Уже традиційно 9 листопада – в День української писемності та мови, вже в 22-ге відбудеться Радіодиктант національної єдності. Щонайменше вчетверте організовано, за ініціативи Наукового товариства університету та Відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю, його писатимуть в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі. Зважаючи на ситуацію в країні усіх охочим пропонують зібратися в укритті під корпусом №1 або долучитися до написання дистанційно на платформі Microsoft Teams. Початок об 11:00.
За повідомленням інтернет-видання ProSlav, диктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура з 11:00 за київським часом. Водночас флешмоб наживо транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення. Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. У різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.
Також повідомляється, що авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту національної єдності стане українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Поза тим, до методичної роботи над Радіодиктантом долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.
Слід зауважити, що 10 листопада буде оприлюднено текст диктанту, тому якщо ви хочете, щоб ваш диктант перевірили фахівці, ви можете:
- Надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
- Сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.
«Цьогорічний Радіодиктант – це перш за все українська акція єднання, де б ми не були. Завдяки можливостям Українського Радіо до Радіодиктанту кожен може долучитися, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для нас усіх час. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об’єднує всіх нас», – ділиться член правління «Суспільного» Дмитро Хоркін.
«Де б ви не були, де б не знаходились, пишіть Радіодиктант національної єдності разом зі сковородинівською родиною. Серед тих, кого запросили писати диктант разом з нами – співзасновниця IT-лінгвістичного «Проєкту Р.І.Д.» Іванки Світляр, тож по завершенню заходу матимемо якісний розбір тексту від молодої фахової філологині. Ми не перевіряємо знання, це не форма контролю. Ми хочемо, щоб цей диктант згуртував нас, показав усій країні, як нас багато», – додають організатори диктанту в УГСП.
Довідково. Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови. Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь люди різного віку і найрізноманітніших професій, долучаючись до радіодиктанту на знак поваги до української мови.