300-річчя Григорія Сковороди стало одним із пріоритетів у діяльності альма-матер у 2022 році. Не збираємося збавляти оберти й цьогогріч.
31 січня 2023 року о 13:00 в конференц-залі імені Василя Сухомлинського відбудеться презентація книги «Сковорода і Ми», приуроченої до 300-річчя від дня народження українського філософа Григорія Сковороди.
Презентоване видання – збірка статей 40 авторів під редакцією Олеся Донія, присвячених Григорію Сковороді та осмисленню його ідейного спадку. Книга спрямована на поширення як інформації про Григорія Сковороду, так і є своєрідною відповіддю на виклики, що нині стоять перед Україною.
Поза тим, збірка стала переможцем мистецького конкурсу, проведеного Міністерством культури та інформаційної політики і вийшла друком у видавництві «Саміт-Книга».
«Переконані, що книга буде цікавою кожному, хто хоче осмислити життя та творчість українського просвітителя-гуманіста Григорія Сковороди крізь призму сучасності», – зазначають організатори.
Планується, що у презентації візьмуть участь директор видавництва «Саміт-Книга» Іван Степурін; український політичний і громадський діяч, голова благодійного фонду «Рідна країна» Микола Томенко; український журналіст, телеведучий, політик, громадський та культурний діяч Олесь Доній; український історик, поет, громадсько-політичний діяч Павло Гай-Нижник.
Передуватиме події офіційне відкриття генеральним директором НІЕЗ «Переяслав» Олексієм Лукашевичем виставки «Соборність: від минулого до сьогодення», яка експонуватиметься до 20 лютого 2023 року у читальній залі Сигізмунда ІІІ (ІІ корпус, І поверх). Її творці – провідні науковці НІЕЗ «Переяслав» ставлять на меті показати героїзм та жертовність українців у боротьбі за соборність та незалежність України на прикладі героїчних вчинків кращих представників української нації. Виховувати у молодого покоління патріотизм, національну свідомість й людську гідність, повагу до героїв-краян.
«Наше завдання – показати етапи боротьби за незалежність та соборність України різних періодів: шляхи соборності й незалежності 1917-1991 рр., Революції Гідності 2013–2014 рр., російсько-української війни на Сході України сьогодні (АТО), російське вторгнення в Україну 2022 року – відкритий воєнний напад Росії на Україну 24 лютого 2022 року. Висвітлити роль переяславців у державотворчих процесах становлення України та волонтерському русі. Ознайомити з науковою, громадською та волонтерською діяльність патріота України Ярослава Потапенко. Ви маєте нагоду переглянути копії документів 1917-1921 рр.; документи, фотодокументи, речові предмети учасників історичних подій (2013-2023 рр.)» – декларують та анонсують музейники.
Запрошуємо до участі у анонсованих заходах всіх, хто хоче осмислити життя та творчість українського просвітителя-гуманіста Григорія Сковороди й історію рідної Батьківщини крізь призму сучасності.