Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Колонки > Психолог Леонід Ніколаєв про «Університет Талантів»: колонка до Міжнародного дня формування навичок молоді

Уже завтра, 15 липня 2023 року, відзначається Міжнародний день навичок молоді. Це особлива дата, коли світ звертає увагу на важливість розвитку та підтримки навичок серед молоді, щоб забезпечити їхнє успішне майбутнє. Не стоїть осторонь і наш Університет Григорія Сковороди в Переяславі, тим паче в активний період вступної компанії, коли молодь обирає шлях для майбутнього розвитку і самореалізації. Про це у новій колонці кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі, психолога-консультанта «СОС Дитячі Містечка Україна» Леоніда Ніколаєва.

Нині молодь має унікальні можливості і виклики. Молоді люди відіграють ключову роль у становленні та розвитку суспільства в сучасних умовах, є джерелом інновацій, творчості та прогресу.

З одного боку, вони засвоюють нові технології, які перетворюють наше життя, і використовують їх для створення нових ідей та розвитку інноваційних проектів. Молодь є творцями нових технологічних рішень, які сприяють покращенню якості життя та розвитку економіки.

З іншого боку, молодь виявляє активну громадську позицію та готовність до змін. Вони виступають на захист прав людини, борються з соціальними нерівностями, екологічними проблемами та політичними несправедливостями. Молодь є важливим агентом соціальної зміни та перетворення.

Крім того, молодь має суттєвий вплив на культурний розвиток суспільства. Вони творять нову музику, літературу, мистецтво та моду, які відображають сучасні тенденції та цінності. Молодь збагачує культурний ландшафт новими ідеями та витворами, що сприяють культурній різноманітності та розвитку суспільства.

Важливо враховувати психологічні особливості молоді, такі як бажання впливати на світ, потреба у самовираженні та становленні своєї ідентичності. Забезпечення молоді підтримки, можливостей для саморозвитку та надання доступу до освіти та знань є важливими завданнями для закладів освіти.

Молоді люди є справжнім каталізатором змін і прогресу суспільства. Університет Григорія Сковороди в Переяслав відіграє активну роль у формуванні та підтримці цього потенціалу. Забезпечення якісної освіти, створення умов для розвитку творчості та інновацій, сприяння громадській участі та залученню молоді до діалогу є важливими стратегічними напрямками в роботі нашого закладу з молоддю.

Таким чином, роль молоді в становленні сучасного суспільства є незаперечною. Вона є силою змін, інновацій та культурного розвитку. Забезпечення підтримки та можливостей для молоді дозволить розкрити їхній потенціал та зробити світ кращим місцем для всіх.

Міжнародний день навичок молоді зосереджує увагу суспільства на наступних аспектах:

• Освіта та навчання. Забезпечення доступної та якісної освіти для молоді є важливим кроком у розвитку навичок. Це включає формальну освіту в школах та університетах, а також навчання протягом життя, яке допомагає молодим людям вдосконалювати свої навички та адаптуватись до змін у суспільстві.
  • Професійні навички. Молодь повинна мати можливість набувати професійні навички, необхідні для вступу на ринок праці. Це може включати навчання практичних навичок, які підготовляють молодь до конкретних професій, а також розвиток м’яких навичок, таких як комунікація, лідерство та робота в команді.
  • Підприємництво та інновації. Сприяння розвитку підприємницьких навичок у молоді важливо для стимулювання інновацій та створення нових робочих місць. Підтримка молодих підприємців та надання їм необхідних знань та ресурсів сприяє економічному зростанню та створенню позитивного впливу на суспільство.
  • Цифрові навички. У сучасному цифровому світі володіння цифровими навичками є необхідністю. Молодь повинна бути озброєна знаннями та вміннями в галузі інформаційних технологій, програмування, аналізу даних та кібербезпеки, щоб успішно конкурувати на ринку праці та вирішувати глобальні проблеми.
  • Громадська участь та лідерство. Розвиток навичок громадської участі та лідерства серед молоді є важливим для їхньої активної участі в суспільному житті та прийняття рішень. Молодь повинна мати можливість розвивати свої організаційні та лідерські здібності, а також брати участь у прийнятті рішень, що стосуються їхнього майбутнього.

Молодь є ключовим сегментом суспільства, який має потенціал стати мотором змін і прогресу. Отримання необхідних навичок є важливим елементом їхньої підготовки до життя та кар’єри. Молодь повинна мати можливість розвивати навички, які сприяють їх особистому росту, самореалізації та професійному успіху.

Міжнародний день навичок молоді дає нагоду підкреслити значення розвитку навичок серед молоді та сприяти їхньому впровадженню у практику. Це час для роздумів, обміну досвідом та визнання ролі молоді в будівництві стабільного та процвітаючого суспільства.

Пресцентр кафедри психології