку вищої освіти, що зазнала докорінних змін у результаті воєнного вторгнення росії та пандемії COVID-2019. При обрахуванні результатів використали багатокритеріальні підходи до оцінювання діяльності вишів на основі обробки великих масивів даних, які можуть бути отримані з відкритих джерел і валідність яких може бути перевірена. Оцінювання діяльності українських університетів у 2023 році здійснювалося на основі використання 6 міжнародних і 4 національних показників.
«З-поміж усіх показників найбільші вагові коефіцієнти мають академічна, науково-видавнича та міжнародна діяльність, оцінка науково-дослідницьких досягнень через порівняння сайтів університетів, цитованість наукових праць учених у наукових виданнях, якість представлення та популярність закладу в інтернет-просторі, а також досягнення в розрізі Цілей сталого розвитку ООН», – пояснюють алгоритм своїх дій укладачі.
Традиційно рейтинг охоплює 200 позицій. Цього року на 121-му та на 166-му місці розташувалося по два університети з однаковими показниками. Таким чином, до рейтингової таблиці внесено 202 заклади вищої освіти.
До найкращих 20 університетів України цього року ввійшли 5 столичних університетів, 4 університети з Харкова, по два з Львова та Дніпра, та по одному представнику з Ужгорода, Тернополя, Вінниці, Одеси, Івано-Франківська, Чернівців і Сум.
Як розподілилися місця у першій сотні? Перше місце цьогорічного рейтингу посів Київський політехнічний інститут ім. Сікорського (минулоріч друга позицію). На другій сходинці – Київський національний університет ім. Шевченка, який поступився своїм минулорічним лідерством. На третій сходинці рейтингу – Харківський національний університет ім. Каразіна. Так само підтвердила свою позицію Львівська політехніка: як і минулого року – четверте місце рейтингу. На п’ятій сходинці – Львівський національний університет ім. Франка (сьоме місце 2022 року). Шосте місце рейтингу другий рік поспіль утримує Сумський національний університет. На сьомій сходинці розташувався Харківський політехнічний інститут (пʼяте місце 2022 року). Восьму позицію, як і минулоріч, отримав Національний університет біоресурсів і природокористування. На девʼятому місці в рейтингу – Харківський національний університет радіоелектроніки, який зберіг минулорічну позицію. Чернівецький національний університет ім. Федьковича розташувався на десятій сходинці, покращивши на одну позицію свій минулорічний результат.
УГСП-family продовжує і примножує свої славні традиції попередників, успішно запроваджуєте європейські підходи до підготовки нової генерації духовної та інтелектуальної еліти нації. І це тільки початок. Що буде далі не в останню чергу залежить від кожного з нас. Наснаги до нових звершень, сковородинівці!