Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Анонси > «За незалежність, волю і соборність!»: у понеділок в університеті відбудеться круглий пам’яті Героїв Небесної Сотні

22 лютого 2021 р. о 13:00 до Дня Соборності України та пам’яті Героїв Небесної Сотні у читальному залі Сигізмунда III розгорнеться робота круглого столу «За незалежність, волю і соборність!». Серед організаторів: НІЕЗ «Переяслав», Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Літературне товариство імені Ярослава Потапенка, Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених, Бібліотека університету.

Наразі відомо, що з вітальним словом до учасників зібрання звернуться депутат Київської обласної ради Тарас Костін, кандидат історичних наук, доцент, генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Олексій Лукашевич та доктор історичних наук, професор, декан факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», старший науковий співробітник відділу національних меншин інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України Віталій Коцур.

Робота продовжиться проведення круглого столу, учасники якого (Ганна Токмань, Віталій Коцур, Тарас Сафонюк, Олексій Лукашевич, Микола Корпанюк та інші) представлять сучасне бачення ролі Соборності в націєтворчих та державотворчих процесах в Україні – його модеруватиме кандидат історичних наук Юрій Бобровнік.

Крім іншого, учасники зібрання зможуть переглянути виставку «За незалежність, волю і соборність», яка розгорнулася в бібілотеці ще до Дня Соборності  України та триває донині й охоплює вшанування Дня  Героїв Небесної Сотні. Виставка демонструє героїзм та жертовність українців у боротьбі за соборність та незалежність України на прикладі героїчних вчинків кращих  представників української нації, зокрема, наших земляків й розкриває етапи боротьби за незалежність та соборність України різних періодів: шляхи соборності й незалежності 1917-1991 рр., Революції Гідності 2013-2014 рр., російсько-української війни на Сході України сьогодні, висвітлює роль переяславців у державотворчих процесах становлення України та волонтерському русі, ознайомлює з науковою, громадською та волонтерською діяльністю патріота України Ярослава Потапенка. Там демонструються копії документів 1918-1919 рр., фотодокументи,  речові експонати передані мешканцями Переяславщини, які були учасниками Революції гідності й АТО.

Серед кураторів експозиції: провідний науковий співробітник науково-дослідного філіалу «Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини», Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», кандидат філософських наук Віта Бова; старший науковий співробітник Музею класика єврейської літератури Шолом-Алейхема Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Леся Гладун; молодший науковий співробітник науково-дослідного філіалу «Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини» Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Ірина Дунайна; старший науковий співробітник Музею українського рушника Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Наталія Заїка та декан нашого факультету, доктор історичних наук, професор, старший науковий співробітник відділу національних меншин інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України Віталій Коцур.

Запрошуємо долучитися науковців, викладачів, студентів, освітян та усіх охочих.

Прес-центр кафедри політології