Бакалаври нашого університету отримали довгоочікувані дипломи – репортаж з місця події

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Бакалаври нашого університету отримали довгоочікувані дипломи – репортаж з місця події

Певно, одними з найважливіших та самих пам’ятних днів для кожної людини у її житті є дати, коли вона щось робить вперше. І ніби лише вчора Ви пішли до школи, закінчили її, вступили до сковородинівського університету – все було для Вас новим та дивним. Але, на прикрість, студентські роки летять занадто швидко, і от Ви не зчулися коли вже приходите у рідні стіни аби отримати свій диплом про вищу освіту.  Саме такі відчуття, вочевидь переповнювали у вівторок, 25 червня 2019 року, випускників-бакалаврів ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» – студентів фінансово-гуманітарного факультету (професійна освіта «Сфера обслуговування»; професійна освіта «Товарознавство»; професійна освіта «Документознавство»; професійна освіта «Туристичне обслуговування»; облік і оподаткування; облік і аудит; економіка; економіка підприємства; фінанси та кредит; фінанси, банківська справа та страхування), філологічного факультету (середня освіта «Англійська мова та література»; середня освіта «Українська мова та література») та відділення історії соціоісторичного факультету (історія та політологія), коли вони прийшли на рідні факультети задля отримання своїх перших дипломів про вищу освіту. Ми завітали на видачу дипломів до студентів ФГФ та ФФ, аби поспілкуватися та зібрати враження випускників та їхніх наставників про ці роки та важливість освіти.

Безсумнівно, у цей момент у душах випускників хвилювання межувало з радістю. Відтак, випускниця фінансово-гуманітарного факультету спеціальності «Професійна освіта: Економіка», за сумісництвом диспетчер заочної форми навчання рідного факультету, власниця диплому з відзнакою Ярослава Репа поділилась, що, перш за все, їй хочеться подякувати своєму декану Світлані Кучеренко, а також викладачам університету за те, що завжди підтримували й дали знання, які неодмінно знадобляться в майбутньому. Студентам та абітурієнтам університету вона побажали наснаги, і головне – знайти своє покликання в житті. Навчання в нашому університеті подарувало їй нових друзів, багаж необхідних знань та цікаві знайомства. Важливим для Ясі є і те, що в нашому закладі вищої освіти панує дружня та тепла атмосфера, де допоможуть кожному, хто цього потребує. Після закінчення школи дівчина, не задумуючись, подала документи саме до університету в Переяславі. Незважаючи на те, що вона місцева, думок про інші університети не мала. Надалі Ярослава планує вступати на перехресне навчання задля отримання диплому магістра, й ділиться секретом, що на освітньо-наукову магістратуру, скоріш за все, не піде.

Декан фінансово-гуманітарного факультету, кандидат економічних наук, доцент Світлана Кучеренко додає:

«Цьогоріч ми випускаємо бакалаврів з 11 спеціальностей, а саме – 243 студенти бакалаврату, серед яких 106 – випускники, які вступили на базі молодшого спеціаліста, а 136 – студенти, які навчались усі 4 роки. Студентів денної форми навчання серед випускників – 127, а заочної – 116. Слід зазначити, що 90% студентів денної форми планують продовжити навчання в магістратурі на різних спеціальностях. У зв’язку з працевлаштуванням, а також з тим, що багато студентів беруть активну участь у студентському самоврядуванні університету, спортивних змаганнях, наукових конкурсах, задіяні у культурно-масових заходах університету, відсоток відмінників серед бакалаврів порівняно малий: серед випускників денної форми навчання диплом з відзнакою отримали 10 студентів (8%), заочної – 6 студентів (5%). Також досить мало у цьому році й випускників-переяславців, проте, слід зазначити, що кожного року на фінансово-гуманітарний факультет вступає близько 10 випускників Переяслав-Хмельницького професійно-технічного училища».

Світлана Юріївна виділяє специфіку фінансово-гуманітарного факультету в тому, що тут можна отримати подвійну кваліфікацію. Якщо вступнику подобається займатись обліковою, підприємницькою, управлінською діяльністю, працювати з документами, або ж він хоче бути вчителем економіки чи педагогом професійного навчання, то фінансово-гуманітарний факультет ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» – ідеальний вибір для нього. Цікавим є те, що на факультеті працює дуже багато випускників нашого університету. На завершення, Світлана Юріївна зазначила, що в наш час мати диплом бакалавра – це дуже мало, тому вона радить здобувати вищу освіту і диплом магістра. Хоча Світлана Кучеренко не є випускницею нашого університету, проте полюбила його за те, що він знаходиться в гарному історичному місті, вирізняється тим, що тут порівняно не багато студентів, і за 4 роки навчання створюється своя студентська сім’я, де всі щиро підтримують одне одного і, згодом, продовжують спілкування поза межами альма-матер.

Бакалавр філологічного факультет спеціальності «Середня освіта: українська мова та література» Віталій Усик розповів про те, що прийшов до ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» після закінчення Київського радіомеханічного коледжу НАУ, адже зрозумів, що його покликання – журналістика, а філологічний факультет може дати ті знання, які необхідні для цієї професії. Ще однією причиною вступу до нашого університету стало те, що Київ для Віталія – надто гамірне місто, яке з часом може набриднути, а близький до столиці, тихий та атмосферний Переяслав-Хмельницький – це місто, яке приваблює багатьох гостей з різних куточків України. Віталій працює коректором у громадсько-політичній газеті «Вісник Переяславщини», і це не заважає йому навчатись на денній формі філологічного факультету. Випускник поділився своїми планами повернутися до вивчення англійської мови, яку вчив ще у школі, адже зараз для того, щоб працювати журналістом, мало вільно володіти лише українською мовою. Перевагою спеціальності «Українська мова та література» Віталій вважає надзвичайно сильним професорсько-викладацький склад, зокрема, доктора філологічних наук, професора Миколу Корпанюка, який був наставником Віталія у написанні дипломної роботи. Приємною несподіванкою для студента стало те, що викладач дуже серйозно поставився до цієї задачі і, як ніхто, переймався успіхами свого студента у дослідженні теми бакалаврської роботи. Крім цього, викладачі факультету часто запрошували Віталія на різноманітні заходи з проханням висвітлити ту чи іншу подію, тим самим сприяючи його професійному розвитку. Наш університет приваблює Віталія тим, що він дуже душевний, дає досить якісні знання, а також змогу розвиватися не лише в напрямку своєї спеціальності, а й у інших сферах. Він має намір вступати на освітньо-наукову магістратуру спеціальності «Українська мова та література», проте викладачем працювати не планує, адже вже знайшов своє покликання.

Заступник декана філологічного факультету з навчальної роботи, кандидат історичних наук, доцент Василь Дудар зазначив:

«Фактично всі студенти філологічного факультету, які сьогодні випускаються, планують продовжити своє навчання в магістратурі, а от бажаючих пов’язати своє життя з викладацькою діяльністю – одиниці. Але досить поширеною на нашому факультеті є практика, коли студент обирає індивідуальну форму навчання і паралельно викладає в школі. Найбільшою мірою це стосується студентів, які вступили до нас на базі молодшого спеціаліста, адже їх попередній диплом дає їм можливість працювати в школі. Прикрим є той факт, що випускників з червоним дипломом дуже мало, проте студентів, які навчались на «відмінно» та «добре» – близько 50%. Як показує досвід минулих років, освітньо-наукова магістратура актуальніша для студентів, які обрали спеціальність «Українська мова та література». Причиною цього є те, що ті, хто вивчають іноземні мови, намагаються реалізувати себе в різних сферах, не обов’язково у викладацькій діяльності. Вони шукають можливість співпрацювати із закордонними компаніями, шукаючи практичне застосування своїм знанням іноземної мови. А от близько 10 студентів української філології кожного року іде на освітньо-наукову магістратуру. Як відомо, в нашому університеті є перехресна магістратура, і деякі бакалаври української філології обирають ще й іноземну мову для отримання диплому магістра. Перевагою філологічного факультету є те, що студенти як іноземної філології, так і української, мають змогу брати участь у програмах академічного обміну і їздити за кордон, головною умовою є володіння іноземною мовою. А особливістю спеціальності «Переклад» є те, що після отримання диплому студент зможе надавати свої професійні послуги перекладача відповідно до закону, це підготовка не вчителя, а саме філолога. А оскільки на нашому факультеті дуже багато творчих особистостей, які багато читають і захоплюються написанням власних творів, то в нас на постійній основі діє літературний гурток, який дає змогу таким талановитим студентам самореалізуватися. А навчальний процес відбувається досить специфічно, адже він безпосередньо пов’язаний з літературою та творчістю, що є досить цікаво».

Відмітимо, що заступник декана філологічного факультету закінчував Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, але доля посприяла, аби він вступив на аспірантуру саме до ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Василь Леонідович зрозумів, що тут є можливість реалізуватися для кожного, хто цього дійсно хоче. Це стосується як студентів, так і викладачів. Василь Дудар бажає вступникам вірити в свої сили, ніколи не опускати руки і не шкодувати про речі, які були в минулому, адже цього не повернеш. Треба ставити нові цілі та рухатися вперед. І нехай усі їхні зусилля не будуть марними, а завжди приносять успішний результат!

Вручення дипломів для випускників-бакалаврів продовжуються. Щиро вітаємо їх з проходженням такого важливого етапу в житті і бажаємо знайти своє покликання та реалізувати усі знання, отримані в нашій альма-матер!

Аліна Нестерук

Перейти до вмісту