Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти запустило інформаційний ресурс, який має забезпечити прозорість формування разових рад із захисту ступеня доктора філософії.
За повідомленням «Освіта.ua», з посиланням на НАЗЯВО, нова процедура присудження ступенів передбачає, що здобувачі ступеня PhD, отримавши висновок про наукову новизну свого дисертаційного дослідження, мають звернутись до вченої ради закладу, де вони завершили навчання в аспірантурі, з проханням створити разову раду для захисту.
Повідомляється, що така рада має складатися з п’ятьох вчених з науковими ступенями, у кожного з яких є публікації з тематики дисертанта: три члени ради – науково-педагогічні працівники цього закладу вищої освіти або наукової установи, ще два – опоненти з інших закладів.
Також, у відповідності до листа-роз’яснення НАЗЯВО, інформація про склад разової ради, зокрема про компетентність її членів в оцінюванні цієї конкретної дисертації, подається до інформаційної системи агентства у вигляді документів в електронній формі, згенерованих засобами інформаційної системи, на які накладається електронний підпис уповноваженої посадової особи закладу.
Звертається увага, що якщо впродовж 30 днів після оприлюднення відповідної інформації на сайті Національного агентства МОН не зупиняє раду через невідповідність публікацій її членів тематиці дисертанта, рада вважається правочинною, і аспірант може захищатися.