Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів фінансуватиме навчання здобувачів з особливими освітніми потребами у нашому закладі – відбулася зустріч сторін

Сьогодні, 25 серпня 2021 року, у Київському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів відбулася робоча зустріч директора Київського обласного відділення Фонду Василя Марухна, його заступника Олексія Загуменного, голови ГО «Київська обласна організація Громадської організації «Всеукраїнська організація «Союз осіб з інвалідністю України»» Любові Онопрієнко, депутатки Київської обласної ради Наталії Онопрієнко-Капустіної та представників Університету Григорія Сковороди в Переяславі в особі виконуючого обов’язки ректора університету, доктора історичних наук Віталія Коцура та провідного фахівця соціально-гуманітарного відділу університету у сфері соціальної роботи зі студентами пільгових категорій Наталії Руденко. У ході зустрічі було обговорено співпрацю відділення Фонду соціального захисту інвалідів з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі.

«Нині ми мали плідну розмову про нашу подальшу спільну співпрацю та налагодження роботи з категорією майбутніх здобувачів з особливими освітніми потребами, яких буде навчати Університет Григорія Сковороди в Переяславі. Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів висловило готовність фінансувати навчання таких здобувачів. Нині готуємо відповідний пакет документів, підписання яких закріпить наші усні домовленості. Але попередньо здобувачі з особливими освітніми потребами вже можуть ознайомитися з переліком документів щодо фінансування навчання за рахунок Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та обирати для навчання наші спеціальності та наш університет. Приємно знати, що вже є охочі, які цілеспрямовано готуються до вступу. Ми відкриті до таких вступників!» коментує Віталій Коцур.

«Наша громадська організація працює з категорією осіб з особливими освітніми потребами і ми готові надавати інформаційну підтримку у цьому процесі. Ми усі зацікавлені у цій співпраці, а особисто я рада такому нашому поступу, бо Університет Григорія Сковороди в Переяславі має безліч дуже цікавих і важливих спеціальностей, які зможуть безкоштовно опанувати особи з інвалідністю і надалі працевлаштуватися за набутим фахом – це наша надзвичайно важлива соціальна місія. Також говорили про практики студентів університету. Хочу відмітити, що для Фонду така співпраця не є новою – вона вже втілена з іншими закладами вищої освіти по всій Україні, де навчається понад півтори сотні студентів. Присутність на зустрічі депутатки Київської обласної ради свідчить про зацікавленість і підтримку на рівні Київщини цієї нашої тристоронньої співпраці» додає Любов Онопрієнко.

Перелік документів щодо фінансування навчання здобувачів з особливими освітніми потребами за рахунок Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів:

1. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або паспорта з позначкою щодо наявності права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;
  2. Копія паспорту (1, 2, 11 сторінки), а також, за потреби, копію паспорта законного представника особи з інвалідністю, документа, що підтверджує його повноваження (якщо студент – дитина до 18 років);
  3. Копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю, копію паспорта законного представника дитини з інвалідністю, документа, що підтверджує його повноваження (якщо студент дитина до 18 років);
  4. Довідка про склад сім’ї та місце проживання;
  5. Копія довідки МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК);
  6. Копія індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;
  7. Копія документа державного зразка про освіту (повну загальну, середню, базову загальну, базову вищу освіту);
  8. Копія сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (за наявності);
  9. Копія про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі якщо заявник – фізична особа є внутрішньо переміщеною особою)
  10. Повідомлення навчального закладу, що підтверджує його готовність надати освітні послуги особі з особливими освітніми потребами;
  11. Копії ліцензії закладу вищої освіти;
  12. Документ, що підтверджує вартість надання освітніх послуг за весь період навчання посеместрово із зазначенням дати початку та закінчення навчання (кошторис)
  13. Наказ про зарахування на навчання (витяг з наказу).

Перелік документів, які необхідно надати після закінчення семестру:

1. Довідка, що особа дійсно є студентом цього закладу вищої освіти;
  2. Довідка про відсутність фінансової заборгованості;
  3. Довідка про відсутність академічної заборгованості;
  4. Копія залікової книжки студента, завірена закладом вищої освіти та довідка про успішність, яка підтверджує оцінки залікової книжки;
  5. Рахунок-фактура;
  6. Акт на фактично надані послуги на навчання студента інваліда.

Після закінчення закладу вищої освіти необхідно подати копію диплому і додатку до нього. При працевлаштуванні в період навчання, чи після закінчення навчання необхідно надавати копію наказу (витяг з наказу) про прийняття на роботу та копію трудової книжки завірені підприємством.

Радіємо, що літо завершується для нашого Університету ще одним прекрасним і надзвичайно важливим поступом!