Упродовж 7-9 жовтня 2021 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відбувалися ювілейні «ХХ Сковородинівські читання». У заході взяли участь 66 науковців-дослідників творчого доробку нашого любомудра. Серед складу учасників конференції вчені Інститутів літератури ім. Т. Г. Шевченка, філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, Переяславського, національних Київських ім. Т. Шевченка, М. П. Драгоманова, Львівського ім. І. Франка, Прикарпатського ім. В. Стефаника, Міланського (Італія) університетів, Центру Сковородинознавства у Лодзі (Польща), меморіальних музеїв Г. Сковороди в Переяславі, Чорнухах на Полтавщині, в Сковородинівці (Харківщина), краєзнавці з Харкова, Чорнух.
Учасники конференції в Переяславі та Чорнухах виголосили 40 доповідей та повідомлень за темами філософського, літературного, мовознавчого, музичного, педагогічного доробку, життєпису Г. Сковороди.
Конференція водночас проходила в очному та дистанційному спілкуванні. За її матеріалами виданий збірник наукових праць «Переяславські Сковородинівські студії». Випуск 7. У ньому, в розділі «Публікації» традиційно надруковані праці учених-сковородинознавців Петра Біланюка (Канада) «Григорій Сковорода – філософ чи богослов?», Олександра Грузинського «Критичні замітки до твору Сковороди «Басни харковскіе», Олександра Ладиженського «Основні проблеми теорії пізнання й філософії Г. С. Сковороди», Анатолія Ситченка «Сила дотепної мудрости в байках Григорія Сковороди», Ганни Токмань «Погляд у глибину віків заради майбутнього: діяльність професора Миколи Корпанюка», рецензія Мирослава Трофимука на монографію Назара Федорака «Вінець і вирій українського бароко: сім наближень до Григорія Сковороди». – Харків: Акта, 2020. – 45 с.
Учасники конференції прийняли ухвалу про проведення Міжнародної наукової конференції «ХХІ Сковородинівські читання» 6-8 жовтня 2022 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі, до участі у якій оргкомітет завчасно запрошує сковородинознавців, викладачів університетів, співробітників музеїв. Про умови уже незабаром буде додатково оголошено на сайтах університету, кафедри, Центру Сковородинознавства.
Пресцентр Центру Сковородинознавства