У середу, 17 червня 2020 року о 09:00, на платформі Microsoft Teams відбулося онлайн-засідання ректорату. На порядок денний постали питання щодо державної акредитації спеціальності «Географія», усунення зауважень ДСНС у Київській області та перспективного плану роботи по забезпеченню протипожежної безпеки в корпусах і гуртожитках університету та ліквідації заборгованості по оплаті за навчання.
У ході обговорення першого питання порядку денного, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки, керівник навчального відділу Анатолій Брехунець, та кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи, керівник навчально-наукового центру забезпечення якості освіти Олена Усик доповіли про державну акредитацію спеціальності «Географія», її висновки, завдання і перспективи розвитку.
Анатолій Іванович зауважив, що приємно було відмітити роботу гаранта і кафедри, їх ґрунтовне відстоювання своєї думки з власними пропозиціями. Також під час роботи експертної комісії приємно було відмітити ґрунтовну підготовку і володіння нормативною базою організації освітнього процесу з боку здобувачів вищої освіти. Проте викладачам кафедр варто приділити більше уваги нормативній базі, яка регламентує організацію освітнього процесу, положенням, якими керуються в університеті, кафедральним нормативним документам та робочим програмам навчальних дисциплін.
Було зазначено і про те, що робочі програми навчальних дисциплін університету потребують щорічного оновлення як з боку самої структури, так і з боку розроблення та оновлення завдань практичної підготовки і самостійної роботи студента. При розробці та оновленні освітніх програм слід звернути увагу на сучасне забезпечення структури навчальної програми з навчальних дисциплін.
Також сковородинівцям слід звернути увагу на володіння інформацією щодо критеріїв оцінювання знань студентів викладачами: на основі чого вони формуються, чим вони нормуються та якою є їх структура.
Окрім цього, Анатолій Іванович зазначив, що справа руху і становлення університету – це справа не лише ректора та проректорів, а й усіх нас. Колективна єдність, починаючи з робочої групи, групи забезпечення, кафедри, факультету, структурних підрозділів університету, це є той необхідний наріжний камінь, який дає нам можливість досягти позитивного результату. Тому пропонується започаткувати персональну відповідальність кожного за покладену на нього відповідальність в плані підготовки матеріалів і проходження акредитації, починаючи від декана, завідувача кафедри, гаранта і закінчуючи робочими групами, які будуть брати участь в акредитації освітньої програми.
Олена Федорівна нагадала, що сьогодні процес акредитації передбачає вивчення експертами стану організації і здійснення освітнього процесу за критеріями оцінювання якості освітніх програм, тому в самооцінюванні, яке готується в університеті, а потім подається до НАЗЯВО, необхідно прописати аналіз результатів реалізації освітньої програми за цими критеріями. Під час роботи експертної групи все те, що було прописано в самооцінюванні, повинно бути підтверджено посиланнями на нормативно-правову базу, на документи, де прописані відповідні рішення, а також приклади і факти, які підтверджують дане явище. Тоді, на підставі усіх поєднаних фактів, експерти роблять висновки з оцінкою кожного критерія за рівнем «A», «B», «E», «F». На підставі цього висновку, який розглядається в ГЕР (галузеві експертні ради) та Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти, дається узагальнене рішення: акредитувати, відмовити або умовно акредитувати. Тому під час проходження акредитаційної експертизи зі спеціальності «Географія» експерти виділили певні сторони, які потребують або ґрунтовного доопрацювання, або удосконалення. По-перше, в процесі розробки або удосконалення освітньої програми враховувати досвід вітчизняних та іноземних програм, а також регіональний аспект. При розробці освітніх програм вони повинні відповідати галузевому стандарту, а за його відсутності – національним рамкам кваліфікації. По-друге, експерти виділили те, що нам необхідно удосконалити процес залучення стейкголдерів до розробки і реалізації освітніх програм, удосконалити роботу впровадження реалізації програм з академічної мобільності як здобувачів вищої освіти, так і викладачів. Також рекомендованим є введення в освітні програми середньої освіти за спеціалізаціями навчальних дисциплін, вивчення яких буде спрямоване на формування професійно-педагогічних компетентностей вчителя і набуття соціальних навичок.
Узагальнюючи результати проведення акредитаційної експертизи зі спеціальності «Географія», варто виділити ще деякі аспекти. Результат акредитації залежить від: відповідального ставлення усіх до виконання своїх посадових обовʼязків, від зацікавлення кожного в якісному представленні результатів реалізації як освітньої програми, так і університету в цілому. Тому пропонується до 19 червня 2020 року подати до центру гарантів групи забезпечення, а також робочі групи, які будуть працювати в підготовці до акредитації освітніх програм на 2020-2021 рік. Також планується 22, 23 і 24 червня 2020 року провести за допомогою технічних засобів звʼязку виробничі наради з гарантами, робочими групами, деканами і завідувачами кафедр по розробці тих програм, які будуть акредитуватися в наступному році для того, щоб уже зараз передбачити ті перспективні напрямки, за якими доведеться працювати надалі.
Обговорення усунення зауважень ДСНС у Київській області та перспективного плану роботи по забезпеченню протипожежної безпеки в корпусах і гуртожитках університету відбулося у рамках другого питання порядку денного засідання. Інженер з техніки безпеки університету Ірина Задоєнко нагадала, що 17 лютого 2020 року проходила перевірка Переяслав-Хмельницьким ДСНС у Київській області навчальних приміщень та гуртожитків університету. Було виявлено ряд порушень, частину з яких було ліквідовано в період карантину: відремонтували та замінили розетки і вимикачі, усунули тимчасові мережі в кімнатах, замінили всі світильники в студентських кімнатах, закупили стенди з первинними засобами пожежогасіння, замкнули двері евакуаційних виходів на шпінгалети, освітили зовнішні пожежні драбини, працівників забезпечили первинними засобами індивідуального захисту. Коли було вирішено усі ці питання, університет звернувся до Переяслав-Хмельницького ДСНС у Київській області з проханням перевірити ці заходи і 12-15 червня 2020 року було проведено повторну перевірку гуртожитків. Проблемними питаннями залишились лише: пожежна сигналізація, блискавкозахист та фарбування сходів евакуаційних виходів з 1 по 9 поверх.
На завершення засідання, головний бухгалтер університету Ольга Яременко та декани факультетів доповіли про ліквідацію заборгованості по оплаті за навчання. Після 20 червня 2020 року буде відраховано усіх, хто має заборгованість, за порушення умов договору про надання освітніх послуг.
[/mpc_quote]