Сковородинівці долучилися до висадки дубів у Ковраях з нагоди прийдешнього 300-річчя Савича

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Сковородинівці долучилися до висадки дубів у Ковраях з нагоди прийдешнього 300-річчя Савича

Попри війну в Україні триває низка заходів приурочених до 300-річчя Григорія Сковороди. У чистий четвер, 21 квітня 2022 року, у селі Ковраї Золотоніського району поряд зі школою, де діє музей Мислителя, було висаджено 30 саджанців дубів на честь прийдешньої знаменної сковородинівської дати. Саджанці для посадки, відгукнувшись на ідею ініціаторів в рамках продовження всеукраїнського марафону «Сковорода-300», надало Черкаське лісництво.

У акції взяли участь відомий громадський діяч Микола Томенко, ректори Університету Григорія Сковороди в Переяславі та Національного університету біоресурсів та природокористування України – Віталій Коцур та Станіслав Ніколаєнко й, відповідно, проректори Вячеслав Різник та Василь Шинкарук, завідувач кафедри філософії і соціальної антрополії імені І.П. Стогнія Сергій Рик, а також генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Олексій Лукашевич разом із співробітниками переяславських музеїв.

Спершу директорка Коврайського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад» імені Г.С. Сковороди Людмила Різник познайомила гостей із закладом, провела екскурсію музеєм. Гості побували біля льоху у дворі школи, який зберігся з часів Григорія Сковороди.

Відомо, що школа у Ковраї зведена на місці, де стояв маєток полковника Степана Томари, сина якого навчав Григорій Сковорода. Малий Василь був доволі розбещеною дитиною, однак Сковорода мав на нього значний вплив. Трапився лише один інцидент: якось через неправильну відповідь на запитання Григорій назвав хлопця «свинячою головою», і це почула дружина господаря. За її ініціативи вчителя у 1754 році й вигнав Степан Томара. Однак у 1755-му сам упрохав повернутися. Коли Василь вирішив їхати вчитися за кордон, Сковорода покинув Коврай, почав вести мандрівний спосіб життя. Варто зауважити, що в цьому селі Григорій Сковорода затримався найдовше – шість років.

У нас багаторічна співпраця з Коврайською школою, –  зазначив ректор УГСП Віталій Коцур, – десятки спільних заходів, попереду – 300-річчя з дня народження Сковороди і підготовка до нього триває. Сьогодні один із заходів програми. Символічно, що ще одну алею дубів сьогодні, по поверненню, ми висадили і на території нашого Університету Григорія Сковороди в Переяславі – постать Савича має велике значення як для історії так і для сьогодення нашого закладу. Дуби висадили з надією на силу, міць і перемогу України!

Нагадаємо, наприкінці січня в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відбувся заснований ним Всеукраїнський історико-культурологічний форум до Дня Соборності України та Дня пам’яті Героїв Небесної сотні. Серед іншого, у рамках заходу презентували «Щорічник ділового українця. Григорій Сковорода» від Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» та переклад болгарською мовою праці «Байки і трактати» Григорія Сковороди від видавництва «КВЦ» (м. Софія, Болгарія). Таким чином зі стін УГСП «стартував» всеукраїнський марафон «Сковорода-300».

ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту