Сьогодні, 5 травня 2023 року, за співініціативи Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Посольства Італійської Республіки в Україні та Київської обласної військової адміністрації відбувся круглий стіл «Боротьба з ворожими проявами пропаганди в умовах війни» приурочений до Всесвітнього дня свободи преси. Гостями закладу стали заступник Голови місії Посольства Італійської Республіки в Україні Франческо Пеше й заступник голови Київської обласної військової адміністрації Віталій Власюк.
На початку перебування гості поклали квіти до Стели пам’яті студентів і випускників альма-матер що полягли в боях за Україну в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, у 2022 році. Зробивши пам’ятну світлину біля погруддя Григорію Сковороди на центральній алеї альма-матер, гості прогулялися сковородинівським простором, оглянули матеріально-технічну базу закладу. Під час візиту до структур та мистецьких лабораторій Університету Сковороди разом із ректором Віталієм Коцуром було підтверджено намір розвивати двосторонні угоди між італійськими та українськими університетами, створюючи можливості для діалогу та зростання молоді з обох країн, також у контексті багатьох угод про партнерство між місцевими органами влади, які знаходяться в процесі підписання.
Уже безпосередньо в конференц-залі імені Василя Сухомлинського були досліджені стратегії публічної дипломатії, які Італія розробляє проти дезінформації, також у координації з європейськими партнерами.
Обговорювали також важливе значення свободи медіа в актуальному контексті війни та загалом про шлях прогресивної євроатлантичної інтеграції України. Прозвучало багато запитань від студентів, які мали можливість отримати інформаційні брошури та гаджети на тему Європейського Союзу, люб’язно надані Представництвом ЄС у Києві.
«Окрім того це приємна та завжди хороша інвестиція зустрічатися з українськими студентами», – сказав посол П’єр Франческо Зазо. «Наша дипломатична місія надає великого значення молодим людям, які будуть протагоністами європейського майбутнього своєї країни на шляху розвивалися в мирі та стабільності», – додав він.
Також Пеше говорив про принципову допомогу і принципову підтримку Італії Україні від початку повномасштабного вторгнення на всіх рівнях – мова як оборонну підтримку, так і політичну, гуманітарну, підтримку української енергосистеми, економічну підтримку. Йшлося й про підтримку країни біженців – від початку війни до країни прибули 170 тисяч українців. Вони отримують одноразову грошову допомогу. По всьому відчувається, що Україна й Італія прагнуть якнайшвидше зупинити російський терор, неспровоковану агресивну війну росії проти українського народу.
Ще обговорювали перспективи України на шляху до ЄС та НАТО і подальшу співпрацю й підписання угод про співпрацю між закладами вищої освіти Італії та Університетом Григорія Сковороди в Переяславі.
У панельній дискусії у формі питань-відповідей взяли активну участь проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності університету Василь Дудар, проректор з навчально-методичної роботи Вячеслав Різник, проректор з міжнародних зв’язків та проєктної діяльності Оксана Ковтун, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Леся Коцур, здобувач PhD, викладач кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Наталія Новородовська, PhD, доцент кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Руслана Потапенко та інші.
Після зустрічі італійські гості відвідали музей освіти та мистецькі аудиторії Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Надалі здійснили візит до Меморіального музею Г.С. Сковороди та до музею «Заповіт» Т.Г. Шевченка.