Ісак Людмила Марківна

Ісак Л.М.

Ісак
Людмила Марківна

старший викладач кафедри цифрових технологій навчання, заступник декана факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій з навчальної роботи (спеціальності «Публічне управління та адміністрування», «Професійна освіта (Цифрові технології)», «Професійна освіта (Документознавство)», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Журналістика»

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

вівторок: 1600-2000

четвер: 1600-2000

кабінет № 307
(корпус №1, поверх 3)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (097) 539-72-09

isakluda@ukr.net

ljudmylaisak@gmail.com

Біографічні відомості.

Народилася 8 червня 1977 року в м. Переяслав-Хмельницький Київської обл. у родині робітників, Марка Дмитровича і Ніни Іванівни.

У 1983 році пішла у перший клас середньої школи № 3 м. Переяслава-Хмельницького, яку закінчила у 1994 році.

Навчання.

У 1994 році вступила на педагогічний факультет Переяслав-Хмельницького державного педагогічного інституту імені Григорія Сковороди.

У 1998 році закінчила вищезазначений навчальний заклад із відзнакою й отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Початкове навчання» і здобула кваліфікацію вчителя початкових класів.

У 2006 році закінчила факультет післядипломної освіти ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та отримала кваліфікацію вчителя трудового навчання, креслення, основ інформатики та безпеки життєдіяльності.

У 2006 році Ісак Л. М. пройшла навчання за дистанційним курсом ДК «Адміністратор» для адміністраторів навчальних комп’ютерних комплексів, розробленого УЦДО на замовлення Науково-методичного центру розробки та виробництва засобів навчання МОН та зареєстрованого в реєстрі системи сертифікації УКРСЕПРО за підтримки компанії Майкрософт Україна та Українського інституту інформаційних технологій в освіті.

У 2013 році вступила до аспірантури ННСГБ м. Київ (заочна форма навчання) на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук (07.00.07 –  історія науки і техніки). Тема дисертаційного дослідження «Еволюція наукових ідей формалізації агробіологічних систем в Україні»науковий керівник – кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, доктор габілітації, професор Вергунова Ірина Миколаївна.

Людмила Марківна Ісак взяла участь у міжнародному проєкті програми ЄС Erasmus + KA2 № 586098-EPP-1-2017-1-UA–EPPKA2-CBHE–JP «Модернізація педагогічної вищої освіти засобом використання інноваційних інструментів викладання – MoPED», який проходив у три етапи (з 11 по 16 березня, з 15 по 26 квітня, з 10 по 12 червня 2019 р). MoPED – це проєкт з розвитку потенціалу, спрямований на модернізацію вищої освіти в Україні, що повністю відповідає національним пріоритетам щодо підвищення якості освіти та викладання. Це перший проект зазначеного напряму, де аплікантом та грантхолдером виступає консорціум українських університетів, серед яких і ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Метою проєкту є модернізація навчальних програм для вищих педагогічних навчальних закладів України шляхом уведення нових курсів вищої освіти та методів ІКТ в освітній процес.

У ході реалізації проєкту взяла участь у таких навчальних тренінгах і семінарах: «Цифрові навички: створення інфографіки для заняття, документу, презентації», «GO-LAB: ILS (Незалежне дослідницьке середовище)», «Розвиток підприємницької компетентності», «Дівчата в STEAM. Модель відкритої школи; інноваційні технології та інструменти в упровадженні дистанційної і дуальної освіти» та інші.

У січні-лютому 2016 році пройшла стажування у відділі математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки НАПН України. Результати підвищення кваліфікації були впроваджені у викладання курсів “Інформаційні технології”, “Новітні інформаційні технології” та “Інформатика та комп’ютерна техніка. Технічні засоби навчання”.

Протягом 2019-2020 рр. пройшла підвищення кваліфікації (48 год.)

У січні-лютому 2021 році пройшла стажування у відділі математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки НАПН України (150 годин, 5 кредитів). Тема стажування “Методика формування цифрової компетентності педагога”. Результати підвищення кваліфікації були використані при викладанні курсів “Інформатика”, “Комп’ютерний дизайн і мультимедіа”, «Інтернет технології та ресурси Internet», «Методика навчання інформатики».

З 2021 року Людмила Ісак є членом Української асоціації дослідників освіти (УАДО) та дійсним членом наукової організації «Центр українсько-європейського наукового співробітництва», основною метою якої є вивчення досвіду діяльності закладів вищої освіти та субєктів публічного адміністрування у сфері освіти й еауки держав Європейського Союзу, а також створення спільного сприятливого наукового середовища України та держав Європейського Союзу.

20 – 28 жовтня 2023 року пройшла міжнародне стажування в Університет імені Адама Міцкевича (Познань). Це Міжнародна літня школа «Educational Management and Creating New Study Offer», в рамках проекту «UNIWERSYTET JUTRA II – POWR.03.05.00-00-Z303/18». Програма школи була надзвичайно насиченою та передбачала прослуховування різнотематичні лекцій, відвідування декількох локацій університету ім. Адама Міцкевича (https://amu.edu.pl/). Зокрема, мали змогу дізнатися про організацію роботи зі студентами в Польщі, а саме, як працює офіс роботи зі студентами, адміністративний офіс факультету. Нашій групі була надана можливість відвідати факультети історії; біології; політології та журналістики; математики та інформатики та поспілкуватися з викладачами та працівниками.

У 2023 році закінчила факультет факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковородив Переяславі та отримала диплом за спеціальністю «Професійна освіта (Цифрові технології)» (М23 №123235 від 31.12.2023) та за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» (М23 №096302 від 31.12.2023).

Робота.

У 2003 році прийнята на посаду лаборанта кафедри математики та інформатики.

У 2006 р. переведена на посаду викладача кафедри загальнотехнічних дисциплін і методики викладання трудового навчання та креслення. При реорганізації кафедри у 2010 р. переведена на посаду викладача кафедри математики, інформатики та методики навчання.

З 2011 р. працювала на посаді старшого викладача кафедри математики, інформатики та методики навчання.

Відповідно до кафедрального плану підвищення кваліфікації у травні 2011 р. пройшла стажування у лабораторії навчання інформатики Інституту педагогіки НАПН України. У 2016 році пройшла стажування у відділі математичної та інформаційної освіти Інституту педагогіки НАПН України.

2014-2020 рр. була головою методичної комісії з інформатики та методики інформатики від кафедри математики, інформатики та методики навчання.

В 2020 році в зв’язку з реорганізацією підрозділів університету створюється новий факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій, а також нова кафедра цифрових технологій навчання. Призначена на посаду заступника декана з навчальної роботи спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування, 052 Політологія, 015 Професійна освіта (Документознавство), 015 Професійна освіта (Цифрові технології), 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа, 061 Журналістика).

В 2023 році в зв’язку з реорганізацією підрозділів університету створюється новий факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій. Призначена на посаду заступника декана з навчальної роботи спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування, 015 Професійна освіта (Документознавство), 015 Професійна освіта (Цифрові технології), 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа, 061 Журналістика).

З 2022 року і до сьогодні старший викладач кафедри цифрових технологій навчання забезпечує виконання таких дисциплін: «Інформаційні технології» (1 курс, Переклад, ФУІФ; 1 курс Професійна освіта (Документознавство), Професійна освіта (Цифрові технології), Інформаційна, бібліотечна та архівна справа, Публічне управління та адміністрування, ФГОСТ); «Інформаційні технології в освіті» (1 курс, Біологія, ФПО); «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (1 курс, Географія, ФПО); «Інформатика та інформаційні технології у фізичному вихованні та спорті» (1 курс, Фізичне культура, ФФКСЗ); «Цифрові технології в освітньому процесі» (1мс, Професійна освіта (Цифрові технології), ФГОСТ); «Практично-виробниче навчання» (4 курс ОР бакалавр, Професійна освіта (Цифрові технології), Професійна освіта (Документознавство), Інформаційна, бібліотечна та архівна справа, ФГОСТ).

Коло наукових інтересів.

Уже кілька років є організатором наукових конференцій, таких як: Всеукраїнська студентська наукова Інтернет-конференція «Новітні інформаційні технології в освіті і науці» (2018 р.), ІІ Всеукраїнська наукова інтернет-конференція молодих вчених «Новітні інформаційні технології в освіті і науці» (2019 р.). Метою цих конференцій було проаналізувати педагогічні й психологічні аспекти розвитку навчання за допомогою інформаційних технологій, обговорити проблеми підготовки вчителів математики, інформатики та технологій, розглянути питання захисту інформації та використання хмарних сервісів у навчальному процесі.

Також організувала ІІІ Всеукраїнську науково-практичної Інтернет-конференції молодих вчених з міжнародною участю «Новітні інформаційні технології в освіті і науці» (2021 р.); ІV Всеукраїнську науково-практичну Інтернет-конференцію молодих вчених «Новітні інформаційні технології в освіті і науці» (2022 р.); І науково-практичну конференцію молодих вчених «Цифрова трансформація освіти: виклики, технології, ресурси» (2023 р.).

До кола наукових інтересів Людмили Марківни Ісак належать розвиток інформаційних технологій, хмаро орієнтовані технології та їх застосування в навчальному процесі. Створено студентську наукову проблемну групу, темою дослідження якої є «Впровадження хмарних інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес». Метою даної групи є: виявлення проблеми, обґрунтування її актуальності; ознайомити з сервісами Google, можливостями використання в освітньому середовищі; сформувати стійкий інтерес до сучасних Інтернет сервісів і спокути самостійно оволодівати новими сервісами й поглиблювати вже здобуті знання і набуті навички; формування готовності майбутніх педагогів щодо запровадження хмарних технологій у навчально-виховний процес; сприяти усвідомленню методики впровадження хмарних технологій у навчально-виховний процес; психологічне, організаційне, науково-методичне і матеріально-технічне забезпечення умов запровадження хмарних технологій у навчально-виховний процес; ознайомлення з різними моделями хмарних сервісів.

Виконавець науково-технічної теми «Удосконалення фахової підготовки майбутніх викладачів до викладання інформатичних дисциплін у професійному навчанні», (Керівник роботи: Васенко О.В.) (Державний реєстраційний номер: 0122U202049)

Є дійсним членом Центру українсько-європейського наукового співробітництва. № 121561 з 2021 року і по теперішній час.

Є дійсним членом Української асоціації дослідників освіти (УАДО) №116/023 від 1.01.2023р.

Наукове керівництво:

Залучає студентів до наукової роботи, а саме підготувала і провела:

  1. Науково-практичний семінар «ВПРОВАДЖЕННЯ ХМАРНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС» // 30 березня 2018 р. Наказ №53 від 27.03.2018.
  2. ІІ Науково-практичний семінар «ВПРОВАДЖЕННЯ ХМАРНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС» // 20 листопада 2018 р.. Наказ №207 від 9.11.2018.

Під керівництвом Ісак Л. М. за період 2014-2024 років студенти приймали участь як у конференціях, так і в науково-практичних семінарах, вебінарах та круглих столах.

Основні наукові праці:

Наукова робота здебільшого зосереджена на питаннях забезпечення розвитку освіти на базі нових концепцій, впровадження сучасних інформаційних технологій у навчальний процес; постійне підвищення якості підготовки спеціалістів, зокрема, вивчення обчислювальної техніки і сучасних технічних засобів навчання, впровадження комп’ютерних інформаційних технологій в науку й освіту.

Загальна кількість наукових праць – 85. Серед них – статті у збірниках наукових праць (30), участь у конференціях (55) та навчальний посібник для магістрів «Інформаційні технології в освіті» (2010) у співавторстві з О. С. Ісак та В. Ф. Хомичем, рекомендований до друку вченою радою ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», навчальні посібники для студентів факультету фізичного виховання «Інформатика та комп᾿ютерна техніка. Технічні засоби навчання» (2019) у співавторсті з Н. В. Філоненко та Е. І. Пилипчук, керівництво студентською науковою роботою (46 студентських робіт).

Видала два методичні комплекси, а саме «Інформаційні технології» для студентів філологічного факультету (2018) та «Інформатика і комп᾿ютерна техніка. Технічні засоби навчання» (2019) для студентів факультету фізичного виховання.

ORCID: 0000-0001-7466-8757

Сертифікати: https://drive.google.com/drive/folders/1uoPegPq-wjtmn4x-Yd9t7EBKCiV0Ri79

Останні надбання:

  1. Ісак Л. Проблеми інформатизації технологій навчання на сучасному етапі: досвід та перспективи вітчизняної науки. // Науковий журнал «Молодий вчений». – №12.1 (40) грудень, 2016. – С.428-431. – Журнал індексований в базі даних Index Copernicusp-ISSN: 2196-9531,  e-ISSN: 2313-2167
  2. Методика використання хмарних технологій в освітньому процесі / Humanitarium. – Переяслав-Хмельницький (Київ. обл.) ; Ніжин (Чернігів. обл.) : Лисенко М. М., 2019. – Том. 44. Вип. 2 : Педагогіка. – 163 c. – С.78-85.
  3. Плужник О.В., Мірошніченко Д.А., Ісак Л.М. Сучасні засоби інформаційних технологій у документних комунікаціях. Професійна освіта: методологія, теорія та технології, 2021, Вип. 14. – С.233-250.
  4. Бабак О.А., Ісак Л.М. Архітектура комп’ютерних систем: перспективи розвитку / Міжнародний науковий журнал «Грааль науки» No 26 (квітень, 2023) : за матеріалами I Міжнародної науково-практичної конференції «Scientific vector of various sphere’ development: reality and future trends», що проводилася 14 квітня 2023 року ГО «Європейська наукова платформа» (Вінниця, Україна) та ТОВ «International Centre Corporative Management» (Відень, Австрія). С.258.
  5. Бабак О.А., Ісак Л.М. Хмарні технології в освіті / Міжнародний науковий журнал «Грааль науки» No 27 (травень, 2023) : за матеріалами V Міжнародної науково-практичної конференції «Science of post-industrial society: globalization and transformation processes», що проводилася 12 травня 2023 року ГО «Європейська наукова платформа» (Вінниця, Україна) та ТОВ «International Centre Corporative Management» (Відень, Австрія). С. 486-490.
  6. Бабак О.А., Ісак Л.М., Якуба В.В. Цифрові інструменти GOOGLE / Міжнародний науковий журнал «Грааль науки» № 29 (липень, 2023) : за матеріалами VI Міжнародної науково-практичної конференції «An integrated approach to science modernization: methods, models and multidisciplinarity», що проводилася 7 липня 2023 року ГО «Європейська наукова платформа» (Вінниця, Україна) та ТОВ «International Centre Corporative Management» (Відень, Австрія). С.219-224.
  7. Бабак О.А., Ісак Л.М., Якуба В.В. Інформаційні технології / Міжнародний науковий журнал «Грааль науки» No 30 (серпень, 2023) : за матеріалами VI Міжнародної науково-практичної конференції «Scientific researches and methods of their carrying out: world experience and domestic realities», що проводилася 4 серпня 2023 року ГО «Європейська наукова платформа» (Вінниця, Україна) та ТОВ «International Centre Corporative Management» (Відень, Австрія). С.187-191.

За останній час прийняла участь у понад 100 вебінарах, круглих столах, конференціях.

Є організатором всеукраїнських конференцій, які проводить кафедра цифрових технологій та організатором семінарів, вебінарів та круглих столів:

  1. І Всеукраїнська наукова Інтернет-конференція молодих вчених «Новітні інформаційні технології в освіті і науці» (2018).
  2. ІІ Всеукраїнська наукова Інтернет-конференція молодих вчених «Новітні інформаційні технології в освіті і науці» (10-12.04.2019).
  3. Навчально-методичний вебінар «Методика використання цифрових технологій в освітньому процесі» (15-16.10.2020).
  4. ІІІ Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція молодих вчених із міжнародною участю «Новітні інформаційні технології в освіті і науці» (26-27.05.2021).
  5. IV Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція молодих вчених «Новітні інформаційні технології в освіті і науці» (12.05.2022).
  6. Круглий стіл «Цифрова трансформація освіти: виклики, технології, ресурси» (28.12.2022).
  7. Навчально-методичний вебінар «Технології та інструменти дистанційної освіти» (9.02.2022).
  8. І науково-практична конференція молодих вчених «Цифрова трансформація освіти: виклики, технології, ресурси» (18-19 травня 2023 р.). – Переяслав, 2023. (наказ №127 від 08.05.2023).

 Навчальні дисципліни:

Упродовж усього періоду (до 2023 року) старший викладач Л.М. Ісак виконувала заплановане навантаження з навчальної, методичної, наукової та організаційної роботи. На даний час забезпечує такі освітні компоненти: «Інформаційні технології» (1 курс, Переклад, ФУІФ; 1 курс Професійна освіта (Документознавство), Професійна освіта (Цифрові технології), Інформаційна, бібліотечна та архівна справа, Публічне управління та адміністрування, ФГОСТ); «Інформаційні технології в освіті» (1 курс, Біологія та здоровʼя людини, Природничі науки, ФПО); «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті» (1 курс, Географія, ФПО); «Інформатика та інформаційні технології у фізичному вихованні та спорті» (1 курс, Фізичне культура, ФФКСЗ); «Цифрові технології в освітньому процесі» (1мс, Професійна освіта (Цифрові технології), ФГОСТ); «Практично-виробниче навчання» (4 курс ОР бакалавр, Професійна освіта (Цифрові технології), Професійна освіта (Документознавство), Інформаційна, бібліотечна та архівна справа, ФГОСТ).

Нагороди:

2017 рік – подяка від університету за сумлінну працю, добросовісне виконання професійних обов’язків та з нагоди Дня працівника освіти.

2020 рік – грамота від університету за багаторічну сумлінну працю та вагомі досягнення у професійній діяльності з нагоди Дня працівника освіти.

2021 рік – подяка від Київської обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у справу навчання та виховання студентської молоді.

2022 рік – грамота подяка від університету за сумлінну працю і високий професіоналізм, ініціативу та вагомий внесок у сфері освіти і науки.

2022 рік – подяка від університету волонтеру Волонтерського Корпусу університету Григорія Сковороди в Переяславі за небайдужість, відвагу, дієвий патріотизм, невтомну працю, спрямовану на допомогу: мирному населенню, Збройним Силам України, підрозділам Територіальної Оборони, Національної Гвардії, Державної Прикордонної Служби, Національної Поліції, Державної Служби з Надзвичайних Ситуацій, людям, які опинились у скрутному становищі, активну громадську позицію, особистий вагомий внесок у розвиток волонтерського руху в Україні та з нагоди міжнародного Дня вдячності волонтерам.

2022 рік – нагороджена від університету відзнакою «Орден княгині Ольги».

2022 рік – грамота від університету за сумлінну працю і високий професіоналізм, ініціативу та вагомий внесок у сфері освіти.

2023 рік – грамота від Департаменту освіти і науки, Київської обласної державної адміністрації, за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у справу навчання та виховання студентської молоді та з нагоди Дня науки.

Сертифікати Ісак Л.М. (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29)

Перейти до вмісту