Ректорат від 28.10.2019: про вступну кампанію, спеціалізації та вибіркові навчальні дисципліни, облік успішності студентів і виставку «Інноватика в сучасній освіті»

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Ректорат від 28.10.2019: про вступну кампанію, спеціалізації та вибіркові навчальні дисципліни, облік успішності студентів і виставку «Інноватика в сучасній освіті»

У понеділок, 28 жовтня 2019 року о 10:00, в залі засідань ректорату (№ 106) розпочалося чергове засідання ректорату. На порядок денний постали важливі питання життєдіяльності університету, зокрема вступної кампанії у 2020 році згідно з новими Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти, запровадження спеціалізацій та вибіркових навчальних дисциплін на факультетах, ведення обліку успішності та відвідування студентів, підсумки участі університету у ХІ Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» та план основних заходів на листопад 2019 року.

У ході розгляду першого питання керівник інформаційного відділу університету Василь Якуба розповів про особливості вступної кампанії у 2020 році згідно з новими Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти. Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України про затвердження Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році №1285 від 11.10.2019 р., претендувати на державні місця можуть лише ті, спеціальності, які будуть ліцензовані до 31.12.2019 року, а на контрактну форму – до 31.05.2020 року всі конкурсні пропозиції на державну форму потрібно внести до 15 січня. Всі конкурсні пропозиції, які будуть внесені після 15 січня, участі в розподілі державного замовлення не приймають. Пропозиції на контрактну форму можна вносити при потребі, але з 15 червня по 15 серпня поступ на внесення будь-яких конкурсних пропозицій буде закрито.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки, керівник навчального відділу Анатолій Брехунець доповів про стан запровадження спеціалізацій та вибіркових навчальних дисциплін на факультетах. Анатолій Іванович нагадав, що у 2016 році в університеті було прийнято і затверджено положення «Про порядок та умови організації вивчення вибіркових дисциплін навчального плану спеціальності підготовки фахівців у ДВНЗ» та зупинився на моментах історії, що стали передумовами його прийняття. За даним положенням вивчення вибіркових дисциплін для бакалаврів, у відповідності до спеціальності й освітньої програми, починається з ІІІ семестру (2 курс), а у магістрів – з І семестру (1 курс магістратури) при умові, якщо група складається не менше ніж з 10 осіб, що обґрунтовано фінансово та навчально-педагогічним навантаженням, тим самим збалансовуючи аудиторний фонд та навчальний час здобувача вищої освіти. Після ознайомлення з дисциплінами та вибору спеціальності, з допомогою письмової заяви студент обирає собі предмети на бакалавраті – до 1 лютого навчального року, магістратурі – до 26 жовтня. Анатолій Іванович запевнив, що робота з цього приводу йде, проте з деякими спеціальностями таки виникають суперечності, на чому детальніше зупинився протягом подальшого виступу та з чим попросив розібратися до кінця робочого тижня.

Наостанок виступу керівник навчального виступу нагадав про наближення акредитації та відповів на питання присутніх, що виникли у присутніх протягом його виступу.

Обговорення стану ведення обліку успішності та відвідування студентів відбулося у рамках третього питання порядку денного засідання. Старший викладач кафедри математики, інформатики та методики навчання Анатолій Лоха звернув увагу присутніх на те, що у веденні журналів обліку роботи академгруп є деякі недоліки: облік відвідування ведеться незадовільно, у деяких не записано розклад, багато виправлень, відомості про студентів записані формально, відсутні підписи викладачів. Якщо говорити про відвідуваність, то на першому курсі вона становить від 95% до 100%, другий курс – від 80% до 97%, третій – 40-60%, четвертий – 20-30%, магістратура – 5-10%.

Із підсумками участі університету у ХІ-й Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» ознайомив присутніх Василь Якуба. 22-24 жовтня 2019 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбувалася ця виставка. Роботу виставки супроводжували науково-практичні конференції, тематичні семінари, воркшопи, презентації, майстер-класи, тренінги за участю керівників, провідних фахівців і науковців МОН України, НАПН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», керівників закладів освіти, педагогів-практиків, представників закордонних закладів освіти та міжнародних представництв, виробників і постачальників навчального обладнання, а також випускників, учнів, батьків і широкої громадськості. Наш навчальний заклад брав участь у номінаціях і в результаті ми отримали дві золоті медалі: у номінації «Інновації в формуванні та розвитку педагогічної майстерності в умовах вимог Нової української школи», яку готувала кафедра педагогіки, теорії і методики початкової освіти, а також у номінації «Інноваційна діяльність закладів освіти – ресурс забезпечення якості освіти», підготовлена кафедрою професійної освіти. Крім цього, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» нагороджений дипломом за участь та подяками доктору історичних наук, професору, академіку, ректору університету Віктору Коцуру і кандидату педагогічних наук, доценту, проректору з науково-педагогічної роботи Валерію Троценку. Сертифікати отримали викладачі нашого університету, які також брали участь у виставці. Василь Володимирович подякував усім за участь, адже ці нагороди вплинуть на рейтинг університету, а також профспілковому комітету за матеріальну та фінансову підтримку, ректорату і соціально-гуманітарному відділу за допомогу.

Не обійшлося і без запитання про план основних заходів на листопад 2019 року. Керівник соціально-гуманітарного відділу університету Андрій Іващенко повідомив, що 4 листопада о 13:00 в актовій залі університету відбудеться показ українського документального кіноальманаху «Невидимий батальйон» про участь жінок-військовослужбовців у АТО/ООС; 5 листопада – курси для студентів «Основи написання наукових робіт»; 6 листопада – фестиваль-конкурс студентської творчості «Талант Challenge»; 7 листопада – «Prof-квест» для школярів та студентів міста; 8-10 листопада – VIII Міжнародна студентська конференція «Домінанти студентського самоврядування: захист прав студентів та сприяння якості освіти»; 8 листопада – участь у ХІХ Всеукраїнському радіо диктанті національної єдності; 11 листопада – книжкова виставка «Презентація книг викладачів університету» до Дня української писемности та мови та книжкова виставка присвячена Дню незалежности Польщі; 12 листопада – презентація роману «Доки світло не згасне назавжди» автором Максом Кідруком у рамках «Відкритого університету»; 13 листопада – заходи присвячені Міжнародному дню студента; 19-20 листопада – VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених, аспірантів та студентів «Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених»; 21 листопада – акція «Запали свічку» та хвилина пам’яті, присвячена Дню пам’яті жертв голодоморів; 21-23 листопада – книжкова та віртуальна виставки, присвячені Дню Гідности та Свободи і Дню пам’яті жертв голодоморів; Благодійний аукціон побачень триватиме протягом місяця до 24 листопада; 27 листопада – вистава театральної студії «Broadway» «Ніжний ідол», а також є ряд заходів, дати яких поки не уточнені. Про них буде повідомлено протягом місяця.

Навчальний процес в самому розпалі, тож саме час будувати грандіозні плани та підкорювати нові вершини. Набирайтесь терпіння і зовсім скоро зрадієте результатам своєї плідної роботи!

[mpc_quote preset=”mpc_preset_24″ layout=”style_2″ background_color=”#ffffff” author_font_preset=”mpc_preset_38″ author_font_color=”#003366″ author_font_size=”20″ author_font_transform=”none” author_font_align=”left” author=”Аліна Нестерук” quote_font_preset=”mpc_preset_1″ quote_font_color=”#888888″ quote_font_size=”16″ quote_font_line_height=”1.2″ quote_font_align=”left” icon_type=”image” icon_image_size=”150×150″ icon_image=”16163″ icon_border_css=”border-radius:75px;” icon_padding_divider=”true” icon_padding_css=”padding-left:15px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:40px;padding-right:40px;padding-bottom:40px;padding-left:0px;” mpc_ribbon__preset=”mpc_preset_8″ mpc_ribbon__style=”corner” mpc_ribbon__alignment=”top-right” mpc_ribbon__corners_color=”#353535″ mpc_ribbon__font_color=”#ffffff” mpc_ribbon__font_size=”18″ mpc_ribbon__font_line_height=”1.7″ mpc_ribbon__font_transform=”uppercase” mpc_ribbon__font_align=”center” mpc_ribbon__text=”АВТОР” mpc_ribbon__background_color=”#003366″]

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

[/mpc_quote]

ФОТОГАЛЕРЕЯ

[mpc_quote preset=”mpc_preset_24″ layout=”style_2″ background_color=”#ffffff” author_font_preset=”mpc_preset_38″ author_font_color=”#003366″ author_font_size=”20″ author_font_transform=”none” author_font_align=”left” author=”Сергій Коваленко” quote_font_preset=”mpc_preset_1″ quote_font_color=”#888888″ quote_font_size=”16″ quote_font_line_height=”1.2″ quote_font_align=”left” icon_type=”image” icon_image_size=”150×150″ icon_image=”15487″ icon_border_css=”border-radius:75px;” icon_padding_divider=”true” icon_padding_css=”padding-left:15px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:40px;padding-right:40px;padding-bottom:40px;padding-left:0px;” mpc_ribbon__preset=”mpc_preset_8″ mpc_ribbon__style=”corner” mpc_ribbon__alignment=”top-right” mpc_ribbon__corners_color=”#353535″ mpc_ribbon__font_color=”#ffffff” mpc_ribbon__font_size=”18″ mpc_ribbon__font_line_height=”1.7″ mpc_ribbon__font_transform=”uppercase” mpc_ribbon__font_align=”center” mpc_ribbon__text=”ФОТОГРАФ” mpc_ribbon__background_color=”#003366″]

Використання фотографій, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні фотографій з порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

[/mpc_quote]

Перейти до вмісту